Jump to content
releu

Topic cu bancuri

Recommended Posts

Un avion zbura spre Montreal, cand o blondă se ridică de pe locul ei de la Economic Class și se asează pe un loc de la First Class.
Insotitorul de zbor o vede și o roagă sa-i arate biletul. Apoi, ii spune blondei ca ea a platit un loc la Economic Class așa că va trebui să se așeze in spate.
Blonda ii dă replica: „Sunt blondă, sunt frumoasă, merg la Montreal și am de gand să stau aici!”
Insoțitorul intră in cabina piloților și le spune de bomba blondă care nu vrea să stea pe locul platit ci stă la First Class. Copilotul se duce la ea și incearcă să-i explice din nou cum stau lucrurile.
Blonda ii raspunde la fel: „Sunt blondă, sunt frumoasă, merg la Montreal și am de gand să stau aici!” Copilotul ii spune pilotului că – probabil – vor trebui să aștepte pană la aterizare și acolo să o dea pe mana poliției și să fie arestată.
Pilotul ii raspunde: „Ce spui?… e blondă?… Ma ocup eu atunci. Sunt insurat cu o blondă. Eu vorbesc „limbajul”!
Se duce la blondă, ii șoptește ceva la ureche, la care ea: ”Oh, mă scuzați…” și se mută inapoi pe locul ei de la clasa Economic.
Insoțitorul de zbor si copilotul sunt uimiți și il intreabă ce i-au spus de a reușit s-o faca să se mute la locul ei fară să mai facă scandal.
„I-am spus că First Class-ul nu merge la.... Montreal!''

In metrou. Ora de varf. Aglomerat. Langa usa sta un tip cu o cutie de iPhone 11 Pro. In momentul cand se anunta: "atentie se inchid usile", un individ ii inhata cutia din maini si se face nevazut in multime. Usile se inchid, metroul pleaca. Replica tipului ne-a omorat pe toti: "Baga-mi-as ... mi-a furat hamsterul!"

O femeie a vrut să-i facă soțului testul suprem. I-a scris o scrisoare în care i-a spus că s-a săturat de el și că l-a părăsit, a lăsat-o la vedere, apoi s-a ascuns sub patul din dormitor. Bărbatul a ajuns acasă, a citit scrisoarea, a scris ceva, apoi a început să cânte și să danseze. Și-a luat telefonul și a sunat pe cineva. "Bună, iubito, tocmai îmi schimb hainele și vin la tine. Cât despre proasta cealaltă, s-a prins în sfârșit că îmi băteam joc de ea și a plecat. Am făcut o greșeala când m-am însurat cu ea. Îmi doresc să te fi întâlnit mai devreme. Ne vedem în curând, iubito!" a spus soțul femeii, apoi a părăsit camera. Plângând, femeia a ieșit din ascunzătoare și a citit ce i-a scris soțul ei: "Ți se vedeau picioarele de sub pat, proasto. Mă duc după pâine"...

Ungurul îi povesteşte prietenului ce a păţit: – Dus la mine la restaurant şi văzut una blondine frumos tare: perul spicul grâului, dinţii morgoritar, ţiţe sulitze. Dus LA EA ŞI ZIS: VII CU MINE LA HOTEL , DAU LA TINE TOT CE VREI . DUS cu ea la hotel, dus în cameră şi pus să se dezbrace şi incepe: pune perul spicului in cui, dinţii morgoritar in pahar, ţiţe sulitze chirpe! Ioi, chind vezut la mine una ca asta, zis: – UITAT PULE ACASĂ!!

Desi pe jumatate adormita, femeia simti mangaierile barbatului.
La inceput timide, ca si cum i-ar fi fost rusine. Apoi, mangaierile devenira mai indraznete. Mai mult, si mai mult, pe tot corpul ei, mainile lui se plimbau cu nesat asa cum se întâmplă... nu-si aducea aminte exact, cam cu 4-5 ani in urma.
Senzatii pe care le credea uitate se intorceau. Memoria sentimentelor era vie, si o ajuta sa raspunda la fel. Mangaierile se ingramadeau, se repetau, el o invaluia, o intorcea.
Acum era ca un virtej de senzatii de nedescris.
Deodata... nimic. Absolut nimic.
- Ce s-a intimplat? intreaba ea, surprinsa.
Te rog, nu te opri, mai vreau!
- Shhhh... incerca el sa o linisteasca, gata, am terminat!
- Cum adica ai terminat???
- Gata, am gasit telecomanda, dormi linistită! 🤣🤣

Doua maicute mergeau cu masina, cand deodata apare pe parbriz un vampir,
foarte mare si urat. Maicuta din dreapta, ii zice celei care conducea:
– Da-i cu aghiazma!
Da ea cu aghiazma de la stergatoare dar nimic… Vampirul ramane acolo
– Da-i cu tamaie!
Da maica cu tamaie dar tot la fel… vampirul nici nu se clinteste…
Disperata ca nu scapa de vampir, ii zice cea din dreapta:
– Incearca cu crucea!!!
Scoate maica capul pe geam si… :
– Da-te jos, ..’tu-ti crucea ma-tii! :lol:

banc.jpg

Edited by elco
  • Haha 1