Sari la conținut

Postări Recomandate

Seara buna,trebuie sa tinem cont ca ati avut carcasa,radiatoarele,transformatorul,manerele,o mare economie,altfel pretul era mult mai mare!

A iesit o lucrare reusita si aratoasa,spor la vanzare sa aveti!

• Thanks 2
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Astazi am finalizat cablajul canalului stanga (LEFT) - foto mai jos. Urmeaza cablajul RIGHT si cel de PSU. Asa cum spuneam mai sus, in nici un caz nu se merita sa clonez vechea schema. Asa ca am

Si dupa lungi asteptari au sosit si cablajele CX900mk2 & DP0816 (foto mai jos). Din pacate telefonul nu este foarte performant pe imagine (un J7 PRO) si nici eu nu sunt cine stie ce fotograf dar s

Dupa doua zile maraton si dupa scos piese - masuratori - verificari, am reusit sa trasez schema vechiului Fantom CX900. Am masurat toate tranzistoarele, inclusiv tranzistoarele finale, si acestea

Posted Images

Lumea carcoteste pe net ca la cat scoate e prea scumpa dar cine cunoaste calitatea va da banutii. Eu vad acolo capacitoare si tranzistorii de cea mai buna calitate cu durata de viata imensa, cum pot sa compare unii asa ceva cu Beringer-uri sau alte pocnitori de 500 USD! Pai, oameni, ce a facut dl.petru acolo, aia e statie de colectie, avea el o vorba, "se bucura si nepotii de ea". Sunt chestii unicat.

Pai, la 40 de ore lucrate, voi cat ati cere in Romania? Eu, sincer, as cere cel putin 10EUro/ora, deci acolo manopera reala e cam 400 Euro nu 700lei cat a completat in deviz dl.petru (a completat o suma modica). Cum spunea si dl.petru, merge fara ventilatoare statia audio, pai ce mai vreti, asta nu te lasa la greu. 

Daca nu eram plecat prin tarii straine cu munca si as fi avut un bar/pub, as fi luat-o eu. Merg 4 boxe pe ea de 8 ohm, se pot pune serie-paralel si 8 boxe de putere mai mica. Iese ceva extraordinar! 

• Like 2
  • Thanks 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.