Sari la conținut

LM1036N


EL-Gabry

Postări Recomandate

Cine a realizat un corector de ton cu acest CI,sa ne spuna si noua ceva pareri despre el.In comparatie cu celelalte CI specializate (TDA1524,etc),cum e?Eventual schema si PCB atasat.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altii zic ca ar fi tocmai invers.Poate realizatorii de montaje ne vor spune.

 

Eu am realizat un montaj practic cu acest integrat , dintr-o revista tehnium , un montaj al Domnului Emil Marian si va pot spune ca rezultatele au fost extrem de imbucuratoare , este un integrat bun !

Bafta va urez !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am realizat un montaj practic cu acest integrat , dintr-o revista tehnium , un montaj al Domnului Emil Marian si va pot spune ca rezultatele au fost extrem de imbucuratoare , este un integrat bun !

Bafta va urez !

Adica fara zgomot de fond,reglaje de ton cu plaje largi,filtru loudness eficient,etc,etc.Nu vi s-a defectat daca cresteti nivelul de semnal la intrare?

Punctati punctele negative si cele pozitive.Ideea e ca am construit si eu un corector cu TDA1524 de ceva timp,dar nu l-am probat.Am inteles ca nu se prezinta prea bine si ca LM-ul e mult pozitiv...

Astept informatii mai detaliate.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica fara zgomot de fond,reglaje de ton cu plaje largi,filtru loudness eficient,etc,etc.Nu vi s-a defectat daca cresteti nivelul de semnal la intrare?

Punctati punctele negative si cele pozitive.Ideea e ca am construit si eu un corector cu TDA1524 de ceva timp,dar nu l-am probat.Am inteles ca nu se prezinta prea bine si ca LM-ul e mult pozitiv...

Astept informatii mai detaliate.Multumesc.

 

Zgomotul de fond este minim sau inexistent daca si numai daca se realizeaza un cablaj ingrijit , corect , in conformitate cu cerintele . Are plaja larga de reglare , stiu ca cea de jos ajunge chiar la 40 Hz, putine o pot face . Problema cu cresterea semnalului la intrare este discutabila , ca si orice montaj amplificator , si in cazul acesta exista o limita !

Ideea cu : ""Am inteles ca nu se prezinta prea bine si ca LM-ul e mult pozitiv..."" nu mi se pare deloc elocventa , nu puteti vedea ce si cum doar ascultand pareri , tre sa-l ""bagati in priza"" si sa vedeti ce face daca ma intelegeti ? !

Multa bafta ! happy.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock