Sari la conținut

Coil64


cristi_74

Postări Recomandate

Un sfat care-l dau celor care construiesc bobine e sa-si cumpere un LC metru, chiar si unul ieftin de pe ebay sau alibaba pentru a testa bobinele realizate. Simulatoarele sunt bune daca faceti bobine fara miez, sau daca cunoasteti parametrii miezului si simulatorul poate lua in considerare miezul.

La aplicatii de radiofrecventa (inductante relativ mici) inductanta obtinuta e destul de departe de cea simulata (10%-15%) si cel mai bine e sa masori si sa mai ajustezi fata de ce-ti spune simulatorul.

RR

Editat de roadrunner
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock