Sari la conținut

STK403-040


DANY79

Postări Recomandate

Salutare tuturor.Am si eu nevoie de schema acestui C.I. am tot cautat pe google si nimic .Este dintr-o combina Samsung MAX-ZS530.Sau un echivalent pin la pin.Daca se gaseste pe undeva si la ce pret.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci nu va ramane altceva de facut decat sa cumparati (e bine sa aveti un card VISA) schema de service a produsului, ca de exemplu de aici:

http://www.rusmanual.ru/samsung1.htm

S-ar putea si in Romania sa gasiti un DVD sau CD cu manuale de service audio care sa aiba si modelul Samsung specificat de dvs. mai sus.

 

Succes.

 

P.S. Mai incercati si dvs. Google, poate aveti noroc sa gasiti prin alt manual de service de combine muzicale STK-ul. M-am uitat pe toate manualele de service Samsung de pe site-ul eserviceinfo.com si din pacate nici un model de combina muzicala Samsung nu avea pe partea finala STK403-040.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat donpetru de mi s-a lipit ochii de monitor toata ziua.Dar o sa mai incerc.

Eu va multumesc ca ati fost amabil cu mine.

Poate o sa incerc cu vreun kit in locul STK-lui ala.Nu am mai pus niciodata altceva in locul STK-urilor.Daca cineva a mai facut asta il rog sa imi spuna si mie.Mentionez ca pe spatele carcasei scrie ca are un consum de 70W.Cam ce kit imi recomandati,si cam pe la ce Watti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam ce kit imi recomandati,si cam pe la ce Watti?

Ca sa va recomand un kit de amplificare va trebui sa-mi spuneti la ce tensiune se alimenteaza STK-ul ? Puterea transformatorului care este ? Ati spus mai sus 70W, dar nu ne putem baza pe asta. Daca ati putea masura sectiunea activa a transformatorului ar fi perfect, cel putin asa putem stii exact puterea sursei si apoi alege un kit electronic de amplificare corespunzator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci:puterea transformatorului este de 70W,tensiune trafo secundar +/-21V AC,tensiune redresata +/-26V DC.

Si pretul ala SIG de 116,72 ron mi se pare cam mult cred eu pt. un amarat de STK,nu este nici model mare STK-ul.Si banuiesc ca la consumul transformatorului nu era nici mare de Watti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci:puterea transformatorului este de 70W,tensiune trafo secundar +/-21V AC,tensiune redresata +/-26V DC.

Si pretul ala SIG de 116,72 ron mi se pare cam mult cred eu pt. un amarat de STK,nu este nici model mare STK-ul.Si banuiesc ca la consumul transformatorului nu era nici mare de Watti.

La tensiunea respectiva de alimentare nu o sa gasiti un circuit integrat in tehnologie monolitica potrivit cu puterea sursei (a transformatorului) si stereo. Mai ramane solutia realizarii cu componente discrete a doua amplificatoare audio (daca doriti varianta stereo), fiecare capabile de 15..20W in 4 Ohmi , clasa AB. Puteti utiliza alimentare simetrica si asimetrica, asta in functie de schema adoptata.

Bine, o alta varianta ar fi sa apelati la un alt STK ieftin, foarte probabil "pirat", lucru care nu vi-l recomand (probabilitate mare sa se defecteze rapid).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock