Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutari, am si eu o rugaminte la dumneavoastra, am un mag. Kashtan 1 care nu a mai lucrat de 20 ani. Am desfacut capacul si nu am mai gasit nici o curea, rola de cauciuc  intreaga. Am doua variante, sa gasesc de unde sa cumpar un set de piese tot ce inseamna cauciucuri, role si curele, frane sau sa gasesc cotele curelelor si rolelor si sa caut pe unde gasesc separat. Sau poate stie cineva o sursa de set complet. Cred ca ar trebui si un cap nou pentru a obtine un semnal cat mai bun. Va rog mult, fiecare idee e binevenita. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ati cautat pe ebay kituri de reparatie, gen: role, cap redare etc. ? Cred ca ramane singura optiune sau cumparat un al magnetofon si incercat de facut din doua unul cat de cat ca lumea.

Link spre post

Da, asa am sa fac, am desfacut ce era bun mecanic, am curatat si uns lagarele, motorul, astept de la un coleg cateva role, curele, pana le primesc o sa schimb condensatorii electrolitici de pe placile de baza. Cu toate astea, un cap nou ar fi fiarte binevenit. Multumesc pentru sfat! 

Link spre post

În fosta URSS se gasesc ieftin capete de Maiak (6D24.041). Merg destul de bine în locul celor originale de Kashtan (6D24.051). Si mai bune ar fi 6D24.611 dar se gasesc mai greu si sunt mult mai scumpe.

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock