Jump to content
Sign in to follow this  
donpetru

Actualizare platforma software TEHNIUM AZI

Recommended Posts

Prin acest mesaj aduc in atentia utilizatorilor si vizitatorilor site-ului TEHNIUM AZI ca maine seara si cel mai probabil in cursul zilei de luni, 29 aprilie 2019, o sa fac un mic update site-ului pe versiunea software 4.4.X. Cei de la IPB se laudau ca noul update va adauga niste facilitati, una dintre cele mai interesante fiind contorizarea descarcarii atasamentelor din forum. Pe langa aceasta asazis facilitate (o sa ma interesez sa vad daca chiar au implementat-o pentru ca din descriere nu prea reiese exact), ma interesa si anumite chestiuni ce tin de securitatea software a platformei.

Asadar, incepand cu maine seara si in cursul zilei de luni, timp de max.24ore, website-ul va fi OFFLINE. In ceea ce priveste conversatia privata deschisa cu plata anticipata a cablajelor DP0260, daca aveti ceva intrebari in acea perioada cat site-ul va fi ofline, va rog sa folositi adresa de e-mail binecunoscuta: tehnium[dot]azi[arond]gmail[dot]com - am scris asa tocmai pentru a evita scanarea adresei de catre roboti.

Multumesc pentru intelegere si un Paste Fericit va doresc !!

Am finalizat de actualizat platforma software a site-ului. Am facut si cateva verificari privind functionalitate dar daca gasiti vreo eroare care in acest moment nu am avut cum sa o depistez, va rog sa postati descrierea erorii aici.

Posted (edited)

Salutare,

Mi se pare mie sau nu mai apare in partea dreapta(in pagina Home) lista cu ultimele topicuri si activitatea din acestea?

Edited by Letcon
  • Like 1

Am adaugat din nou acel bloc cu ultimele postari in pagina index a forumului. Mersi pentru observatie.

• Like 1

Am corectat toate articolele ca sa fie afisate corect diacriticele, acolo unde e cazul. De asemenea, am modificat putin template-ul de afisare a articolelor astfel incat sa fie pus in evidenta si numarul de vizualizari a lor.

Prin aceasta postare as dori sa relansez sectiunea de articole astfel incat sa populam si celelalte categorii care nu au nici un articol sau au prea putine articole. Ca drept urmare, invit toti utilizatorii care doresc sa se afirme pe plan profesional sau care au placerea de a mai realiza macar un articol, sa trimita articolul la adresa de e-mail a redactiei Tehnium Azi si anume: tehnium[dot]azi[arond]gmail[dot]com - am scris asa tocmai pentru a evita scanarea adresei de e-mail de roboti. Dupa verificarea articolului si validarea lui de catre mine, veti fi transferat catre grupul Editors ca sa puteti posta / edita propriile voastre articole oricand doriti.

Am accesat sectiunea "articole" si am incercat sa deschid un articol....indiferent care articol am incercat sa deschid imi spune ca :

screenshot.3.thumb.jpg.a375956cb03b99f0001dc139a25f92a8.jpg

Ati incercat sa scrieti un articol nou ? Sau ati incercat sa editati articole personale ??

Am incercat doar sa deschid articole deja publicate... concret, am vrut sa verific articolul meu d. p. d. v. al diacriticelor... primind mesajul de mai sus, am incercat sa deschid si alte articole... fara succes! Apoi am incercat si pe telefon... tot fara succes! Daca de pe 2 platforme on-line nu am reusit sa deschid, presupun ca nu sunt probleme la mine... mai incerc... acum postez de pe telefon... 

Mai incercati inca o data sa accesati articolul:

Am incercat si aici si pe sectiunea articolelor... nu merge... poate e ceva cu internetul pe telefon... maine incerc si pe calculator... 

Screenshot_20190503-223607.jpg

Dar daca nu sunteti autentificat in forum puteti accesa articolul ?

Am testat acum...daca nu sunt autentificat ,pot deschide articolul!

...daca sunt autentificat nu pot deschide articolul!

Am mai umblat la setari, mai incercati inca o data.

Tot nu merge...daca sunt autentificat ,nu merge nici pe calculator nici pe telefon....invers, merge pe ambele!

Pe telefon v-ati conectat la router-ul de acasa ?