Sari la conținut

Almanahul Tehnium Azi ?


donpetru

SONDAJ ALMANAH TEHNIUM AZI  

71 membri au votat

  1. 1. Va doriti aparitia unui ALMANAH TEHNIUM AZI ?

    • DA
      69
    • NU
      2
  2. 2. Ce domenii tehnice credeti ca ar mai fi utile si de interes in noul almanah ?

    • Audio
      62
    • Electronica digitala
      56
    • Surse de alimentare
      64
    • Automatizari
      55
    • Electroenergetica
      36
    • Mecanica
      36
    • Constructii
      31
    • Infrastructura si transport
      17
    • Comunicatii
      39
    • CAD/CAE
      31
    • PC Zone - Multimedia
      40
    • Radioamatorism
      39
    • Modelism
      28
    • Altele
      26
  3. 3. Care credeti ca ar fi pretul potrivit al acestui Almanah ?

    • maxim 10 lei
      5
    • 11...14 lei
      7
    • 15...18 lei
      25
    • 18...21 lei
      19
    • mai mult de 21 lei ?
      15
  4. 4. Care credeti ca ar fi formatul de pagina potrivit ?

    • A5
      24
    • A4
      32
    • Personalizat
      15
  5. 5. Care credeti ca ar fi numarul maxim de pagini potrivit ?

    • maxim 100 pagini
      17
    • 101...150 pagini
      20
    • 151...200 pagini
      29
    • mai mult de 200 pagini
      5


Postări Recomandate

@Ciprian 81,

 

Acest topic l-am deschis special pentru a gasi utilizatori dornici sa publice articole. Au fost si potentiali autori de articole dar se pare ca au fost doar promisiuni pentru ca din cei care au promis ca vor scrie articole foarte putin s-au tinut de cuvant. Nu-i culpabilizez dar nici nu pot sa intreb fiecare utilizator in parte daca doreste sa scrie un articol. Pentru asa ceva este acest topic si nu cred ca dl. @gsabac nu l-a citit !!! Ma rog, chiar si cu un articol din partea d-lui nu ar fi suficient sa trecem la urmatoarea faza pentru editarea acestui almanah deoarece, nu stiu daca ati parcurs posibilul cuprins spus de mine in acest topic, cu trei - cinci articole nu putem deschide un almanah. In plus, trebuie sa gasim niste articole de larg interes pe parte tehnica ca sa atraga atentia posibililor cititori / cumparatori. Deci, ideea era sa adun un numar semnificativ de articole (sa spunem, cel putin 20 de articole) ca sa pot alege cca. 15 "de valoare" sau, poate chiar toate articolele ar fi fost validate. Din pacate in acest moment, dl olaru a fost singurul utilizator care mi-a trimis un articol in acest sens. Mai erau niste promisiuni din partea altor utilizator, daca mi-aduc bine aminte chiar dl @flomar si inca un utilizator a carui nume momentan nu mi-l amintesc, dar totul a ramas in stadiul de ciorna. Iar intr-un asemenea stadiu nu putem trece mai departe. Asa ca o sa suspend pe moment acest proiect intitulat Almanahul Tehnium Azi si daca intr-un viitor apropiat se vor mai gasi autori de articole de abia dupa aceea voi lua in calcul relansarea acestui proiect. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar imi pare rau sa aud asta dar stiti vorba aceea "incercarea moarte nu are".Deci de aceea am intrebat daca n-ati vorbit cu unul si cu altul.Iar despre d-nul @gsabac n-am putut sa nu amintesc deoarece este artist in ale electronicii si banuiesc ca din acest domeniu ati vrea sa fie cele mai multe articole ale almanahului.Oricum succes in continuare!

Editat de Ciprian 81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In (fostele) reviste precum Tehnium,Connex Club,Electronica Aplicata s.a.m.d. tin minte ca erau destul de multi studenti de la facultatile tehnice care publicau articole.Este adevarat ca acei studenti  nu erau proprietarii acelor publicatii dar nu cred ca era chiar "floare la ureche" nici pentru ei sa reuseasca asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru aprecieri si indemn, dar este vremea si celor mai tineri useri sa se afirme.

Sunt useri cu realizari deosebite din domeniul instalatiilor de energie alternativa cu panouri solare

  sau generatoare eoliene, amplificatoare, invertori, convertori, surse stabilizate, transformatoare,

  aparate de masura, automatizari cu microcontrollere, constructii, renovari, reparatii de aparate

  electrocasnice, noi componente utilizate in aparatura, etc. si fiecare ar putea sa genereze un articol de interes general.

Unii useri vor realiza articole din altruism, altii vor sta in espectativa cu gindul la ceva "ciuguleala" si altii

  se gindesc ca realizarile lor nu sunt asa de importante incit sa merite un articol.

Poate publicarea pe forum al unui sumar de interes sa fie mobilizator.

Cei care nu simt imboldul de a publica datorita problemelor de editare le spun ca inceputul este foarte greu,

 exprimarea tehnica necesita ceva efort dar toate obstacolele se pot depasi foarte usor, ca si exprimarea

 corecta in limba romana.

 

Succes pentru viitor !

 

@gsabac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Sunt useri cu realizari deosebite...

Exista ?ntr-adev?r, dar nu-?i face iluzii ca ar fi prea multi. Societatea romaneasc? este ?ntr-o criza nemai?nt?lnita de modele ?i idealuri. Cei mai ?n v?rsta au acum un rol deosebit. Putini ?ns? ?l ?n?eleg. Cei mai multi dintre cei care pot reprezenta eventual modele pentru cei tineri, ??i consuma resursele interioare ?n polemici  de doi bani, pe care apoi le transforma ?n bariere ?n calea colabor?rii lor. Cei care au darul leg?rii cuvintelor ?n fraze ?i al frazelor ?n articole tematice de orice fel, trebuie sa o fac? acum. Daca nu o vor face, atunci cocal-arii de tipul lui Drago? B?sescu, sau escrocii precum Mircea B?sescu, etc, vor r?m?ne ?n continuare modele unice pentru contemporanii no?tri.

 

Altminteri, proiectul almanahului TA ?i altele asem?n?toare, trebuie puse de urgenta ?n practica. Numai asemenea construc?ii canalizeaz? poten?ialul ?i energiile ?n direc?ia corecta.

Editat de ola_nicolas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock