Sari la conținut

hpa1400


naicom

Postări Recomandate

salut forumistii. sunt nou pe acest forum,si binenteles,am si o problema.

as avea nevoie de schema etajului de putere mai sus mentionat sau doar partea de superdioda.

pe ch1 finalii se incalzesc (fara semnal la intrare).

cablajul fiind dublu placat mi-e greu de urmarit schema.

va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rasfoiti manual de utilizare a forumului postat aici (ca sa vedeti cum se ataseaza fisiere si nu numai asta):

http://www.tehnium-azi.ro/blog/19/entry-27-accesati-noua-tema-tehnium-azi/

Ma gandesc din ce in ce mai mult sa-l actualizez la forma actuala a forumului si sa-l postez intr-un loc care sa fie vizibil pe toate paginile site-ului.

 

In ceea ce priveste subiectul, am vazut cele doua imagini cu amplificatorul transmise pe adresa de email a redactiei Tehnium Azi. Le-am redimensionat corespunzator si le-am atasat intr-o postare de a dvs. de mai sus. Totusi, nu ati spus esentialul, marca amplificatorului. In plus, in cazul in care nu gasiti schema, trebuie sa fiti pregatiti sa treceti pe hartie (stiu ca nu e usor), schema etajului final (nu neaparat cu toate valorile dar, macar conexiunile de baza - atentie la simbolurile electrice folosite). E un pas important in depanarea acelui amplificator - daca intentionati sa faceti dvs. pana la urma asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock