Sari la conținut

Intrebare Televizor LED Smart Android, Philips 40PUH6400/88, 4K Ultra HD

florynamaria
 Share

Postări Recomandate

Pentru inregistrari pe DVD, televizorul foloseste o viteza de transmisie digitala mai mica de 1Mb/sec

si rezulta o inregistrare de calitate normala, nu HD si nu Ultra HD sau 3D. Pentru acestea, la inregistrarea pe

HDD-ul conectat pe portul USB televizorul transmite pina la 28Mb pe secunda iar capacitatea minima o hard discului

trebuie sa fie de 250G pentru o singura inregistrare, deoarece numai atit se permite. La orice intrerupere de inregistraare

sau daca furnizorul nu permite inregistrarea se anuleaza inregistrarea si se comunica ca este o inregistrare esuata.

Mai mult, televizorul nu permite nici redarea clipurilor video originale in format HD sau superior.

Din prospect am spicuit urmatoarele:

SCART este o conexiune de buna calitate. Conexiunea SCART
se poate utiliza pentru semnalele video CVBS si RGB, dar nu si
pentru semnalele TV de ?nalta definitie (High Definition ? HD).
Conexiunea SCART combina semnalele video si audio.

In tot prospectul televizorului nu se face nici o referire ca inregistrarile de pe HDD-ul inregistrat dupa televizor

s-ar putea viziona pe calculator si se mai spune ca este posibil ca unele inregistrari sa functioneze numai un

numar limitat de zile. Totul este facut astfel incit prin nici un procedeu sa nu se poata obtine inregistrari de

super calitate, care ar afecta vinzarile si ar contraveni legilor copyright-ului.

Si asta nu este totul, in curind nu vom mai putea scrie decit programe licentiate pe noile calculatoare.

@gsabac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SCART este o conexiune de buna calitate. Conexiunea SCART

se poate utiliza pentru semnalele video CVBS si RGB, dar nu si

pentru semnalele TV de ?nalta definitie (High Definition ? HD).

Televizorul meu este Full HD iar atunci cand l-am cumparat a vazut cristal in magazin dar dupa ce l-am instalat acasa s-a redus clar claritatea imaginii.Dupa explicatiile date de dvs. cam incep sa-mi dau seama de cauza.Si monitorul PC-ului pe care il detin are contrast parca 5000000:1 dar imaginea nici vorba sa fie cristal asa cum cred s-ar cuveni. :scratchchin:

Link spre comentariu

Un DVD recorder la 100-200 lei nu inregistreaza ca tv-ul pana`i pla scuze de expresie si chiar nu dispun de 1000 de lei pentru un recorder profesional cat de cat. Am aflat in ce format formateaza tv-ul hdd-ul. Am instalat ubuntu pe stick, am rulat live de pe stick umbutu , am conectat hdd-ul  iar formatul partitiei era "xfs" dar nu aveam acces sa vizualizez fisierele din el. VA MULTUMESC PENTRU RASPUNSURI TUTUROR. Dar pana rezolv enigma cu copiatul mai am mult de sapat si poate chiar e imposibil......

Editat de florynamaria
Link spre comentariu

Un DVD recorder la 100-200 lei nu inregistreaza ca tv-ul pana`i pla scuze de expresie si chiar nu dispun de 1000 de lei pentru un recorder profesional cat de cat. Am aflat in ce format formateaza tv-ul hdd-ul.

Sa stiti ca lucru ieftin si de buna calitate nu exista.Eu mi-am cumparat modelul din linkul de mai jos cu 1600 RON acum 3 ani jumatate si n-am avut niciun fel de probleme cu el pana acum.Deci de recomandat pentru cine isi permite.

https://www.amazon.co.uk/Panasonic-DMR-EX83EB-K-250GB-Recorder-Freeview/dp/B0038VZXNW

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Navigare recentă   0 membri

• Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.