Jump to content
releu

Topic cu bancuri

Recommended Posts

?- Alo, doctore, veni?i repede! Gigel al meu a ?nghi?it dou? siguran?e, o rezisten??, o diod? ?i nu mai ?tiu ce alte mici dr?covenii de la un televizor mai vechi de-al nostru. Ce s? fac cu el?
? A?i ?ncercat s?-i pune?i o anten??

-------------------------------------------------------------

Doua gagici la poarta Raiului:

? Tu cum ai murit ?
? Am inghetat!Tu ?
? Eu credeam ca ma inseala sotul, m-am dus acasa chitita sa descopar adevarul, l-am gasit stand pe canapea singur, scotocesc peste tot, nimic! Cand sa urc in mansarda,am facut atac de cord si am murit!!
? Mare pacat! Daca te uitai in frigider eram amandoua vii !!!

---------------------------------------------------------------

O doamna doreste sa cumpere un papagal si la piata se adreseaza unui vanzator ?n acest scop:

? Puteti sa-mi vindeti vreun papagal?
? Bine?nteles! Va pot oferi acest papagal la pretul de 900 lei.
? Oh! Este prea mult! Ceva pentru buzunarul meu nu aveti?
? Va pot oferi acest papagal la pretul de 100lei, dar trebuie sa va atentionez ca a fost la un bordel si vorbeste numai prostii!
Femeia se gandeste ca ?l va dezvata de acest viciu si-l cumpara.
?l duce acasa si-l pune ?n colivie. Ajuns aici, papagalul ?ncepe sa vorbeasca:
? Meserie! Casa noua, matroana noua, misto aici!
Vin fetele de la scoala. Papagalul:
? Meserie! Casa noua, matroana noua, fetite noi, misto aici!
Seara vine sotul. Papagalul:
? Meserie! Casa noua, matroana noua, fetite noi? cunostinte vechi? salut, Gigele !

--------------------------------------------------------------------------

Doi doctori merg ?n spatele unuia care mergea cam cr?c?nat. Unul ?i spune celuilalt:

- Ce p?rere ai, poate are hernie de merge a?a?
- Poate are viermi? Hai s?-l ?ntreb?m!
La care tipul ?n cauz? zice:
- A?i gre?it am?ndoi. Cred c? am o b???????in?...

------------------------------------------------------------------------

Un b?rbat ?n celul?, acuzat de viol, ??i mustr? penisul:

- Vezi, m?i Georgic?, unde te-am b?gat eu ?i unde m-ai b?gat tu!

• Like 1

Sotia isi asteapta sotul sa vina cu salariul. Cum acesta ajunge acasa,se repede la el.
? Da draga banii ca avem multe  taxe si plati de achitat,trebuie sa luam si mancare.
? Nu am bani.
? Hai draga lasa glumele proaste si da-mi banii.

? Azi patronul in loc de bani ne-a dat cate un elefant.
? Mai tu te-ai ticnit?Da banii si nu ma mai supara.
? Nu auzi ca ne-a dat cate un elefant?
? Ce elefant draga, unde este elefantul?

Sotul scoate buzunarele laterale de la pantaloni in afara si ii spune:
? Uite-i urechile, vrei sa-ti arat si trompa?

• Like 1

?ntr-un compartiment de tren st?teau dou? tinere al?turi de o b?bu?? care cro?eta lini?tit?.
Cele dou? discutau cam ce ?i-ar dori fiecare de la un b?rbat.
Prima zice:
? ?mi doresc un b?rbat t?n?r, cu apartament ?i ma?in?, cu diplom? de inginer, cu loc de munc? bine pl?tit ?i la pat s? fie ? c? tot suntem ?n tren ? ca un accelerat!
A doua domni?oar? zice:
? Pe l?ng? ce-ai spus tu, eu ?mi doresc s? aib? ?i o vil? la munte ?i una la mare, iar la pat s? fie ? c? tot suntem ?n tren ? ca un rapid!
B?bu?a ??i cere scuze c? se amestec? ?n discu?ia lor ?i continu?:
? Dac? a? mai fi t?n?r?, nu m-ar mai interesa apartament, vil?, diplom?, dar mi-a? dori ca la pat s? fie ? c? tot suntem in tren ? ca un marfar!
? Vai, bunico! Dar marfarul e murdar!
? Da! Dar e lung, sta?ioneaz? mult timp ?n gar?? ?i mai face ?i manevre!

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Bula si Strula doresc sa evadeze dintr-o inchisoare
. Pentru asta era nevoie sa sara 100 de garduri.
Sar ei 10, 20, 30? il intreaba Bula pe Strula:
? Mai poti ma, mai poti?
? Mai pot ma, mai pot!
Sar ei 40, 50, 60, Bula din nou intreaba:
? Mai poti ma, mai poti?
? Mai pot, ma!
78, 80, 90 ?. 98, 99 de garduri sarite. Bula intreaba:
? Mai poti ma, mai poti?
? Nu mai pot! Hai sa ne intoarcem inapoi.

• Like 2

Sa ne relaxam putin cu cateva bancuri:

La o masa intr-un restaurant, un barbat si o femeie mananca. La un moment dat, barbatul incepe sa alunece de pe scaun si dispare sub masa. Chelnerul, care a observat, se apropie de tipa si spune:
? Doamna, sotul dumneavoastra a alunecat sub masa. E totul in regula?
? Nu, sotul meu nu a alunecat sub masa, sotul meu tocmai intra pe usa?

----------

Un marinar naufragiat de ani de zile pe o insula pustie vede cu mare incantare intr-o zi o nava in departare si o barca apropiindu-se de tarm. Nu dupa mult timp barca ajunge la tarm iar unul din ofiteri ii inmaneaz? bietului naufragiat un teanc mare de ziare si-i spune:
? Capitanul vrea sa citesti toate ziarele astea si apoi sa ne anunti daca mai vrei sa fii salvat?

----------

La o sectie de politie este adusa o femeie care a trecut pe rosu.
Politistul de serviciu incepe interogatoriul:
? Nume?
? Daniela C.
? Varsta?
? 27 de ani.
? Ocupatia?
? Invatatoare.
Politistul se ridica de la masa, zambeste fericit si ii spune:
? Minunat! Am asteptat ocazia asta o viata intreaga. Acum va asezati pe scaunul acesta si scrieti de 5000 de ori, cu o caligrafie perfecta: ?Daca semaforul este rosu, trecerea este interzisa!?

------------

O tipa cu o masina trasnet intr-un service auto. Mecanicul intreaba:
? Ce s-a intamplat?
? Merge aiurea si se opreste motorul.
Mecanicul deschide capota si gaseste un biletel: ?Este o proasta, nu stie sa conduca, iar eu n-am de gand sa platesc. Sotul?.
Mecanicul inchide capota:
? Ne pare rau, nu va putem ajuta, mergeti la un alt service.
Tipa, furioasa: La mama dracului, sunteti al saptelea service care ma refuza.

• Like 2

O babuta geamana ii cere cu imprumut placile dentare, celeilalte surori, pentru o intilnire fericita.

La intoarcere cealalta ii spune, vai draga ati mincat profiterol si ati baut coniac fin, data viitoare

am sa merg eu.

@gsabac

• Like 3

Hmm,si eu care n-o las pe fiicamea sa-si imprumute haine cu mamasa!Am imbatranit!!Placile dentare!!!!!Scarbos :tooth:

PS:peste vreo cinci ani.....

-Vecine,nu mi-o imprumuti si mie la noapte pe nevastata,ca parca am chef de un "M?nage ? trois" :smoke:

@ciprian 81

Sotia isi asteapta sotul sa vina cu salariul. Cum acesta ajunge acasa,se repede la el.
? Da draga banii ca avem multe  taxe si plati de achitat,trebuie sa luam si mancare.
? Nu am bani.
? Hai draga lasa glumele proaste si da-mi banii.

? Azi patronul in loc de bani ne-a dat cate un elefant.
? Mai tu te-ai ticnit?Da banii si nu ma mai supara.
? Nu auzi ca ne-a dat cate un elefant?
? Ce elefant draga, unde este elefantul?

