Sari la conținut
donpetru

DP0121 MKII - Kituri / cablaje cu 2xTDA7294

Postări Recomandate

Asa cum precizam in topicul de aici:

http://www.tehnium-azi.ro/topic/5761-dp0121-kituri-cablaje-cu-tda7294/page-9

am creeat versiunea nr.2 a proiectului DP0121 care arata asa:

3D View - DP0121 MKII.jpg

Este putin mai mare ca versiunea initiala deoarece am prevazut un conector "SM" util daca doriti sa folositi un corector de ton a carui masa pe alimentarea corectorului corespunde cu cea a amplificatorului (in cazul folosirii corectorului de ton jumper-ul SM va trebui indepartat).

Pretul unui pcb daca achizitionati una sau doua bucati este 10lei, daca achizitionati intre 3 si 10 bucati este 9 lei, daca achizitionati peste 10 bucati pretul per bucata este 8lei. Ca sa rezulte aceste preturi va trebui sa existe cel putin 30 de comenzi ferme din partea utilizatorilor achitate in avans intr-un cont pe care o sa vi-l comunic intr-o conversatie privata dedicata acestor cablaje, asa cum am procedat si in cazul cablajelor AV400v3 sau TA1000PSv2.

Pana in acest moment in topicul cu varianta 1 a acestor cablaje, s-au abonat la noua versiune urmatori utilizatori:

@MCXC - 2 bucati

@k-nix - 4 bucati

@lorin - 2 bucati

@ionut90 - 2 bucati

@cipcirip - 4 bucati

@leo_electro - 2 bucati

16 bucati pana acum.

deci lista e deschisa in continuoare pana la limita de 30...32 de bucati.

Daca credeti ca ar fi util si un PCB special pentru comutatia functiilor TDA-urilor, softstart incinte acustice si alimentarea TDA-urilor si chiar a unui corector de ton, precizati lucrul asta aici si as putea dezvolta si acest PCB, chiar si un corector de ton dedicat ca setul sa fie complet la un cu totul alt pret.

Alte observatii / pareri le discutam in acest topic.

• Like 3

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noul PCB e super fain. Presupun ca la versiunea precedenta vom putea configura un kit sa functioneze stereo sau in punte !!!

Eu sunt de acord sa faceti si o placa de alimentare capabila sa alimenteze 3 sau 4 cablaje de astea, poate se gadeste careva sa-si faca un sistem audio de amplificare 5.1 !!

:coolspeak:

Editat de ionut90

Partajează acest post

Link spre post

Ziua buna,ma inscriu si eu la 3buc.Va multumesc!

Partajează acest post

Link spre post

+@niksound - 3 bucati ------------------- TOTAL 19 bucati - lista in continuoare deschisa.

Editare ulterioara: In ceea ce priveste cablajele suplimentare aduse in discutie as putea creea 2 PCB-uri astfel:

1) pentru un corector de ton si comutare functii TDA-uri (care se va folosi pe partea frontala a carcasei amplificatorului) si altul

2) pentru alimentare si intarziere incinte acustice, DC protect si chiar un control ventilatoare in functie de temperatura radiatorului.

• Like 2

Partajează acest post

Link spre post

Bun? ziua. M? bag ?i eu la 2 buc??i.

Partajează acest post

Link spre post

Bun? ziua,

Doresc s? achizi?ionez ?i eu 3 exemplare.

S? ?mi spune-?i, va rog frumos, cum se procedeaz? cu plata.

Iar ?n ceea ce prive?te cablajele suplimentare, sunt interesat de cele pentru alimentare ?i DC protect &co.

Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post

Am actualizat lista cu utilizatorii abonati la PCB-uri cu 2xTDA7294:

@MCXC - 2 bucati

@k-nix - 4 bucati

@lorin - 2 bucati

@ionut90 - 2 bucati

@cipcirip - 4 bucati

@leo_electro - 2 bucati

@niksound - 3 bucati

@gadrianno - 2 bucati

@pilica paul - 3 bucati

24 bucati pana acum.

Mai astept sa se adune 30 de bucati comenzi ferme dupa care o sa deschid conversatia privata de care va spuneam ca sa strang banuti si sa dau drumul la comanda de PCb-uri. Pe langa cele 30 de bucati, o sa mai suport eu cablaje in plus care vor fi vandu-te ulterior. 

Partajează acest post

Link spre post

Bun?.

Doresc ?i eu 3 buc??i.

M-ar interesa ?i cele dou? pcb-uri men?ionate, corectorul de ton ?i alimentarea cu ?nt?rziere ?i protec?ie.

Mul?umesc.

