Sari la conținut

"TOPICURI RECENTE"


donpetru

SONDAJ  

16 membri au votat

  1. 1. Doriti optiunea "Topicuri recente" in forum ?

    • DA
      15
    • NU
      1
  2. 2. Daca da, care credeti ca ar fi numarul potrivit de topicuri noi care ar trebui afisate ?

    • 3
      1
    • 4
      1
    • 5
      7
    • 10
      5
    • Alt numar, va rog sa-l nominalizati in post.
      2


Postări Recomandate

Precum este si denumirea topicului, as dori sa stiu parerile voastre referitoare la aceasta optiune inditulata "Recent Topics" sau "Topicuri Recente" din forum. Totodata as dori sa-mi spuneti care credeti ca este numarul potrivit de topicuri care ar trebui afisate in aceasta sectiune ?

 

Multumesc pentru eventualele raspunsuri si ENJOY.

 

LATER EDIT: Am deschis si un sondaj in acest sens unde va rog sa va exprimati votul pana la sfarsitul acestei luni. Dupa aceea, in functie de rezultat voi dezactiva sau voi lasa in continuoare aceasta optiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceste topicuri "recente" vor fi ultimele x topicuri deschise pe forum? Oricum, ideea e interesanta.

Felicitari si mult succes in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Dl.adry. De fapt, denumirea mai exacta a acestei sectiuni in forum ar fi: "Ultimile topicuri active" sau "Ultimile postari din urmatoarele topice". Daca membri acestui forum cred ca denumirea actuala nu este 100% potrivita, am putea oricand sa o schimbam din "topicuri recente" in alte posibile denumiri pe care as dori sa le nominalizati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptete, prin "topicuri recente" se inteleg ultimele topicuri deschise pe forum. "Ultimele topicuri active" e mai la obiect.

Ok, as dori sa stiu daca mai sunt si alti membri de acord cu aceasta denumire ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca un topic T are ,sa zicem,100 de posturi.

User-ul X le-a citit pe toate.

Se face la un moment dat a 101-a postare,cand user-ul X nu este pe forum.

Intra user-ul X din nou si descopera la Recent Topics despre o noua postare la topicul T,insa

la Recent Topics este atasat topicul,nu ultima/ultimele postari din topic (last post)

Ce face user-ul X mai departe ? (presupun ca il intereseaza doar acele postari noi din topicul T caruia i-a citit

toate postarile,mai putin cele noi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl.SIG, cred ca inteleg ce vreti sa punctati prin exemplu de mai sus, dar din pacate nu se poate sau nu are nici un rost ca in sectiunea "Ultimile topicuri active" sa apara ultimile postari, deoarece user-ul T, precum ati spus, daca vede ca s-a postat ceva nou intr-un topic deja citit, este de la sine inteles ca va stii care postare sa o citeasca si nici un caz nu va relua cele 100 +1 postari ?!!

 

Observ ca la a doua intrebare din sondaj a fost bifata si ultima optiune. Ar fi fost util ca user-ul care a facut lucru asta sa fi postat un numar exact si motivul. Momentan am lasat trei optiuni, deci se afiseaza ultimile trei topicuri active. Ma gandeam sa las un numar de 5 topicuri active sa se afiseze dar ramane sa vad cum va evolua sondajul in urmatoarele zile sau in decursul acestei saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat PENTRU aceasta optiune.

Nu stiu de ce am impresia ca multi o sa priveasca aceasta optiune si o sa uite sa mai navigheze pe forum !!!!!!!!!!! :cool: unsure.gif

Oricum, e "un bine necesar".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ma gandeam sa scot aceasta facilitate dar daca si ceilalti membri ai forumului cred necesar reintroducerea acestei facilitati, atunci in cursul acestei saptamani am sa fac lucru asta.

Acum ma gandesc daca noul mod (facilitate) este compatibil cu ultima versiune a forumului dar sper sa fie pentru ca altfel nu am cum sa o instalez,

 

As dori sa citesc in acest topic si parerile celorlalti vis-a-vis de reintroducerea optiunii: "Ultimile topicuri active".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miron,

corect, numai ca nu prea afiseaza decat doua topicuri si sunt cel putin 5 la care s-a scris astazi, daca ar functiona ar fi cam acelasi lucru ai dreptate.

la alte forumuri se coloreaza picrograma din dreptul grupului sau topicului daca s-a scris ceva (un flag) si e mai simplu sa vezi dintr-o privire, aici toate au acelasi culoare (sau aproape toate)

Donpetru,

nu am putea semnaliza prin schimbarea culorii pictogramei de pe pagina principala (din dreptul grupuil de topice) cand cineva a scris ceva la un topic apartinand grupului?

Roadrunner

 

PS- se pare ca merge bine aia cu "Vizualizati ultimele postari noi" nu e chiar o problema asa mare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock