Sari la conținut

Divizarea pe masina de frezat FUS22


ola_nicolas

Postări Recomandate

Semnalez celor interesa?i de subiect, apari?ia unui nou articol al subsemnatului publicat aici: http://www.elforum.ro/blog/6/entry-287-calculul-diviz%C4%83rii-indirecte-pentru-masa-rotativa-%C8%99i-capul-divizor-al-frezei-fus22/.

 

?mi pare r?u ca nu am putut publica articolul pe acest portal, unde condi?iile grafice sunt mult mai bune, ?ns? editorul nu mi-a permis ad?ugarea unui fi?ier pdf de peste 800 kB. Interesul utilizatorilor este ?n opinia mea ob?inerea ?ntregului document pdf. De aceea am urm?rit sa ata?ez acest document, pentru a putea circula ?n mod liber pe Internet. Documentul este ?n esen?a o traducere, deoarece cartea originala a ma?inii de frezat FUS22 con?ine instruc?iuni printr-un text trilingv - engleza/franceza/germana. Am sa il ata?ez aici arhivat, deoarece constat ca ?n acest mod poate fi ad?ugat.

 

Administratorul acestui sait, donpetru, ar trebui sa se g?ndeasc? ?n modul cel mai serios sa creasc? pentru editori m?rimea maxima a unui document pdf, put?nd a fi ata?at ?ntr-un articol. Este doar o sugestie, nu un repro?.

Masina de Frezat Universala pentru Scularie FUS22.rar

Editat de ola_nicolas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ata?ez pentru cei care vor sa calculeze singuri parametrii diviz?rii indirecte pe ma?ina de frezat FUS 22, un fi?ier de calcul automat, care se deschide cu programul de licen?? libera SMath Studio, care se poate descarca de pe Internet. Pentru explicatii de folosinta, am atasat si un fisier imagine. Sfatul meu pentru cei care nu au mai utilizat programul SMath Studio, este sa stocheze fisierul undeva in siguranta si sa lucreze cu o copie. Orice modificare facuta in fisier, mai ales de catre cei neinitiati, poate compromite calcululCalculul divizarii indirecte FUS22.rarpost-7713-0-91673900-1466787795_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock