Jump to content
Sign in to follow this  
DubstepAIG

Casti PC cu bass bun?

Recommended Posts

Hei,as vrea sa imi cumpar niste casti audio,pentru PC dar sa aiba,in principal,bass foarte bun

Nu prea ma pricep la chestii de genul de aceea am considerat ca ar fii ok sa-mi fac un cont aici si sa cer niste pareri :D

Deci ati putea sa-mi dati niste linkuri ceva?

Si ce parere aveti de astea?

http://www.altex.ro/casti-sony-extra-bass-mdr-xb200d-orange-gri

La chestii de astea nu e bine sa auzi prea multe pareri ca ajungi sa nu cumperi nimic. Parerea mea, dute la un magazin si asculta-le si daca iti plac cum suna, atunci cumpara-le.

Idee este ca sub 100lei toate castile sunt un mare.. f?s. De ce buget dispui ? Ce placa audio ai in PC ?

• Like 1

In functie de cati bani dispui, iti pot cumpara ceva mai bun sau mai putin bun.

Uite, spre exemplu, castile Sony, tip DJ, MDRXB400B, suna cel mai bine in cei 120 si ceva de lei cat costa:

http://www.emag.ro/c...e/pd/EZMSKBBBM/

Sunt peste modelul lor MDR-XB200D. De sunet numai zic! :first:

Edited by ionut90
  • Like 1

Mi-am achizi?ionat ?i eu s?pt?m?na trecut? MDR400...irepro?abil. Nu v?d altceva ?n raport pre?/calitate.

• Like 1

Sunt multe modele de casti, mai scumpe mai ieftine insa e vorba si de unde vine sunetul in ele ...

Daca o sa bagi castile la o placa de sunet Realtek nu o sa auzi nimic ...

Iti recomand sa iti cumperi un minisistem la mana a doua care are procesor de sunet in el !

Eu am un Sharp MD MX10 si casti

Chiar si de la o placa de sunet Realtek pot sa spun ca se aude BASS  ! Numai asa poti sa auzi sunet !

De la placa de sunet nu vine nimic direct in casti .....!

Ai putea sa iti ie o pereche de casti Bluetooth wireless (ai doar PC sau si laptop)? Ideea e ca avand niste casti cu Bluetooth te poti plimba peste tot in casa si le poti folosi si afara. Am gasit niste modele foarte misto pe https://www.gadgetworld.ro/casti-cu-fir-si-casti-wireless/ la preturi decente.

Acum depinde si cel de casti vrei: pentru gaming, pentru studio (de inregistrat si mixat) sau pentru podcast?