Sari la conținut

Roboti... mici !!!

titi
 Share

Postări Recomandate

Cadrul (sau cum s-o chema) din ce material sa il fac?

Platforma o puteti realiza din ce gasiti,placaj, plastic,metal...,un material care-l puteti prelucra,aschia,taia si aveti un adeziv,pentru o eventuala lipire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Răspunsuri 264
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cum pot face asta???

Cu senzori optici,cu ultrasunete este mai mult de munca,sau, pentru inceput, puteti incerca cu microcontacte,plasate pe diagonale.Dar daca spuneti ca aveti cunostiinte de programare in domeniul microcontroler-lor,pot sa va dau o sugestie de aplicatie mai utila.

Link spre comentariu

Pai...ma pricep la programare, deci as avea programul. Singurul lucru pe care o sa va rog este sa-mi spuneti sau sa-mi dati un totual despre conectarea microcontrollerului la computer. De restul ma ocup eu.

Chestia cu microcontacte cum functioneaza???

Link spre comentariu

Pana la orientare...are cineva vreo schema pentru un sistem prin care sa pot face un motor sa mearga mai repede...mai incet...inainte...inapoi?

Link spre comentariu

Pai ceva cum e la o radiocomanda, cu o parghi care cu cat o impingi mai mult, cu atat merge mai repede, daca o eliberezi, revine in pozitia initiala si motorul se opreste, si daca o tragi, se intampla acelasi lucru, doar ca o ia inapoi.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Navigare recentă   0 membri

• Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.