Jump to content
Sign in to follow this  
donpetru

DP0142 - MX800 - 800W/4Ohm PRO Audio Amplifier

Recommended Posts

Acum 3 ore, remus68 a spus:

Cum este etajul de intrare al amplificatorului? Cu amplificator operational, cu un singur diferential sau cu doua diferentiale?

Cumparati documentatia proiectului si o sa aflati.

Nu cumpar fara sa stiu ce cumpar.

Imi place cum arata kitul MX800, am urmarit clipul de unde am inteles ca MX800 este un CFA cu un AO pe post de DC servo, are si releu intarziere conectare boxe cu protectie DC si termica, plus iesirea aia spre placa frontala cu LED-uri. E interesant. Poate nu e tarziu dar as vrea doua cablaje de fabrica, asa, economisesc si bani de documentatie. 

Foarte frumos rezista la scurt pe iesire MX-ul. 

Acum 3 ore, leo_electro a spus:

Imi place cum arata kitul MX800, am urmarit clipul de unde am inteles ca MX800 este un CFA cu un AO pe post de DC servo, are si releu intarziere conectare boxe cu protectie DC si termica, plus iesirea aia spre placa frontala cu LED-uri. E interesant. Poate nu e tarziu dar as vrea doua cablaje de fabrica, asa, economisesc si bani de documentatie. 

Foarte frumos rezista la scurt pe iesire MX-ul. 

Te-am adaugat in conversatia privata deschisa si cu ceilalti utilizatori. Urmeaza indicatiile date acolo.

Au sosit PCB-urile MX800 - au mai ramas PCB-uri de vanzare 1buc.=45lei la care se adauga 50lei pretul documentatiei, care trebuie platit o singura data pentru fiecare 2 PCB-uri achizitionate. Iata mai jos si cateva imagini - din pacate telefonul personal Samsung J7 nu focalizeaza foarte bine dar calitatea e mult peste ce poate reda niste fotografii:

MX800_1.jpg

MX800_2.jpg

• Like 2
  • Thanks 1

Arata superb abia astept o prima auditie. Felicitari donpetru pentru realizarea acestui proiect.

• Thanks 1

Ca de obicei: minunate. Sa le plantam si sa trecem la audiții. Mulțumiri pentru un proiect deosebit.

• Like 1
  • Thanks 1

SUPERBE!!!

• Thanks 1

donpetru, misto PCB-uri.

As vrea sa cumpar documentatia MX800 si 2 cablaje MX. 

Au ajuns si la mine cablajele astazi . Ca de obicei, proiectare profi si ambalare deosebita. Spor. 

Multumesc pentru confirmarea primirii cablajelor.

@prog, ti-am trimis un mesaj privat, discutia va continua acolo.

Intre timp, daca mai sunt persoane doritoare sa achizitioneze PCB-uri MX800, cu plata in avans pe card, livrare in urmatoarea zi lucratoare dupa confirmarea platii, ii rog sa posteze un mesaj aici sau sa-mi trimita un mesaj privat.

Spor la mesterit si cat de curand as dori sa vad in acest topic imagini cu constructia MX800. Suportul tehnic va fi acordat pe privat, prin mesageria privata a forumului.

On 10/2/2019 at 7:03 PM, donpetru said:

As dori sa stiu daca sunt utilizatori care ar vrea, daca tot o sa dam comanda de cablaje, sa cumparam cel putin 100 de perechi de MJL21193 MJL21194 ??

Salut D-nul Petru,

ma inscriu si eu pentru un kit (6+6), daca se demareaza comanda.

PS: Daca se face group buy si pentru radiatoare, te rog sa ma iei in considerare.

Edited by mducu

Momentan la tranzistoare nu s-au adunat suficienti utilizatori pentru a indeplini acel numar minim de 100bucati comandate (de fapt, 100 de perechi mai exact spus).