Sari la conținut

am nevoie de ajutor cu 2 trafo torodidale


nemessis1988

Postări Recomandate

buna ziua am 2 trafo torodiale si problema mea este ca vreau sale pun pe un amplificator si nu stiu care sunt secundarele la trafuri trafurile sunt acelasi model au cate un fir alb, galben si 2 albastre si 1 negru si unul rosu cele doua sunt mai groase ca restu firelor trebe sale inseriezi intre ele trafurile? daca da si ma puteti ajuta care fire trebe inseriate intre ele??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus astea 3 poze poate va dati voi seama cam cum vin firele dela trafuri ca eu nustiu cun vin si la care fire sale fac punte sau poate stiti ce marca e amplificatorul ca pe cutie nu scrie ce marca e

post-29269-0-03170500-1400773521_thumb.jpg

post-29269-0-13303600-1400773544_thumb.jpg

post-29269-0-52604100-1400773569_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie foarte clar pe cutie, e o chinez?rie. Trafo le m?sori cu ohmmetrul, primarul va avea o rez mai mare (maxim 10 Ohmi la m?rimea acestor trafo) ca secundarele (cam 1 Ohm), care s?nt cele conectate la plac?. Se vede c? fiecare are doar un secundar de putere, de aceea s?nt ?nseriate ptr a se ob?ine alimentarea dubl? ptr etajele finale. Nu ai ce s? pui ?n paralel sau ''punte''.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock