Jump to content
donpetru

Audio TUBE Amplifier - un alt proiect audio cu tuburi electronice din colectia Tehnium Azi

Recommended Posts

Salut tuturor ! Marturisesc ,spre rusinea mea ,ca eu nu. De ce ? Sant sigur ca nimeni nu vrea sa stie.

Au mai ramas 3 seturi VD2018 de vanzare, fiecare set contine un PCB sursa si doua PCB amplificator. Un set PCB = 100lei cu transport cu Posta Romana inclus sau +15lei curier rapid (preturi de transport valabile pe teritoriul Romaniei).

De asemenea, pe langa cele trei seturi de mai sus, au mai ramas de vanzare: un cablaj amplificator si trei cablaje de sursa. Un cablaj sursa si un cablaj amplificator le voi dona cu conditia sa achitati transportul. Celelalte doua cablaje de sursa se dau cu 40lei bucata+transport.

Conditii de livrare: plata in avans in cont bancar, expediere colet in urmatoarea zi lucratoare dupa confirmarea platii.

Editare ulterioara: Anul asta il voi dedica celor trei proiecte care sunt in derulare de anul trecut si unul de acum doi ani in urma. Despre ce e vorba: urmariti Tehnium Azi deoarece sper ca luna asta sa prezint, macar unul, daca nu doua proiecte. Dupa aceea, in functie de bugetul disponibil, voi aborda si acest kit VD2018. Momentan de abia am cumparat niste socluri de tuburi !!!

La 31.08.2019 la 11:05, viobio a spus:

Intreb de curiozitate , s-a apucat cineva de acest amplificator ? Dintre cei care au luat cablaje imprimate .

• Like 1

Salutare Viobio, inca nu am inceput proiectul, am adunat o parte din componente,  din pacate mai greu cu timpul in ultima jumatate de an dar sper sa incep constructia pana la sfarsitul anului, marea mea problema o constituie carcasa, as fi interesat sa stiu unde a fost carcasa aceea taiata cu laser din otel si cam cat ar costa ? Fara carcasa e cam dificil sa te bucuri de el  🙂 . Multumesc mult.