Jump to content
donpetru

DP0121 MKII - Kituri / cablaje cu 2xTDA7294

Recommended Posts

@MCXC - 2 bucati

@k-nix - 4 bucati

@lorin - 2 bucati

@ionut90 - 2 bucati

@cipcirip - 4 bucati

@leo_electro - 2 bucati

@niksound - 3 bucati

@gadrianno - 2 bucati

@pilica paul - 4 bucati

@nemmondod - 3 bucati

@hixpp02 - 4 bucati

Total 31 bucati

Urmeaza ca maine sau poimaine sa dau comanda de PCB-uri. O sa comand mai multe bucati care vor fi disponibile spre vanzare aici.

Scuze. Am actualizat lista - ati cerut 3 si ati platit 4. Mersi de observatie.

Am lansat comanda de PCB-uri. Am comandat mai multe decat in prealabil au fost achitate in avans. Deci, daca mai sunt utilizatori care doresc cablaje cu 2xTDA7294, lasati un mesaj in acest sens aici sau puteti sa-mi trimiteti un mesaj privat folosind mesageria forumului.

O ?ntrebare referitor la transformatoare, s? m? aprovizionez din timp :) Un transformator toroidal  2x25  200Va  ar ajunge pentru o plac? ?n mod stereo? Pentru 2 pl?ci ?n punte cam ce transformator ar trebui. Boxele mele sunt de 8 ohm. Mul?umesc.

Au sosit cablajele de la fabrica. Am postat mai jos o imagine cu cateva din cablajele comandate:

Cablaje 2xTDA7294v2.jpg

Au mai ramas cablaje disponibile de vanzare

• Like 4

Au iesit super faine cablajele.  :first:    :cheers2:

Un clip youtube v-ati gandit sa faceti cu testarea lor ?

Era frumos si niste cablaje de fabrica cu celelalte placi.

Ma gandesc sa asamblez cateva kituri si daca tot o sa fac asta o sa fac si un test video dar asta luna viitoare.

• Like 1

@victor_adrian, verificati mesageria privata a forumului. Discutia va continua acolo. Si multumesc pentru c-da.

Spuneti-mi si mie va rog frumos.Acea rezistenta de 10 ohm de care vorbeati, vine pusa unde scrie SM HEADER / RESISTOR ?

Eu va recomand sa folositi un simplu jumper (foto mai jos) - poate va ganditi, acum sau mai tarziu, sa folositi un corector de ton a carui masa pe alimentare corespunde cu cea a amplificatorului! Sau chiar daca nu folositi corector/preu momentan, in cazul TDA-urilor e mai bine sa fie un jumper decat rezistor de 10 Ohm, desi merg ambele variante cand nu se foloseste preu/corector de ton.

B1079789034.jpg

Am realizat un clip video cu testarea sursei SA100 alimentand kituri cu 2xTDA7294:

PROMOTIE VALABILA VARA ASTA, deci pana la data de 1 septembrie 2018:

- cine achizitioneaza cel putin 4 bucati PCB-uri 2xTDA7294 are transport cu Posta Romana inclus gratuit.

• Like 2