Jump to content
donpetru

DP0121 - Kituri / cablaje cu TDA7294

Recommended Posts

E bine sa prevad pe alimentarea TDA-urilor niste sigurante de 5A ??? Sau le montez degeaba ?  :scratchchin:

attachicon.gifCablaje 2 x TDA7294.JPG attachicon.gif2 x TDA7294 ansamblat foto 1.JPG attachicon.gif2 x TDA7294 ansamblat foto 2.JPG

Cei care veti achizitiona cablaje, indiferent de numarul lor, veti primi pe adresa de e-mail (folosita la inregistrarea in forum) un PDF din doua pagini cu schema electronica a amplificatorului si indicatiile de ansamblare si punere in functiune a kitului.

Sper sa va placa. Retineti ca capacitoarele de filtraj prezente pe cablaj (220...470uF - 50V) sunt doar pentru bypass local si vor trebui suplimentate de niste capacitoare mai mari pe care va trebui sa le montati atunci cand construiti sursa de alimentare cu transformator, punte redresoare si filtraj.

Totodata, urmatoarea serie de cablaje pe care intentionez sa o prezint (sa vad daca gasesc si un sponsor) va fi noul AS15201. Aici va trebui musai un sponsor din cauza ca, cablajul fiind mult mai mare pentru obtinerea unui pret per bucata cat de cat convenabil va fi necesar un anume numar de bucati care vor costa mult peste 2xTDA7294. Dar, intai sa finalizez testarea prototipului noului AS15201 si dupa aceea mai vedem. Ramane in calcul si ceva cablaje pentru MicroSOUND-100 dar asta dupa finalizarea proiectului.

EDITARE ULTERIOARA: Pretul unei versiuni ansamblate, care va fi disponibila dupa ce fac rost de cele doua tipuri de rezistoare, va fi 39 lei 

cum pot sa eau legatura cu domnul  donpetru  ca cunpar doua  cablajr  pentru  tda7294

Tocmai v-am trimis un mesaj privat in forum. 

Au mai ramas 14 bucati PCB.

Asadar, pe o bucata PCB se pot amplasa doua TDA7294 care se pot configura in regim de functionare: stereo sau in punte, cu ajutorul unor jumperi. PDF-ul cu schema si lista de piese o sa-l primiti imediat dupa confirmarea platii.

Preturile incepand cu data de 1 iulie 2016 sunt dupa cum urmeaza:

1 sau 2 buc. cablaj = 11 lei /bucata -> 10 lei /bucata
3...5 buc. = 9,5 lei / bucata 

6....13 buc. = 9 lei / bucata

Cine achizitioneaza toate cele 14 bucati = 8,5 lei / bucata (transport cu Posta Romana gratis inclus pe teritoriul Romaniei - numai daca achizitionati toate bucatile de PCB ramase, cele 14).

Daca v-ati inregistrat de curand pe site-ul tehnium-azi.ro si nu aveti posibilitatea de a trimite mesaje private pentru ca nu indepliniti acea conditie cu minim 5 postari in forum, lasati un mesaj aici in topic si o sa deschid eu o conversatie in mesageria privata. Detaliile de plata si transport le vom discuta acolo.

Buna ziua .

Doresc 6 bucati pcb; din pacate nu pot trimite p.m.cu adresa si alte detalii...

Tocmai v-am trimis un mesaj privat. Discutia va continua acolo.

6 bucati au fost achizitionate de utilizatorul @cipcirip

Au mai ramas 8 bucati din care 5 bucati sunt rezervate pana miercurea viitoare utilizatorului @Koaakka.

Preturile valabile sunt cele mentionate anterior.

?Doua bucati PCB + piesele disponibile pentru cablaje au fost achizitionate de utilizatorul @ilie501.

Au mai ramas 6 bucati.

?Doua bucati PCB + piesele disponibile pentru cablaje au fost achizitionate de utilizatorul @ilie501.

Au mai ramas 6 bucati.

ai reusit sami pui azi  la posta 

Da, am expediat astazi coletul cu Posta Romana.

Asadar, au mai ramas 6 bucati.

4 bucati de cablaje au fost achizitionate de utilizatorul @brin (vor merge la Ploiesti).

Au mai ramas 2 bucati PCB care se vand amandoua la un pret promotional (lichidare de stoc) cu 20 lei (transport cu Posta Romana inclus).

Daca mai sunt valabile le iau eu dar nu mai stiu exact procedura cu plata :)

Daca se poate sa-mi scrieti un PM scurt va las si adresa si celelalte detalii.

Multumesc.

Da, mai sunt disponibile 2 bucati PCB. Tocmai v-am trimis un mesaj privat. Discutia va continua acolo. 

Ultimele doua cablaje au fost achizitionate de utilizatorul @Letcon.

Multumesc tuturor celor care au achizitionat cablaje cu proiectul 2xTDA7294 si pe viitor, daca vor mai fi cereri sau daca se vor mai strange bani pentru cablaje, voi mai relansa in productie acest proiect.

Numai bine

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies and related technologies to improve your experience on this website to give you personalized content and ads, and to analyze the traffic and audience of your website. Before continuing to browse www.tehnium-azi.ro, please agree to: Terms of Use.