Sari la conținut
donpetru

TA1000PS - Sursa de alimentare cu softstart si protectii pentru amplificatoare audio

Postări Recomandate

As mai dori un Attiny programat pentru o sursa TA 1000 PS . Va rog sa mi-l trimiteti prin Posta Romana cu ramburs. Adresa sper ca o mai aveti, daca nu o voi trimite din nou. Multumesc.

Editat de romi67

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am notat cerinta dvs. Restul aspectelor le discutam prin mesageria privata a forumului.

P.S. Da, adresa cred ca o mai am (o sa rasfoiesc mesageria privata a forumului).

Partajează acest post

Link spre post

Seara buna si inca un TA1000PS,pentru noul AV400.

post-28325-0-25877200-1430590825_thumb.jpg

post-28325-0-97645500-1430590839_thumb.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Nu e rau deloc. Succes.

Cam ce cutie pregatiti pentru acest amplificator ?

Partajează acest post

Link spre post

Seara buna,inca ma gandesc nu m-am hotarat,dar cutia v-a fi ultima lucrata,dupa ce am totul pregatit,subansamble mufe ,ventilatoare.Am apreciat ideea lui Romi67 pe verticala,inca nu stiu ce varianta v-oi adopta.

Va multumesc.

Partajează acest post

Link spre post

Nu ar fi rau totusi sa cautati si versiunea care absoarbe putin peste 0,3A (stiu ca era in comert).

Pe de alta parte, as dori sa-mi spuneti cum se comporta in montaj. Va intreb lucrul asta deoarece fiecare ventilator, chiar daca este de 12Vdc, are propria lui caracteristica de functionare. Adica, soft-ul TA1000PS este calibrat pe o anume gama de ventilatoare (no-name) si s-ar putea ca pe alte tipuri de ventilatoare sa existe mici diferente sau deloc. Asta va ramane de vazut. Oricum, s-ar putea ca acele mici diferente de functionare sa nu fie critice intr-un anume montaj dat. Dar e bine de mentionat aspectul asta.

Partajează acest post

Link spre post

Da, este o varianta ceva mai buna chiar daca diferentele, in ceea ce priveste randamentul, sunt nesemnificative.

Partajează acest post

Link spre post

Am inteles,multumesc frumos.

Partajează acest post

Link spre post

Buna ziua , va rog sa ma ajutati cu o schema de protectie boxe pentru un amplificator as 2050 .

Partajează acest post

Link spre post

Deschideti un topic cu cerinta de mai sus - vom discuta acolo.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.