Sari la conținut

lansarea unei reviste in format electronic despre...electronica


donpetru

Revista in format electronic despre electronica  

114 membri au votat

  1. 1. Ati dori sa lansam intr-o pagina web "o revista" despre electronica (teorie si practica) ?

    • DA
      114
    • NU
      0
  2. 2. Ce v-ar placea sa gasiti in aceasta revista ?

    • Notiuni teoretice despre anumite capitole a electronici
      94
    • Proiecte practice in domeniu audio
      91
    • Electronica digitala (proiecte cu microcontrolere etc.)
      78
    • Alimentatoare (aspecte practice)
      82
    • Radioamatorism
      50
    • Comunicatii
      53
    • Automatizarii industriale si in gospodarie
      84
    • Diverse stirii din domeniu
      65
    • Altele (va rog sa le consemnati in post)
      18
  3. 3. Cum v-ar place sa se numeasca aceasta revista (mai jos sunt redate cateva exemple) ?

    • TEHNIUM AZI
      51
    • ELECTRONICA de la A la Z
      28
    • TEHNIK AWARD
      3
    • TEHNIC DESIGN
      3
    • ELEKTOR AZI
      0
    • ELECTRONICA APLICATA
      11
    • ELECTRONICA PRACTICA
      18


Postări Recomandate

s-a pierdut din calitate la upload...hm, si crezusem ca le-am auzit pe toate.

ma indoiesc ca s-a pierdut din calitate la upload, hai reformuleaza sa pricepem si noi muritorii.

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sper ca nu e atat de importanta pierderea.

Calitatea imaginii este suficienta,dar sunetul,dupa parerea mea.trebuia "filat" spre sfarsit,nu terminat brusc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spotul are 120 si ceva de Mb. El a fost comprimat de site, ru a putea fi descarcat spre a fi vizualizat mai usor, asa ca prin comprimare, s-a pierdut si caliatatea.

Acele batai de la sfarsit se termina cam brusc, am incercat sa evit asta prin acel efect de spargere a sticlei, dar nu am reusit. nu e perfect, stiu asta, dar acesta este si prima mea coloana audio cu efecte in coordonare cu track-ul video, si cred ca a iesit destul de bine, tinand cont de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru tot. Oricum, de facut filme nu am de gand sa ma las. Problema e ca nu prea mai am materiale de editat.

Acum sa revenim la problema noastra.

Pentru spotul revistei, ma gandesc sa pun "rubrucile" revistei. Problema e ca nu stiu ce rubrici va avea noul template, asa ca il rog pe dl. Donpetru sa ma ajute putin. De asemenea, sa ma mai gandesc la inceput, nu pot sa il fac ca pe cel de la forum, cu "un nou". Asa ar fi prea multa monotonie. De asemenea, mai am o intrebare pentru dl. Donpetru. Numele revistei (tehnium-azi) este scris in template cu arial, cum era si inainte? Spun asta deoarece as vrea sa folosesc un alt font pentru partea finala, si trebuie sa se potriveasca cu cel din template.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De asemenea, mai am o intrebare pentru dl. Donpetru. Numele revistei (tehnium-azi) este scris in template cu arial, cum era si inainte? Spun asta deoarece as vrea sa folosesc un alt font pentru partea finala, si trebuie sa se potriveasca cu cel din template.

In site-ul revistei, care este in constructie, deja am creat un "spot" de prezentare a revistei. Mai trebuie creat un spot detaliat unde sa se arate in cateva propozitii ce se gaseste in paginile revistei. Acest "spot" trebuie sa aiba o dimensiune maxim admisa: latime=aprox.300xinaltime=100 pixeli. Din pacate, deoarece inca nu am stabilit forma finala a site-ului revistei, nu va pot spune sa creati acest spot. Daca doriti sa-l creati pentru a fi utilizat ca semnatura pe diferite forumuri atunci puteti sa o faceti. Sectiunile si categoriile din paginile site-ului revistei TEHNIUM AZI nu le-am stabilit ca de alfel nici nu m-am decis asupra unui template. Au fost cateva, sa le zic tentative de acceptare a unor templat-uri dar din pacate nici unul nu mi-a placut. Alegerea unui template, prelucrarea acestuia, necesita mai mult timp decat credeam initial iar modul de prezentare a articolelor in revista inca nu m-am hotarat cum va fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci il voi face pe cel pentru electropedia. Ca dimensiuni, e bine 150X480? Ma gandesc sa fac o alta combinatie a textului, ceva de genul:

...

Electropedia.net

un portal

de stiri

si ar urma "rubricile" portatului.

 

Problema este ca imi trebuie ceva in locul punctelor, pentru inceput. O idee ar fi "o productie tehnium-azi.ro", dar nu stiu daca e bine asa, suna cam aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vreau sa incep sa lucrez la spotul pentru electropedia (de fapt am inceput deja), si as vrea sa stiu dimensiunile. Spotul va fi in stilul celui pentru forum, asa ca as vrea sa spuneti daca s-ar integra in template. Daca nu, exista oricum un spot facut de dv pe electropedia, asa ca eu il voi face de 150X540 pentru a putea fi folosit ca sig si postat pe alte situri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan va rog sa nu faceti nici un spot sau puteti sa-l faceti si sa-l utilizati ca semnatura pe alte forumuri, site-uri etc Va spun acest lucru deoarece inca nu m-am hotarat ce template o sa aiba site-ul revistei. Asa ca lucrurile mai dureaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ati inteles, dar nu mi-ati raspuns la cele 2 intrebari. Spotul il voi realiza in stilul celui pentru revista. Se va potrivi in template? Daca da, la ce dimensiuni sa il fac? Daca nu, il voi realiza la 540X150 pentru a putea fi folosit ca sig si poatat pe alte sit-uri/forumuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock