Sari la conținut

Renovare baie


Postări Recomandate

A fost doar o sugestie de la cineva patit, eu am pus intai faianta si dupa cativa ani termopan si stiu ce probleme am cu glaful, inca nerezolvate din punct de vedere estetic.

Editat de miron1947
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Continuam spargerile. post-24750-0-97961600-1407034700_thumb.jpgpost-24750-0-12572900-1407034650_thumb.jpg Apropo de geam, sa vad unde as gasi ceva ieftin fara termopan, dar cu deschidere dubla. Cu usa ma mai gandesc, as imbraca-o cu ceva autocolant ca sa-i schimb fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am studiat un pic problema instalatiei sanitare si am ajuns la un impas. Am nevoie de baterie de cada cu dus cu robinet obertain si nu gasesc decat la preturi foarte mari. Ce-mi pare rau e ca am avut ocazia de a lua baterii d-astea tip vechi, o gramada, dar mi-am zis ca n-am ce face cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de baterie de cada cu dus cu robinet obertain

De ce, ca sa aveti la ce sa schimbati garnituri? Eu am ambele bateriii(baie si bucatarie) cu sfera(monocmanda) si de mai bine de 10 ani n-am inlocuit nimic la ele, in plus si mixajul apei este mai rapid si mai comod.

Editat de miron1947
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca la baie am dus ''instant'' iar reglajul apei e mult mai eficient cu bateria cu obertain. Plus ca am o experienta trista cu o baterie d-asta cu...sfera, care s-a rupt si a tasnit apa in toata bucataria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reglajul apei e mult mai eficient cu bateria cu obertain.

Nu prea cred ca este mai simplu reglajul cu doua maini, comparativ cu cel cu o mana.

o experienta trista cu o baterie d-asta cu...sfera, care s-a rupt si a tasnit apa

Daca Dvs. ati avut o experienta nedorita cu un exemplar, nu inseamna ca principiul este deficitar, in fond este o cana. dar cu doua cai de alimentare si acest sistem este utilizat de mii de ani(ex. la butoaie).

P.S.

Decizia va apartine, dar argumentele invocate de de Dvs. nu se sustin.

Editat de miron1947
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu principiul e deficitar ci materialul din care e facut robinetul e de toata jena. Doar ca discutie va spun ca am doua astfel de robinete (tip cana) pe teava principala. Unul afara la usa de la intrarea in apartament si unul in apartament. Ptr. siguranta. Si bine am facut caci azi cand sa inchid apa am constatat ca cel din casa se invarte in gol. Si vreau sa va spun ca am luat ce a fost mai bun, la indicatiile unui instalator si a unui vecin. Plus ca pretul le indica, ca fiind mai de calitate. Acuma sa ma ierte D-zeu dar cred ca in comertul asta romano-chinezo-tunar, nu se mai gaseste nimic mai de calitate. Si ce are pretentie de calitativ are pret de te rupe-n doua. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi cand sa inchid apa am constatat ca cel din casa se invarte in gol.

Probabil era blocat cu depuneri de calcar si a cedat fixarea axului de manevra(la mine asa a fost) si la Brasov apa are mult calcar, un instalator dupa ce am patit si eu ca Dvs. m-a sfatuit sa fac lunar cateva manevre inchidere /deschidere complete pentru a disloca depunerile cand inca sunt minore.

am luat ce a fost mai bun, la indicatiile unui instalator si a unui vecin. Plus ca pretul le indica, ca fiind mai de calitate. Acuma sa ma ierte D-zeu dar cred ca in comertul asta romano-chinezo-tunar,

Eu le-am cumparat de la tarabe, in piata si nici bon n-am primit, darmite garantie, cat despre garantia calitatii...

Editat de miron1947
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m? ?ngrijoreaz? cofretul cu ?ev?ria, e fisurat r?u. Dac?-l demontezi ajungi la vecine?

M? g?ndeam la ?nlocuirea lui cu ceva din lambriu de plastic, iese mai mic ?i mai u?or de umblat ?n el. Asta dup? ce astupi accesul la vecine cu spum?.

Editat de zal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P?i, ?sta-i rolul unui asemenea cofrag, s? se strice sau demonteze u?or. Cu actualul, din BCA sau zid?rie e mult mai greu de umblat, fiind greu ?i la propriu, poate r?ni pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock