Jump to content
Sign in to follow this  
politehnica

STOP vizionare ANTENA 1, 2 si 3

19 members have voted

1. 1. Dupa tot scandalul mediatic sunt anti-antene 1, 2 si 3 ?

• DA
      15
    • NU
      4

Recommended Posts

Este la fel de posibil ca desenul sa fi fost gresit cotat, eu cunosc o situatie in care pe un desen de arbore, suma cotatiilor era mai mare decat cotatia totala a arborelui pe desen.

Edited by miron1947

Desenele facute de aia de la Mercedes gresit cotate? glumiti?

mi-a spus ca nici in mijlocul chinei nu intalnit asa constructori prosti ca in Ro, eu ca o scuza i-am zis ca s-au adunat toti prostii in compania aia, ca de fapt noi suntem un popor de destepti si a nimerit el aiurea.

RR

PS - am fost personal in Stuttgart in uzinele Mercedes si e impresionant, te simti ca intr-un film SF, in 1994 aveau carucioare care se deplasau autonom prin fabrica si alimentau cu piese o linie de asmamblare.

Edited by roadrunner

Nu stiu cine a facut proiectul incintei, dar am scris ca eroarea poate fi in ambele parti, proiectant sau executant.

In cazul amintit de mine eroarea s-a descoperit la executie.

Da, daca va amintiti ca am atasat intr-o alta discutie pe aceasta tema, expertiza contabila judiciara in care era specificat ca prejudiciul nu exista(este 0), culmea, chiar instanta care a cerut-o, a ignorat-o si a decis ca Adrian Nastase trebuie condamnat pentru a fi dat exemplu, adica sa va condamne pe Dvs. pentru ca ati circulat fara bilet cu autobuzul, nu pentru ca ati comis fapta, ci pentru a fi descurajati cei care ar avea in plan sa o comita.

Dupa cum zicea si Cristi74 faradelegile ni se par la inceput senzationale dupa care devin ceva normal. Asa si cu Nastase, ne-am obisnuit cu faradelegea patronata de el incat ni se pare nedrept ca l-au condamnat pentru cea mai mica fapta a lui (cand are atatea multe altele si imense faradelegi). Da, pare comic intradevar, asa precum si AlCapone n-a fost prins pentru marile lui faradelegi (asasinate) ci pentru ceva evaziune marunta, parand comedia secolului.

n-a fost prins pentru marile lui faradelegi (asasinate) ci pentru ceva evaziune marunta, parand comedia secolului.

Da, dar cu probe(registrele cu evidenta contabilitatii duble) nu cu perceptii si simboluri.

Edited by miron1947

...eu cunosc o situatie in care pe un desen de arbore, suma cotatiilor era mai mare decat cotatia totala a arborelui pe desen.

Astfel de aberatii se fac destul de des. Mai ales ca de vre-o cativa ani incoace proiectantii au absolvit in mod deosebit "fabricile de diplome". Exista si greseli mult mai grave. Un proiectant cu vechime de la o fabrica de rulmenti, a proiectat o incinta-degajare intr-o piesa complexa (matrita) care nu putea fi realizata prin nici-un procedeu cunoscut de prelucrare mecanica. Matrita, care era aproape gata si care costa o suma considerabila (cateva zeci de mii de dolari in 1995) a fost abandonata si trecuta la magazia de produse neterminate. Proiectanta, care intamplator (sau nu) era sotia directorului nu a primit nici macar o mustrare verbala. Edited by ola_nicolas

ce adunatura de basisti pe acest forum.

ce imi place la basisti ca ei nu au indoieli ci doar certitudini, ei cunosc dinainte vinovatii dar ii reevalueaza daca "de sus" primesc indicatii.

Care dintre voi are curajul sa deschida un poll:

"STOP vizionare LABE1 TV!!!

Avand in vedere ca patronul labe 1 tv Fratii Paunescu a furat si devalizat Bancorexul apoi a fugit in America pe timpul lui Constantinescu si dupa o reevaluare a lui basescu a revenit cu tupeu de securist in tara si acum da lectii de democratie

A cumparat Intercontinentalul cu banii cu care si-a vandut televizorul color.

A furat si hotelul Lido dar a pierdut in justitie dar tot nevinovat este,

NU va propun sa nu mai urmariti labe1 tv, urmariti-l fratilor pana nu mai puteti, propun ca labe1 tv sa fie SINGURUL post care trebuie sa fie urmarit si emisiunea lu' tov colonel tuciurescu sa fie urmarita impreuna cu toata familia, copii (de la 1 an in sus) , bunici si nepoti.

Votat:

Da -100%

Nu - nu este cazul

• Like 1

marlowe, misto post. :clapping:

Domnilor, cine vrea se uita, cine nu vrea, pur si simplu nu se uita. Deci nu are rost sa punem bete in roate unui post TV. Si pentru ce ma rog ? Ca a tras cu mitraliera spre PDL si compania. Dar B1 TV ce face ? Nu trage cu mitraliera spre USL :question: Eu cred ca da. Toate televiziunile din Romania sunt sub umbrela politicului si de ce ne certam ? Si in America este asa si credeti ca ii doare in cot pe americani de asta ? Poate pe unii da, dar unii nu, bani si femei sa vina, restul ce conteaza (vorba lor, nu a mea).

P.S. Nu sunt fan B1 TV sau antena.

ei nu au indoieli ci doar certitudini, ei cunosc dinainte vinovatii dar ii reevalueaza daca "de sus" primesc indicatii.

marlowe, hopa si tu cu plugusorul (base-n sus, base-n jos) in plina vara. Aici e vorba de evaluarea gradului de prostire pe care antenele il exercita asupra populatiei. Acest grad de prostire este confirmat prin mai multe exemple, cel mai recent ar fi rezultatele alegerilor dintre Voiculescu (67%) vs. baiatul acela IT-is, Iulian Craciun (17%). Cine este Voiculescu stim, dar cine este Iulian Craciun vedem mai jos. Dl. Miron zicea intr-un post ca el nu se lasa influentat de posturile TV, insa cred ca dansul este o exceptie. Bucurestenii care l-au votat majoritar pe Voiculescu or fi gandind ca tine marlowe ?

Ia uite ce-ai pierdut fiindca l-ai votat pe Voiculescu si fiindca iubesti Antenele:

Se incheie cea mai anosta si mai inutila dintre campaniile electorale din cate a vazut Romania in ultimii 22 de ani. Ii inteleg pe cei, majoritari, care nu se vor duce la vot pentru ca nu au ce alege si au obosit sa dea voturi negative, de ura sau de teama.

Exista totusi si o exceptie.

Exista o batalie intr-un colegiu bucurestean care poate fi considerata simbolica pentru situatia actuala a Romaniei. Exista un candidat pe care eu cel putin l-as vota cu toata inima si cu toata bucuria, fara a ma interesa macar sub ce sigla candideaza. Pentru ca el ar trebui sa fie un exemplu viu si zguduitor pentru o intreaga Romanie.

In colegiul 8 din Bucuresti, pe feuda lui Piedone, Iulian Craciun il infrunta pe Dan Voiculescu. Iulian Craciun ?Barbatul acesta al carui destin parea a fi unul marginal si-a invins nesansa si si-a croit o viata nu numai normala, ci chiar fericita. Are o firma de succes in domeniul IT (printre clientii sai se numara, spre exemplu, Automobile Bavaria), are o sotie si un copil.

Pana sa fie lovit pe trecerea de pietoni de Genica Boerica era un anonim. Dar nici atunci nu a pozat in victima, ci in cetatean care-si apara drepturile in fata unui "barosan". Este ceea ce face si acum in campania electorala. Nu mizeaza pe compasiune.

?Este simplu, direct, uman, bate din usa in usa, este absolut atipic pentru politica romaneasca, inclusiv pentru partidul care are onoarea sa-l aiba sub sigla sa. Deviza lui este - Nu exista "nu se poate".

Va ofer o mostra din mentalitatea lui Iulian Craciun: "Eu sunt MANDRU ca nu promit sa se dea nimic. Eu promit ca o sa ma zbat, asa cum am facut pana acum in mediul privat si non-guvernamental, sa creez premizele ca oamenii sa se poata ajuta singuri, sa devina puternici, independenti. Eu vreau LOCURI DE MUNCA mai sigure, mai multe si mai bine platite, dar nu vreau in stilul politicienilor (...) care vor sa 'DEA'.

Eu vreau sa ajut economia asta sa creasca si sa avem locuri de munca organice. Eu vreau sa educ oamenii, sa ii motivez, sa le arat CUM anume se poate creste personal, prin forta exemplului, asa cum fac la StartEvo!