Sotul scoate buzunarele laterale de la pantaloni in afara si ii spune:
? Uite-i urechile, vrei sa-ti arat si trompa?

Asta al tau este bun de "idee" cand ma intreaba fomeia de bani :giggle:

Edited by cristi_74
  • Like 2

Eu ii dau toti banii in afara de banii FSN.

Un preot se urca pe scara in clopotnita. preoteasa vede ca are  pantalonii rupti si striga in gura mare.

Parinteee, ti s-au rupt pantalonii si ni se vede scula !

Edited by gsabac
  • Like 1

Sa radem putin ca tot suntem in prag de sarbatori:

Erau 100 de tigani intr-un desert si au gasit o lampa magica. O iau in mana si o freaca fiecare si iasa un duh. Duhul a spus ca le va indeplini la fiecare cate o dorinta.Primul tigan zice catre duh sa-l faca alb.
Al doilea tigan zice catre duh sa-l faca tot alb.
Al treilea la fel, al 4-lea la fel si se apuca de ras al 100-lea tigan. Duhul il observa si il intreaba:\
---Tu de ce razi ma ca si tie o sa-ti vina randul sa-ti pui o dorinta.
Duhul indeplini la toti ce-i 99 de tigani dorinta de ai face albi si era randul al celui de-al 100-lea:
---No acum tu ce dorinta vrei ma tigane? spuse duhul.La care tiganul:
--- Fa-i pe toti negri inapoi  :rofl:

Mircea merge cu tacsu la magazin.Vede niste prostituate si il intreaba pe tacs ce sunt alea. Tacsu i zice:
-Fiule astea sunt femeile ce aduc fericire!
Baiatu nu zice nimic si merge acasa iar pe furis ia niste bani din pusculita si pleaca la doamnele cu fericirea, si le spune sa i dea si lui niste fericire. Femeile in lipsa de bani iau banii si i ung baiatului 3 felii de paine cu nutela.
Mai tarziu baiatul vine acasa.Parintii il intreaba:-Unde ai fost?
-Am fost sa iau fericire de la doamnele acelea de langa magazin!
Tatal alb la fata ca varu il intreaba cum a fost.Copilul spune:
-Pe primele 2 le-am terminat...iar pe a 3-ea am mai lins-o un pic si gata!  :smile:

Merge Boc la o turnatorie si il intreaba pe patron:
-Unde este Ion(de la turnatorie)?
-Cum domn primministru, il cunoasteti pe Ion?
-Da cum sa nu, suntem prieteni de catarama!
-Pai nu e acum la serviciu, se intoarce poimaine.
A doua zi vine si Basescu si il intreaba acelasi lucru, iar patronul ii raspunde:
- Cum domn presedinte si dumneavoastra il cunoasteti pe Ion?
-Cum sa nu, suntem prieteni buni!
-Pai nu e, vine maine.
A doua zi cand vine Ion si sefu ii zice:
-Ba Ioane tu esti bazat rau de tot, te cunosti si cu premierul si cu presedintele.
-Eu ma cunosc si cu Papa de la Roma.
-Hai ca pe asta nu o mai cred.
-Sefule daca iti zic.
-Bine ma iau eu bilete si mergem la Roma dar daca nu esti prieten cu Papa de si bat si de si dau afara.
-Bine sefule.
Zis si facut, se duc ei la Vatican si Papa era la balcon si facea cu mana la lume. Ion de la turnatorie se duce si el la balcon alaturi de papa, intr-adevar il cunoste. Dupa ce pleaca toata lumea, Ion il vede pe seful sau lesinat, atunci Ion merge repede jos, il trezeste si il intreaba:
-De ce ai lesinat sefule?
-Pai cum sa nu lesin cand ma intreaba regina angliei "Cine e chielul de langa Ion de la turnatorie?". 

