Sari la conținut
donpetru

FET400MK2 - Amplificator Audio Hi-Fi MOSFET 400W

Postări Recomandate

Pana in acest moment 28 de bucati.

O sa deschid mai tarziu o conversatie privata pentru strangerea banutilor si lansarea comenzii.

Reamintesc faptul ca doresc sa realizez cablajul intr-un singur strat cu jumperi pentru a pastra nota clasica a proiectului. 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma abonez si eu la doua cablaje.

Multumesc.

Partajează acest post

Link spre post

Dup? ?ndelungi ra?ionamente mai pluseze cu 4. Deci, ?n total 8 buc??i. Nr. De buc??i comandate, per total este de 34. Poate iese un pre? ?i mai mic dec?t 21 lei pe Bucata!

Partajează acest post

Link spre post

Dl. @donpetru, daca tot se va comanda cablaje de fabrica, poate ar fi mai bine pe doua straturi, fara jumperi...parerea mea.

Partajează acest post

Link spre post

Ar fi si asta o varianta, sa mergem pe doua straturi ca tot dam un ban si ce rost are sa mai pierdem timpul cu plantat jumperi, nu!!

In urmatoarele minute o sa deschid conversatia privata. Acum sa speram ca se vor achita in avans cablajele mentionate aici!!!

Partajează acest post

Link spre post

Conversatia privata a fost deschisa.

Deja s-a inregistrat si prima plata a utilizatorului @zigu.  

Partajează acest post

Link spre post

Salutare, ma abonez si eu la 3 bucatii de cablaje. Mersi.

Partajează acest post

Link spre post

@outtek, v-am adaugat in conversatia privata deschisa cu utilizatori abonati la cablaje FET400mk2.

In acest moment au achitat PCB-uri utilizatori: zigu si hixxp02

Retineti ca termenul limita de plata este 20 iulie 2018.

Partajează acest post

Link spre post

Pentru ca despre cablaje este aproape incheiata discutia , as dori sa stiu daca a facut cineva o evaluare la un pret mediu si o calitate medie a pieselor , cam la ce pret ar fi componentele pentru un modul , probabil ca o sa fac o camanda Conex Bucuresti , as fi vrut sa stiu macar aproximativ.

Partajează acest post

Link spre post

7 lei bucata mosfet. Estimez, f?r? partea de alimentare, circa 150-200 lei piesele pentru un amplificator stereo. 112 lei sunt numai Mosfet!

Partajează acest post

Link spre post

Salutare.

Ce radiatoare recomandati sa folosesc, sau, eventual o carcasa cu radiatoare incadrate.Unde pot gasi ceva exemple..vre-un site ce comercializeaza carcase?

Multumesc.

Partajează acest post

Link spre post

La firma din Ia?i, face carcase de rack l??ime 19 inch, pre? pu?in peste 100 lei. Sau firma din Alexandria, super-carcase, cu tot cu radiatoare Fi?ier, dar pre? peste 700 lei. Panou frontal superb, aluminiu de 10 mm prelucrat cnc ?i laser. Tu Alegi!

Partajează acest post

Link spre post

Si bineinteles ca mai avem o mare cheltuiala , sursa , traful de minim 1000 W cred ca costa cel putin 300-400 lei , niste condensatori la 100 V si de 4700 , 8 bucati , diodele sau o punte mai mare(35-50 A) apropie de 600-700 lei per modul?

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Exista varianta SMPS. La circa 1kw, una semipunte clasica cu sg3525 ?i IR2110, cu traf Etd49 ?i protec?ie cu traf de curent o faci cu circa 200-250 lei ?i ai protec?ie la scjurt, nu ?i scade tensiunea ?n sarcina dec?t cu 2-3 vol?i, are soft start din construc?ie. ?i sa nu uit, c?nt?re?te c?teva sute de grame nu cca 10-12 kg.

Editat de gadrianno

Partajează acest post

Link spre post

As vrea sa achizitionez o carcasa de la cei din alexandria...din pacate au site-ul in mentenanta de ceva timp.

Acum 2, ani am cumparat un traf de 1kw 420 lei cu sistemul de prindere inclus.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.