Sari la conținut

Recomandare anvelope de iarna - Duster

donpetru
 Share

SONDAJ  

8 membri au votat

1. 1. Care din cele doua optiuni de mai jos le preferati cand intentionati sa treceti de la anvelope de iarna la cele de vara sau viceversa ?

• Schimbati jante+anvelope cu alte jante+anvelope
      5
    • Preferati sa inlocuiti doar anvelopele pastrand jantele
      3
  2. 2. Sunteti adeptul anvelopelor separate de iarna si vara sau preferati versiunea ALL SEASON ?

• Separat anvelope pentru vara si iarna
      8
    • Anvelope ALL SEASON
      0

Postări Recomandate

Acum 22 ore, ionut90 a spus:

Am votat si eu. Eu folosesc aceleasi jante.

Apropo, nu mai deschid alt topic, am inteles de pe net sau alte surse, ca iarna, sunt mai bune cauciucurile NU foarte late. Asa este si care e motivul ?

Cred ca recomandarea era sa fie mai late decat inguste,eu am masina de vreo 5 ani (passat) si in carte imi recomanda 205/55/16, cand am cumparat masina avea allseason 215/55/16, 215 sunt mai late si te ajuta mai mult pe timp de iarna doar ca iti influenteaza consumul dar unde sa alergi in zapada,eu iarna  prefer jante de tabla pentru ca cele din aliaj se strica repede din cauza nisipului si a sarii de pe asfalt,si anvelope M+S,nu allseason

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Navigare recentă   0 membri

• Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.