Sari la conținut

As dori sa cumpar ceva ieftin !

Barbos Radu

Postări Recomandate

Multumesc din suflet tuturor , sunteti extrem de generosi , chiar nu ma asteptam !

Da Domnule miron1947 e in regula,va trimit mai tarziu adresa !

SIG

DONPETRU

MIRON1947

Multumim !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Răspunsuri 38
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa inteleg ca lui Dl. RADU momentan ii mai lipseste sursa de 350W. Acum nu stiu ce parere are Dl. SIG, dar tinand cont ca s-au strans 40lei, am putea cu acestii bani (stiu ca la magazin sursa cea mai ieftina este vreo 45lei) sa cumparam o sursa. Problema e ca noile surse de alimentare nu stiu daca au conectori compatibili pentru placile de baza mai vechi!

Link spre comentariu

Si eu am avut un Pentium IV si am schimbat carcasa.Carcasa veche era in pozitia culcat si nu

puteam s-o pun jos.Asa ca am luat o carcasa noua verticala(in picioare).

Am dus calculatorul la magazin si mi-au mutat ei tot ce era in vechea carcasa.

A trebuit insa sa cumpar o sursa noua,cam 50 RON,ptr. ca sursa veche nu se potrivea la carcasa noua.

Deci s-a putut interconecta placa veche cu o sursa noua.

Cu aceast "hibrid" ma laud si azi ca functioneaza impecabil.

Problema poate fi deci la carcasa,care e veche.

Daca Radu are si carcasa,presupun,o sursa noua poate sa nu fie posibil de montat,problema de fixare,in carcasa veche.

Radu trebuie sa ne spuna daca o sursa noua e compatibila sau nu cu placa lui de baza si cu carcasa.

Link spre comentariu

Pentru a clarifica problema , am sa o iau in modul cel mai logic posibil ! Am sa raspund la intrebari si am sa dau explicatii la subiect astfel :

Daca sunteti dispus sa platiti(doar atat) transportul(Fan curier)Brasov-Tmisoara,dati-mi adresa si vi-l trimit.Pe acesta doriti instalarea de Win95?Costa 15lei,tarnsportul,asa scrie pe site-ul lor.

Domnule miron 1947 , Va multumesc din suflet , sunteti foarte generos , intelegator si amabil , o calitate greu de intalnit mai pe la conationalii nostri ! Eu am locuit cu sotia mea ba la sat la socrii mei , ba la ai mei , in chirie , apoi iar la ai mei ! De ce ?

Din cauza mamei mele la inceput ( soacrei sotiei mele ) nimic nu a fost bine , de ce asa , de ce pe dincolo,mai o cearta ori un scos de ochi etc. La socrii mei au fost probleme de la inceput , ca de ce nu am aia sai de ce nu sunt si de ce nu fac sau dreg,mai o cearta , etc. ! In chirie a fost liniste si bine dar ... greu ! Tatal meu un om calm , intelegator si cu suflet mare ne-a convins sa venim inapoi ca sa nu stam prin chirii si sa dam banii ( Ei acum construiesc o casuta noua in care vom avea locul nostru ) mama-mea nu se poate abtine tot timpul cand vine vorba de bani si mai una , mai alta ...! Noi mai comandam una alta de pe net,o carte , o chestie marunta dar maica-mea ma " amenintat " ca imi ia instiintarea ca sa nu pot scoate de la posta ce avem de scos ca vezi Doamne nu-s bani desi isi primeste banii de cheltuieli si ce trebuie ! Asta ii este mentalitatea ce pot face ? Asa ca nu vreau sa afle ea sau tata ca primesc ceva care chiar daca e ieftin sau cadou mama nu crede asa ca as avea cateva idei Domnule miron 1947 astfel :

1 - Daca trimiteti prin FANCOURIER , livrarea sa mi-o faca NU DIRECT ACASA , ci daca se poate sa ridic eu coletul de la sediul firmei lor , fara a fii insa INSTIINTAT in " CUTIA POSTALA " ci doar pe telefonul mobil

2 - Cantariti cat vine greutatea hardului cu tot cu colet si cele necesare inauntru pentru protectia la socuri si miscare in general si mergeti pe situl postei romane si calculati on line cam cat vine sa il trimiteti, cat pe kilogram + inregistrare

si din nou daca este posibil coletul sa il pot ridica FARA INSTIINTARE PREALABILA IN CUTIA POSTALA ori chestii de genul COLETARIE ANUNTATA, ori doar telefonic , oricum numai sa nu afle ai mei deoarece mi-a ajuns pana-n gat de cearta si scos de ochii si de ideile lor si ale socrilor , eu le am pe ale mele si gata ! Sper sa ma puteti ajuta si sa fie posibil !

Nu nu pe acesta vreau sa montez WINDOWS 95'

Multumim inca odata !

P.S. - POSTA ROMANA - PAGINA DE INTERNET

Link spre comentariu

Sa inteleg ca lui Dl. RADU momentan ii mai lipseste sursa de 350W. Acum nu stiu ce parere are Dl. SIG, dar tinand cont ca s-au strans 40lei, am putea cu acestii bani (stiu ca la magazin sursa cea mai ieftina este vreo 45lei) sa cumparam o sursa. Problema e ca noile surse de alimentare nu stiu daca au conectori compatibili pentru placile de baza mai vechi!

Nu este problema - cred eu - deoarece :

Carcasa - TOWER AT

Placa de baza - FOXCON PRODUSA IN ANUL 2005

Nu am aparat foto digital si nici scaner ci doar un tel.mobil nokia cu camera dar fara cablu de date asa ca nu pot sa fac si sa postez poze , am sa le caut pe net iar daca gasesc le expun , Dumneavoastra ce credeti ?

Link spre comentariu

Si eu am avut un Pentium IV si am schimbat carcasa.Carcasa veche era in pozitia culcat si nu

puteam s-o pun jos.Asa ca am luat o carcasa noua verticala(in picioare).

Am dus calculatorul la magazin si mi-au mutat ei tot ce era in vechea carcasa.

A trebuit insa sa cumpar o sursa noua,cam 50 RON,ptr. ca sursa veche nu se potrivea la carcasa noua.

Deci s-a putut interconecta placa veche cu o sursa noua.

Cu aceast "hibrid" ma laud si azi ca functioneaza impecabil.

Problema poate fi deci la carcasa,care e veche.

Daca Radu are si carcasa,presupun,o sursa noua poate sa nu fie posibil de montat,problema de fixare,in carcasa veche.

Radu trebuie sa ne spuna daca o sursa noua e compatibila sau nu cu placa lui de baza si cu carcasa.

Deoarece suntem si electronisti si calculatoristi si softisti si tamplari si mecanici si soti si suntem atatea putem face orice nu ? !

Amuzant , stiu ! Dar asta este realitatea putem face din doua una nu ? Hibrid e . . . superb ! Mai glumim ! Dar serios acum se pot face multe daca omu' vrea !

Link spre comentariu

Ca sa sintetizam lucrurile eu zic asa:

Radu,da o adresa de incredere,de la un prieten,unde sa-ti trimita d-l Miron hardul.

Fancourier are taxa parca 15 RON.

Posta romana cred ca pela 7 RON,dar nu livreaza acasa.

Nu am inteles sigur daca se vapotrivi o sursa noua in carcasa ta.

Daca da,da-ne te rog pe PM,mie si lui donpetru,adresa de incredere unde sa-ti trimitem prin mandat postal cei 20 RON fiecare. (cred ca in jur de 3 RON sunt comisioanele.Cred ca le platim noi si acelea scratchchin.gif ).

Deci,asteptam adresa de incredere unde sa livram hardul si banii.

Succes.

Link spre comentariu

Daca trimiteti prin FANCOURIER , livrarea sa mi-o faca NU DIRECT ACASA ,

Avantajul meu cu Fancurier,este ca nu trebuie sa duc eu coletul,vin ei si-l iau.Un prieten de incredere si cu telefon,unde sa fie contactat de cei de la Fancurier,nu aveti.Vedeti in atas,care locatie va este mai convenabila.Dar trebuie sa-mi dati un nume,cui trimit?Au un astfel de loc de unde puteti ridica,in Timisoara.

locatii_Fancurier.pdf

post-9-1206363447_thumb.jpg

Link spre comentariu

Ok am revenit ! Asadar :

Domnilor miron 1947

SIG

Donpetru

Puteti sa imi trimiteti pe adresa de acasa , dar saptamana viitoare incepand de luni le puteti trimite deoarece parintii mei sunt plecati de dimineata pana seara si nu mi-am dat seama ca e buna idea pana ce nu mi-a propus sotia ! Adresa vi-o trimit pe mesaj personal , va rog sa-mi spuneti daca sunteti de acord !

O zi buna !

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

• Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock