Sari la conținut

Un viitor update la IPB 4 pentru Tehnium Azi!

Postări Recomandate

E posibil ca intr-un viitor apropiat sa vedem un update la IPB4 pentru Tehnium Azi ? Desi imi place cum arata site-ul acum, ma gandesc ca din cand in cand trebuiesc implementate actualizari ? Ce spuneti, dl.petru?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E fain asa (poate niste functii suplimentare) . De ce........???????

Mai stiu un site care a schimbat interfata si a iesit  :nono:

Interfata actuala parca se numeste ""Gravity Blue__3.4"""

Editat de spark
  • Like 1
Link spre post

Momentan nu intra in discutie un update la IPB4 desi pe partea de articole, noul Ip.Content, ar avea un SEO sau un cod mult mai optimizat. In al doilea rand, template-ul actual este optimizat sa functioneze bine si pe web browsere mai vechi care merg pe sisteme de operare gen winXP. Noul IPB4, din cate imi aduc aminte, ca l-am testat, nu suporta versiune de browsere web prea vechi, deci pe noul IPb4 va trebui ca utilizatori sa abia cel putin windows 7 cu ultimul browser IE sau ultimele actualizari la Chrome. Dar, repet, momentan nu fac asta deoarece numai actualizarea template-ului (sau skin-ului cum spun cei de la Invision power board) e de durata si nu prea am timp de asta ca acum 6 ani in urma. Nu am reusit sa definitivez donpetru.ro, dapa-i sa ma apuc acum sa fac update la tehnium-azi.ro

@spark, nu e vorba de Gravity Blue, e vorba de Spectrum actualizat de mine la forma care o vedeti. Am observat ca ipbforumskin.com nu mai este activ, deci e posibil ca tema actuala sa se regaseasca pe IPB4 cu o noua denumire. Oricum, ca sa fac actualizarea temei Spectrum mi-a luat foarte mult timp iar banner-ul pe care il vedeti l-am facut cu camera foto Nikon in unghi, fiind sortat din peste 50 de poze (oarecum identice). A fost ceva de munca, eu atunci fiind in concediu medical mai bine de o luna. De asta am avut timp. Acum, nu stiu, chiar daca as avea un concediu, parca nu mai am vointa aceea.

• Like 1
Link spre post

Scuze , era o amintire vizuala  de pe pc-ul nepotelului , el se ocupa cu site-urile ( acum e barman in spania ) :smile:

Nu ma pricep , dar tot ce conteaza este ca este ""misto"" , culoare , marime este OK , nu te oboseste sa lecturezi , felicitari pentru ""lucru manual""

Editat de spark
Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.