Sari la conținut

E posibil ca din cauza boxelor sa se defecteze statia de amplificare ?

Postări Recomandate

Multumesc aureliann, voi face aceste verificari in urmatorul sfarsit de saptamana. Voi comunica rezultatele.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Este clar , boxa a creat necazurile ambelor amplifuri. Cu ce dauna a ramas fiecare este greu de evaluat acum. Depinde ce protectii are fiecare din ele, oricum trebuie facute multe masuratori. In boxa

Aveati dreptate, aureliann, rezistorul in cauza e in serie cu o bobina. I-am scos un piciorus de pe placa, si acum valoarea lui e corecta (67.84 ohm).

Posted Images

Salutare tituror!

In schema filtrului pe care ati postat-o as acorda atentie sporita pentru C1, C2, C4. Punerea lor in scurt sau cresterea exagerata a curentului de pierderi ale acestora sunt foarte susceptibile de a le face sa absoarba un curent exagerat. Eu as cumpara de proba condensatoarele respective, noi, cat mai ieftine, si as face inlocuirile, desigur pentru boxa care a creat problemele. Daca se remediaza, as comanda piese de calitate.

Editat de aureliann
completare raspuns
Link spre post

Buna seara, aureliann. C1 si C2 sunt cei doi condensatori cu valori anormale la masurari. Am comandat Mundorf Ecap dintr-o pagina englezeasca. Azi au spus ca mi le-au trimis. Cand vor ajunge, voi posta rezultatele.

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock