Jump to content

Recommended Posts

Salut tuturor,

Poate detine cineva service manual la Dynacord powermate 1000-3, va rog sa o postati, ma intereseaza partea de amplificare si SMPS.

Mersi mult!

post-3767-0-18555700-1381256329_thumb.jpg

Multumesc tuturor pentru ajutor si atentie, dar cu parere de rau dynacord nu a postat nici un service manual pentru acest model de dinacord seria 3, azi am primit informatie de la un coleg.

Ceia ce tine de sursa de alimentare este in comutatie.

post-3767-0-11387600-1381471486_thumb.jpg

salut alexdiff . ne poti ajuta si pe noi cu service manual te rog ?

salutare tuturor !!! daca ma poate ajuta cineva ! am nevoie de manualul service pentru dynacord powermate 1000-3 !!! sau daca are cineva acest model sa ma ajute cu cateva serii de pe placa de amplificare ! contra-cost bineinteles !!

Din cate stiu, anul trecut, manualul de service se gasea contra-cost la unele reprezentate de service prin Europa la niste preturi destul de piperate. De vreo 2...3 ani acest manual nu a aparut pe internet gratis din cauza ca, presupun, cei care l-au cumparat nu vor sa-l dea gratis. Tare m-as fi bucurat si eu daca intram in posesia manualului de service dar din pacate nu s-a meritat atunci, pentru ca la cat costa reparatia nu facea manualul. 

si cam cat era pretul? asa a fost cu toate modelele dynacord. cand va aparea 1000-4 se va gasi schema la 1000-3

A gasit cineva manualul powermate 1000-3 ???

Apropo, dl.donpetru cat costa manualul ? Nu ca l-as cumpara dar macar ca idee de pret.  :scratchchin:

Edited by ionut90

Acum trei ani in urma am solicitat o oferta de pret pentru manual de service Dynacord Powermate 1000-3 iar raspunsul a fost urmatorul (vedeti imaginea de mai jos):

pret manual service powermate 1000-3.jpg

Pe langa raspunsul de mai sus, ca demonstratie ca manualul de service era disponibil de vanzare, am mai primit urmatoarele doua imaginii:

service manual Dynacord PowerMate 1000-3 _ preview.jpg Service Manual Dynacord PowerMate _ preview2.png

Bineinteles, vazand pretul am abandonat achizitia.

Acum poate pretul a mai scazut. Nu stiu dar se poate cerceta/ intreba asta.

Sursa ?i etajul final in clasa D.

Service Manual PowerMate 1000-3.pdf

Admin EdiT: Am creeat un fisier pdf cu imaginile atasate ca sa fie utile pe viitor, mai ales ca link-ul extern nu este valid o vesnicie. In pagina nr.2 a pdf-ului am completat niste valori la capacitoare din niste notatii mai vechi (cred ca sunt cele bune!!!).

Multumesc pentru aceasta postare (foarte utila).

Edited by donpetru
Creeare fisier pdf cu imaginile postate
  • Like 2