Un tigan, un spaniol, si un chinez se duc le un concurs de basini..si ca sa vada care da cea mai mare basina le pune la fiecare un dop in fund 4.gif si care da basina cea mai mare ...ila da dopul cel mai departe, incepe chinezu se stratuieste el dar da la 1km distanta, dupa spaniolu tot asa se straduieste si da la 10km..si dupa vine tiganul se aseaza el acolo dar nu se mai vedea dopul..peste 15min da la stiri.un dop gen meteorit a ucis un chinez si un spaniol si inca is mai continua drumul...  :rofl:

Un tip merge la Minister sa caute de lucru. Cel care ii ia interviul il intreaba:
- Ai facut armata?
- Da, raspunde omul. Am fost in Afganistan timp de 2 ani.
- Bun, asta iti va aduce niste puncte suplimentare, zice angajatorul.
- Ai fost ranit sau ceva de genul asta ?
- Da, zice omul, o grenada a cazut langa mine si mi-a smuls testiculele
- Foarte bine, zice angajatorul. Esti angajat. Vino maine dimineata pe la 10.
Omul intreaba surprins:
- Dar daca programul este de la 8 la 16, de ce trebuie sa vin eu de la 10 ?
- Pai, zice angajatorul, asta e o slujba la Minister. Primele doua ore stam degeaba si ne scarpinam la oua... n-are rost sa vii si tu pentru asta.  :smile:

• Like 1

- Care este diferenta esentiala dintre "INTUNERIC" si "TARE" ?

- "INTUNERIC" e toata noaptea!

• Like 1

Un tip il ajuta pe un taran sa descarce fanul din caruta.
La un moment dat, vede umbland prin curte un porc cu un picior de lemn. Asa ca ii spune taranului:
- Hei, ai vazut porcul ala cu un picior de lemn?
- Da, e al meu
- Si cum a ajuns sa aiba picior de lemn?
- Stai sa vezi, e o poveste mai lunga. Intr-o zi, eu si nevasta-mea ne aflam in pat, cand porcul a venit si el si s-a suit in pat.
Bineinteles ca noi ne-am dat jos din pat si am iesit afara. Chiar atunci, insa, a explodat soba si toata casa a luat foc. Daca n-ar fi fost porcul asta, acum am fi fost morti amandoi.
- Inteleg ca porcul si-a pierdut piciorul in foc, atunci.
- Nu, de fapt trebuie sa-ti spun alta poveste: intr-o zi ma intorceam acasa si pe drum - din greseala - am cazut sub caruta, roata mi-a prins piciorul si nu mai puteam iesi de acolo. Numai ca porcul a venit si a impins caruta, asa ca am scapat iar cu viata.
- Bine, dar totusi, spune-mi, cum a ajuns porcul sa aiba picior de lemn?
- Ei, cum sa-ti spun, un porc asa de dragut ca asta, nu-l poti manca tot odata!!!

• Like 1

Liviu Dragnea, ?n vizit? la p?rin?i, vede ecranul televizorului spart ?i ?ntreab?:

? Ce, n-a?i avut bani s?-l repara?i?

? Ba da, dar n-are rost .

? De ce?

? Pentru c? atunci c?nd erai mic ?i spuneai o prostie, ??i tr?geam una peste bot. ?i am r?mas cu obiceiul ?sta!

• Like 1

BANC SPUS DE CRISTIAN TOPESCU: Ce virtuti au japonezii, ungurii, rom?nii

La facerea lumii, Dumnezeu, ca s?-i ajute pe oameni s? prospere, a hot?r?t s? dea c?te dou? virtur?i fiec?rei na?ii. Astfel, elve?ienii sunt ordona?i ?i respectuo?i, nem?ii - disciplina?i ?i ra?ionali, englezii - perseveren?i ?i studio?i, japonezii - muncitori ?i r?bd?tori, ungurii - hot?r??i ?i buni meseria?i, francezii - cul?i ?i rafina?i, spaniolii - veseli ?i ospitalieri. La rom?ni, i-a spus ?ngerului consilier c? rom?nii vor fi inteligen?i, cinsti?i ?i buni politicieni", a spus ?opescu, ?n plen.

Este incomplet bancul.Pana la urma si romanii au ramas tot cu cate 2 virtutii fiecare.Mai exact cei inteligenti si cinstiti nu fac politica,cei cinstiti care fac politica nu sunt inteligenti si cei inteligenti care fac politica nu sunt cinstiti.

• Like 1