Sari la conținut

TA1000PS - Sursa de alimentare cu softstart si protectii pentru amplificatoare audio

Postări Recomandate

• 4 weeks later...
  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Precum cred ca ati observat, ma refer la forma cablajelor de amplificatoare audio prezentate, era de la sine inteles faptul ca trebuia sa realizez un kit electronic cu ajutorul caruia sa alimentati, a

In esenta articolul lui Rod Eliott spune ca datorita sarcinilor asimetrice pe reteaua de curent alternativ, pe transformator si pe firele de  distributie poate apare o tensiune continua de citeva sut

Insist pentru ca este o problema deosebita. In toate aparatele, amplificatoare,   calculatoare,  alimentatoare, televizoare, video, etc, acele condensatoare   nu depasesc 4,7nF. Aceasta este pentru

Posted Images

As mai dori un Attiny programat pentru o sursa TA 1000 PS . Va rog sa mi-l trimiteti prin Posta Romana cu ramburs. Adresa sper ca o mai aveti, daca nu o voi trimite din nou. Multumesc.

Editat de romi67
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am notat cerinta dvs. Restul aspectelor le discutam prin mesageria privata a forumului.

P.S. Da, adresa cred ca o mai am (o sa rasfoiesc mesageria privata a forumului).

Link spre post

Seara buna,inca ma gandesc nu m-am hotarat,dar cutia v-a fi ultima lucrata,dupa ce am totul pregatit,subansamble mufe ,ventilatoare.Am apreciat ideea lui Romi67 pe verticala,inca nu stiu ce varianta v-oi adopta.

Va multumesc.

Link spre post

Nu ar fi rau totusi sa cautati si versiunea care absoarbe putin peste 0,3A (stiu ca era in comert).

Pe de alta parte, as dori sa-mi spuneti cum se comporta in montaj. Va intreb lucrul asta deoarece fiecare ventilator, chiar daca este de 12Vdc, are propria lui caracteristica de functionare. Adica, soft-ul TA1000PS este calibrat pe o anume gama de ventilatoare (no-name) si s-ar putea ca pe alte tipuri de ventilatoare sa existe mici diferente sau deloc. Asta va ramane de vazut. Oricum, s-ar putea ca acele mici diferente de functionare sa nu fie critice intr-un anume montaj dat. Dar e bine de mentionat aspectul asta.

Link spre post

Da, este o varianta ceva mai buna chiar daca diferentele, in ceea ce priveste randamentul, sunt nesemnificative.

Link spre post
  • 10 months later...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock