Jump to content

Recommended Posts

@humulin, v-am trimis un mesaj privat in forum in legatura cu cele solicitate mai sus.

Au mai ramas disponibile doar doua bucati de cablaje DP-0257 la pretul de 27 de lei / bucata. 

A mai ramas o singura bucata disponibila PCB DP-0257 la pretul de 27 de lei / bucata.

Ma intereseaza pe mine, ca tot cautam o solutie pentru un filtru. Nu imi merge mesageria privata, zice ca nu am 5 mesaje pe forum, ar fi fost buna pentru a discuta ceva detalii.

Salutare Nik, cum putem face sa iau si eu 2 optocuplori , sper ca inca ii mai ai. Multumesc in avans.

Edited by outtek

Ultima bucata de cablaj DP-0257 a fost achizitionata de utilizatorul @ilie501

Seara buna,@outtek v-am raspuns pe mesagria privata.

@donpetru: 

In descrierea kit-ului DP-0257 apare:

- functionarea in punte a celor doua canale de amplificare.

Ce anume inseamna acest lucru?

Eu inteleg ca aplic un semnal stereo la intrarea lui si la iesire obtinem L+R pe ambele canale. La ce ajuta treaba asta?

Multumesc.

In primul rand va recomand sa parcurgeti si putina teorie:

[sharedmedia=ccs:custom_database_1:21]
Atunci cand dorim sa folosim doua canale de amplificare in punte, cu ajutorul comutatoarelor cu care este echipat DP0257 se comuta kitul intr-un stare de functionare unde se foloseste o singura intrare de semnal din cele doua disponibile. Apoi, kitul va aplica doua semnale audio defazate la 180 grade celor doua canale de amplificare care au incinta acustica conectata intre iesirile lor. Acest mod de conectare (functionare) a doua canale de amplificare este echivalent cu cazul cand unui canal de amplificare i se dubleaza tensiunea de alimentare, caz in care puterea debitata pe iesire devine de 4 ori mai mare, teoretic, practic ceva mai putin daca ne raportam la modul de functionare in punte.

Nu am facut o documentatie tehnica pentru vanzare la acest proiect dar mai pot realiza "cablaje de fabrica" daca se mai doreste.

Chiar ma gandeam sa fac o varianta de cablaj compatibila 100% cu TA1000PSv2. Pentru a produce aceasta varianta de PCB, va fi nevoie doar de o zi de lucru, dupa care pot lansa o comanda de cablaje de fabrica daca vor fi cel putin 20 de comenzi/bucati pcb achitate in avans. Acum nu stiu daca se va mai pastra pretul vechi de 27lei dar cred ca o mare crestere nu va fi. Oricum, asta voi stii cu siguranta dupa ce voi vedea oferta de pret.

Cu alte cuvinte, nu ar fi rau sa profitam de momentul lansarii noului AV400v3 ca sa facem si cateva noi cablaje DP-0257v2. Pana vin cablajele de fabrica, ma voi ocupa si de documentatiile tehnice. Ce spuneti ?

donpetru, eu sunt pentru un nou set de cablaje de fabrica DP0257.

As vrea sa strang un set complet: ta1000psv2, 2 x av400v2 + 1 buc noua DP0257. Deci, trece-ma pe lista daca se face.  :smoke:

donpetru:

1. ce modificari at trebui aduse kit-ului DP0257 pentru o compatibilitate 100% cu TA1000PSv2 ?

2. limiterul cum lucreaza:

- indifferent ce nivel are la intrare va livra la iesirea lui nivelul setat?

- la depasirea pragului setat opreste iesirea?

ma inscriu si eu la 3 buc DP0257

Multumesc,

Eu vreau 4 bucati.

Edited by k-nix