Jump to content
Sign in to follow this  
politehnica

STOP vizionare ANTENA 1, 2 si 3

19 members have voted

1. 1. Dupa tot scandalul mediatic sunt anti-antene 1, 2 si 3 ?

• DA
      15
    • NU
      4

Recommended Posts

stim noi bine cine si cum o ducea bine pe vremea aia.

Adica Basescu ?

"?ntre 1981-1987 a fost comandant de nav?[12] ?n cadrul flotei comerciale a RSR. A fost membru al Partidul Comunist Rom?n. Dup? c?derea comunismului a declarat c? s-a ?nscris ?n PCR doar pentru a putea face carier? ?n marina comercial?(as putea crede aceasta daca n-ar fi fost la Anvers unde pentru functia respectiva trebuia sa fi un om de mare incredere al regimul din acea perioada). ?n perioada 1984-1987 a fost comandantul petrolieruluiBiruin?a. ?ncep?nd cu 1987 a f?cut parte din reprezentan?a Navrom la Anvers. ?n anul 1989 a devenit director general al Inspectoratului pentru Naviga?ie Civil? ?n cadrul Ministerului Transporturilor, ?n cabinetul D?sc?lescu, func?ie pe care a ?ndeplinit-o p?n? la Revolu?ia din 22 decembrie 1989."

http://ro.wikipedia.org/wiki/Traian_B%C4%83sescu#Tinere.C8.9Bea_.C8.99i_cariera

Edited by miron1947

sincer, eu apreciez pe toti care au o meserie si ajung in pozitii sus pe munca lor, lucrul care lipseste in paragraful de mai sus, e ca ajuns capitan de nava, ceea ce nu e chiar asa de simplu. Am prieteni care fac job-ul asta prin Noua Zeelanda pe nave de marimi comparabile cu Biruinta, si nu e chiar ca mersul pe trotineta cum cred unii pe aici. - evident nu se compara cu doctoratele si masteratele din Romania de azi, care sunt "mult mai grele la cantar" (3 la 1 leu)

RR

PS - eu va incurajez sa va uitati la televiziunile astea faine (ma refer la toate) ca va ridica mingea la fileu si aveti pe cine da vina petru propriile nerealizari, va creaza o scuza in subconstient ca sa nu faceti nimic constructiv.

Edited by roadrunner
  • Like 1

Tinere, observ ca te agiti, suferi, te zbati, care sa-ti fie reala dorinta din aceasta forma "subtila" de mi?care brownian??

Crezi ca un "sondaj" ad hoc poate schimba parerea unor oameni ce au "batut" viata cu propriul lor pas?

Ti s-a "transmis" ca exista TELECOMANDA care face deosebirea dintre o parere sau alta, dar tu, nu si nu, jos Antena, sus Basescu...

Chiar nu ai trait in ultimii 20 de ani in Romania? CINE a fost singurul om de stat incepand de la Iliescu si pana la Basescu care a "bantuit" guvernele? CHIAR NU-TI ADUCI AMINTE DE penibilul HOHOT DE PLANS SI STRIGATUL UNUI CASTRAT: Stolo! In 2004 (?) l-am votat pe acest individ si sincer mai degraba imi dadeam una peste maini decat sa fac acest lucru. Eu cred ca devin ridicol daca mai raspund la "insistentele" tale dar cel putin poti respecta opinia fiecaruia din noi fara a "incerca" de a ne umple de "respect".Adevaratul respect se capata, nu se "da" cu sprayul basasculinizat.

Daca ma rodea atat de tare dupa cum spuneti trebuia sa initiez eu chestionarul, dar acestea sunt detalii pentru dvs. care ati batut viata cu propriul pas.

Nu mai am, din pacate, 18 ani si am trait fiecare clipa in Romania, sa mai fiu la mama si la tata fecior pe banii lor dar nu sunt nici pensionarul care se gandeste doar la prezent si voteaza doar cu partidul care-i mareste cel mai mult pensia (pun pariu ca daca PRM-ul promite maine ca le tripleaza pensia toti pensionarii voteaza cu el). Sunt la varsta la care lucrez - la privat! (n-am fund de bugetar) si ma gandesc la copiii mei care azi sunt la scoala dar maine intra in curva asta de societate.

De aia nu mi-e totuna ce fac politicienii cu tara asta. Desi, cel mai comod ar fi sa-mi iau traista-n spinare cu copii si nevasta cu tot si sa plec intr-o tara normala insa e corect ca oamenii cinstiti si muncitori sa plece din cauza unor ticalosi ?

Dar cand l-ai votat pe Iliescu nu ti-a venit sa-ti dai peste mana cu care l-ai votat? El poarta greaua cruce a mortilor de la revolutie si mineriade. Dar pe Bombo cu sacalii lui ?

Later edit: Eu sunt dipus sa nu mai votez cu Base pentru ceva mai bun, dar dvs. intelegeti prin ceva mai bun inapoi la PSD ? Asta este progres in viziunea dvs.?

Adica Basescu ?

Dl. Miron, n-ati prins ideea. Vremea trandafiriilor e vremea lui 2000-2004 cand cine a lins la PSD a dus-o bine.

Edited by SIG

Dar cand l-ai votat pe Iliescu nu ti-a venit sa-ti dai peste mana cu care l-ai votat? El poarta greaua cruce a mortilor de la revolutie si mineriade. Dar pe Bombo cu sacalii lui ?

Later edit: Eu sunt dipus sa nu mai votez cu Base pentru ceva mai bun, dar dvs. intelegeti prin ceva mai bun inapoi la PSD ? Asta este progres in viziunea dvs.?

De unde ai "imprumutat" stilul asta de "invinuire" (Dar cand l-ai votat pe Iliescu nu ti-a venit sa-ti dai peste mana cu care l-ai votat? El poarta greaua cruce a mortilor de la revolutie si mineriade. Dar pe Bombo cu sacalii lui ?) Cumva "vine" dinainte de '89?

Nu sti cu cine am votat si nici nu este locul sa ma confesez si cu toate ca nu sunt un fan a lui Iliescu, nu pot spune ca mortii din revolutie sunt "produsul" sau ci mai degraba "rafuiala" asteptata de generatii dintre securitate si armata. Ca sa sti mai bine situatia reala ar fi trebuit sa locuiesti prin zona Drumul Taberii, Ghencea, Antiaeriana unde au fost cei mai multi morti. Acolo a fost macelul iar Iliescu nu avea treba cu beligerantii. Trebuia sa vezi cu ochii tai si nu dupa ureche pentru o cat de cat realitate.

In privinta pensionarilor, etc, si eu muncesc la patron si suport aceleasi "reguli" stabilite de societatea cica "capitalista". Ei cu banii. noi cu munca. Cat despre votat, voteaza cu cine vrei ca de aia se spune ca este liber DAR poate mai apare un "sac" de voturi de la Paris, 10 voturi pe minut si iar avem unul "ales" la urne.

• Like 1

DAR poate mai apare un "sac" de voturi de la Paris, 10 voturi pe minut si iar avem unul "ales" la urne.

voi de fapt sunteti niste "intelijenti", au votat astia din strainatate si v-au nenorocit.

RR

Dar pe Bombo cu sacalii lui ?

... vremea lui 2000-2004 cand cine a lins la PSD a dus-o bine.

Daca cresterea economica din perioada amintita de Dvs. era doar pentru acestia, inseamna ca erau foarte multi daca statistic pe plan national a iesit 8%?

Miron,

asa de tare m-am bucurat eu de de cresterea aia de 8% din statistici, ca mi-am inchis firma si am emigrat. (trebuia s-o fi facut mai demult)

RR

Edited by roadrunner
  • Like 1

voi de fapt sunteti niste "intelijenti", au votat astia din strainatate si v-au nenorocit.

RR

Nu dragule, noi suntem niste "refulati" care tanjim dupa "bunatatile" din occident dar nu avem "sange" in instalatie ca s-o 'tundem" pe und se poate si apoi sa facem "comentarii" pe netu de acasa ca pe unde "bantuim" nu ne prea baga nimeni in seama. (asta asteptai? asta ai). Si pentru tine este valabila zicala: "mai bine fruntas in satul meu decat codas in orasul vecin". Cat despre vot, intradevar votul diasporei a facut diferenta (drept sau fals) romanii de "afara" au crezut ca si in tara s-au schimbat mentalitatile noastre ancestrale de tip ortodox -fanariote, niciodata. Iertare, pentru mesajul de mai sus dar ai cam fost "cocolosit" cu multa gingasie iar tu cam dai cu bata-n balta de multe ori in dreptul multor useri de valoare. Eu is mai taran asa ca merge.

cresterea aia de 8% din statistici, ca mi-am inchis firma si am emigrat

"Satistica constata ca un individ care sta cu curul pe un bloc de gheata si cu capul in cuptor, in medie se simte bine" acum depinde in ce parte ati fost Dvs.. lasand gluma, statistica nu reflecta situatii individuale, nu stiu in ce an ati emigrat, dar tin minte ca in perioada 2000-2004, au fost introduse facilitati fiscale pentru domeniul IT cu efecte benefice in aceasta zona.

"Un moment important pentru salariile din software (in mare parte la negru la acel moment) a fost decizia de scutire de impozit de pana la 40%, luata in 2001. In scurt timp aceasta a dus la o ?albire? a salariilor, combinata si cu nevoia de credite tot mai mare a populatiei, facand Romania o piata cu adevarat atractiva pentru investitii in software." aceasta decizie ii apartine integral lui Adrian Nastase care a aplicat-o trecand peste opozitia ministrului de finante de atunci, Mihai Tanasescu.

Edited by miron1947

Dan57,

ca pe unde "bantuim" nu ne prea baga nimeni in seama. (asta asteptai? asta ai).

vrei sa-ti dau numele meu sa-l pui in google? si dupa asta pune numele tau sa vedem ce zice google.

(eu l-am pus eu pe al tau)

RR

Miron,

am emigrat in 2001, si da ai perfecta dreptate s-o umplut Romania de softisti bogati de la masura aia, poate vrei sa-ti trimit o poza cu softistii romani de la Google, sau IBM, sau Microsoft care lucreaza aici in IRL, asta toti au plecat de plictiseala din RO? de bine ce le mergea? de fapt ce vrei sa spui ca mergea treaba bine si au plecat ei asa ca fraierii?

RR

PS - Dan, tu pleci de la premisa gresita ca eu spal vase pe aici prin Irlanda.

Edited by roadrunner

asta toti au plecat de plictiseala din RO? de bine ce le mergea? de fapt ce vrei sa spui ca mergea treaba bine si au plecat ei asa ca fraierii?

Nu, fiecare are o motivare pentru decizia(probabil nu usoara) de a emigra, mai mult ca sigur in tarile mai dezvoltate si posibilitatile in segmentul acesta economic sunt mai mari, atat financiar cat si profesional, ideea era ca a existat vointa de a impulsiona aceasta activitate, o scutire de impozit de pana la 40%, eu cred ca este stimulativ pentru cei care doresc si pot activa in domeniul respectiv.

Edited by miron1947

eu cred ca este stimulativ pentru cei care doresc si pot activa in domeniul respectiv.

ma tem ca realitatea e pe dos. Daca vorbiti cu absolventi de universitati cam 90% au un singur lucru in cap, sa se care. De ce? Pentru ca nu au nici un model de inginer/doctor/softist care sa se fi realizat pe munca lui, singurii care se realizeaza sunt politicienii, manelistii, aia bronzati care nu muncesc nicaieri.

RR

Edited by roadrunner

Dan57, PS - Dan, tu pleci de la premisa gresita ca eu spal vase pe aici prin Irlanda.

Daca plecam de la premisa enuntata de tine discutam acum pe facebook.

P.S. Nu sunt practic interesat de situatia userilor dar ar fi bine sa nu punem in mare egal intre oameni, fiecare cu situatia lui mai buna sau mai rea dar daca ai ajuns la un "venit" mai acceptabil sau o stare sociala mai buna nu trebuie sa ti-l faci "logo" din ele. Cam de asta "suferim" noi romanii. P.S.2 Mai bine ne-ai spune cum te-ai integrat tu in "politica" tarii adoptive si lasa-ne pe noi cu "bucataria" noastra, asta asa numai daca nu te gandesti serios sa revi acasa.

Edited by Dan57

Dan57,

aici ai dreptate poate ca ar fi timpul sa ma car de pe forum, ce ar avea userii de invatat de la mine? corect?

RR

PS - nu am cont de facebook.

ma tem ca realitatea e pe dos.

Deci a fost o initiativa proasta, sau cu rezultate proaste, inteleg.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies and related technologies to improve your experience on this website to give you personalized content and ads, and to analyze the traffic and audience of your website. Before continuing to browse www.tehnium-azi.ro, please agree to: Terms of Use.