Partajează acest post

Link spre post

Am observat ca sunt cativa utilizatori care doresc si celelalte PCB-uri. Aceste PCB-uri sunt momentan in stadiul de schema prototip pe hartie iar transpunerea lor in format electronic ia ceva timp. O sa incerc saptamana asta pana mai cresc numarul de comenzi de cablaje de 2xTDA7294 sa transpun schemele in format electronic. Si daca tot am ajuns la discutia despre acele scheme care vor conduce la realizarea unor PCB-uri care vor avea cu totul alt pret, as dori sa citesc parerile voastre (puteti chiar sa postati exemple) despre cum doriti sa arate partea frontala a carcasei amplificatorului (in functie de asta voi realiza si PCB-ul corectorului de ton). Un alt aspect pe care as dori sa-l vad discutat aici, cat de util credeti ca ar fi un selector de intrari audio ?!!!

Partajează acest post

Link spre post

Apropo de celelalte PCBuri. Astea sigur vor iesi mult mai mari ca cele de la TDA-uri si cu trei useri dornici sa le aiba e prea putin. Numai PCB-ul corectorului de ton daca il faceti jumatate din partea frontala a unui amp ne duce la costuri de 50lei/bucata (asta facand o comparatie cu cat a costat PCBul de la SA100). Daca adaugam si PCB-ul cu sectiunea de alimentare, softstart, dc protect si ce mai trebuie, pentru un pachet complet de PCB-uri, deci cu tot cu TDA-uri sare de 100lei la cati useri se vor aduna. Nu stiu la un pret de asta cati useri vor fi interesati sa cumpere pachetul complet, plus ca va trebuie si ceva timp sa-l faceti! Nu zic ca nu mi-ar place sa achizitionez un pachet complet de cablaje dar nu stiu daca are chef toata lumea sa astepte sa le construiti, asa ca, eu as zice sa lansati comanda de cablaje de TDA-uri (intr-o prima faza). Parerea mea. Dvs. stiu ca va hotarati dupa parerea majoritati. Dar sa vedem ce spun si ceilalti useri !  :smoke:

Partajează acest post

Link spre post

@MCXC - 2 bucati

@k-nix - 4 bucati

@lorin - 2 bucati

@ionut90 - 2 bucati

@cipcirip - 4 bucati

@leo_electro - 2 bucati

@niksound - 3 bucati

@gadrianno - 2 bucati

@pilica paul - 3 bucati

@nemmondod - 3 bucati

Total 27 bucati pana acum pana la limita de 30 lista e deschisa in continuoare.

@prog, intr-adevar necesita timp elaborarea celor doua PCB-uri amintite. O sa deschid in week-end-ul care va urma acea conversatie privata pentru cablajele cu TDA-uri iar pana sosesc aceste cablaje o sa trec in format electronic cele doua scheme electronice corespunzatoare urmand sa le fac un cablaj la fiecare ulterior. Dupa aceea se poate lansa o noua comanda de PCB-uri. Cred ca e cel mai bine asa.

Partajează acest post

Link spre post

Buna ziua

Va rog sa ma sprijiniti in procurarea a doua kituri complete-ansamblate pentru un sistem 2.1. Cu stima

Partajează acest post

Link spre post

Pentru numai partea de amplificare a unui sistem audio 2.1 sunt necesare doua PCB-uri cu 2xTDA7294, la care trebuie adaugat pe intrare filtre active corespunzatoare. Deci, daca sunteti interesat numai de partea de amplificare, postati o cerinta de PCB-uri (achitate in avans) in acest topic.

Partea de filtre active pe intrarea TDA-urilor se poate detalia intr-un topic separat aici:

http://www.tehnium-azi.ro/forum/3-accesorii-audio-audio-pentru-pc/

Daca totusi cautati un kit complet ansamblat cu functiile necesare unui sistem audio 2.1, postati o cerinta in acest sens in rubrica:

http://www.tehnium-azi.ro/forum/16-anunturi-prestari-servicii-vanzari-si-cumparari/

sau navigati pe site-uri gen ebay.com sau aliexpress.com

Partajează acest post

Link spre post

Am deschis conversatia privata cu utilizatorii care s-au abonat la cablaje cu TDA7294. Lista mai e deschisa si saptamana viitoare pentru cine doreste sa achizitioneze PCB-uri cu documentatia gratuita. 

Cablajele care vor ramane suplimentar de vanzare pe langa cele comandate/achitate in avans, se vor vinde ulterior, documentatia si suportul tehnic urmand sa fie achitat separat cu 15lei pe langa valoarea cablajelor achizitionate. Repet, lucrul asta e valabil pentru utilizatori care nu au achitat in avans cablajele. Deci, daca nu doriti sa achitati acei 15lei in plus, va recomand sa va abonati/achitati in avans PCB-urile. A mai ramas la dispozitie o saptamana ca sa faceti lucrul asta.

Partajează acest post

Link spre post

Buna seara,

Va rog sa ma includeti si pe mine cu 4 buc.

Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.