Candidand impotriva lui Dan Voiculescu sunt ferm convinsa ca Antenele i-au cautat cu disperare si cu lupa cea mai mica eroare, cea mai mica bresa de integritate, cea mai palida pata. Niciun contract cu statul, nicio colaborare dubioasa, nicio amenda neplatita, niciun derapaj. Si atunci au preferat sa-l ignore cu desavarsire.

Iulian Craciun nu merita ignorat. El este un simbol al Romaniei actuale, ?

De partea cealalta avem simbolul, reprezentatul celor care au adus Romania in starea aceasta. Felix securistul sulfuros, varanul feroce, miliardarul de carton, siluitorul presei, penalul judecat pentru devalizarea unor active publice. Felix securistul, ale carui obsesii si interese distorsioneaza viitorul Romaniei.

Infruntarea dintre ei depaseste limitele colegiului 8 din sectorul 4. Este infruntarea dintre trecutul sinistru si viitorul dificil al Romaniei. Ratiunea nu imi permite prea mult optimism. Nu stiu daca Iulian Craciun va reusi sa infranga masinaria pe care Piedone o va pune probabil in miscare pentru victoria patronului sau politic.

http://www.ziare.com...omaniei-1206013

Edited by SIG

Ce sa faceti voi cu astia ca "Iulian Craciun" - tara are nevoie de Jiji, Eba, Vanghelie, Hrebemciuci, Vosganian, Voicu, Diaconescu, Blaga, Udrea etc.

voi si daca ati gasii unii mai rasariti nu i-ati vota, sau nu ati asculta ce vor sa spuna, pentru ca probabil n-o sa va convina ce o sa auziti.

Profesionistii nu au ce cauta in Romania, uitati-va la miile de doctori si atistenti medicali care parasesc tara, la ingineri, profesori, nu va pune pe ganduri deloc treaba asta?

clasa de mijloc cam dispare (oricum nu e prea dezvoltata) - cine o sa fie in clasa de mijloc in 10 ani? o sa aveti niste politicieni bogati, niste pensionari care o sa-si duca batranetile pe bani de la copii plecati, si niste tineri care nu o sa aiba unde sa se angajeze, si mai mult o sa fie educati pe jumatate.

dar voi gasiti mai important sa va contraziceti care televiune manipuleaza mai putin? ala ca Antena e nu stiu cum, altul ca B1 e si mai rau, pai asta e important? in ce tabera va situati? indiferent in ce tabara sunteti tot in acelasi rahat va zbateti, credeti ca o s-o duceti mai bine daca va situati intr-o tabara sau alta? pana nu scapati de puturosii si asistatii sociali o s-o duceti din ce in ce mai rau, tot mai putini profesionisti si tot mai multi pomanagii asta e directia pe care mergeti chiar nu se vede?

RR

Edited by roadrunner

pana nu scapati ... asistatii sociali

In Iralanda sunt starpiti?

roadrunner, data fiind situatia, eu merg pe principiul raului tot mai mic, in felul acesta se cheama ca progresam. Adica eu i-am lasat pe Iliescu, Nastase, Voiculescu, Hrebenciuc, in spate, pentru aceasta m-am agatat de Basescu, iar acum vreau ceva mai bun ca Basescu si tot asa, sa avem presedinti si politicieni din ce in ce mai normali. Insa vad ca multi vor sa se intoarca la epoca Iliesciana si Nastasiana. Explica-le lor cum se poate progresa in RO daca nu asa. Eu nu vad alta solutie, dar lumea parca e masochista, vrea raul mai mare din trecut.

evident ca sunt. Asistatii sociali sunt cea mai mare problema la ora actuala in Irlanda.

Sig,

eu as incepe la nivel de individ, nu mai incurajati incompetenta, nu mai continuati sa acceptati mediocritatea.

incepeti cu forumul - nu mai acceptati greseli de scriere, daca totusi se strecoara corectati-le. - faceti la fel la servici, pe strada. Judecati oamenii in functie de ce fac (sau au facut) nu in functie de ce zic ca fac, sau promit ca o sa faca.

RR

PS- o sa fi surprins dar toate putorile ordinare din intreprinderile de stat au dus-o mai bine pe timpul lui Iliescu si Nastase, aia sufera acum, sau sunt pensionati de lene si suspina dupa vremurile alea, astia ies la vot primii.

Edited by roadrunner

multi vor sa se intoarca la epoca Iliesciana si Nastasiana

Daca prin aceasta intelegeti o crestere economica de 8%, cred ca vrem cu toti .

In guvernarea 2000-2004 s-a privatizat Sidex-ul, acum s-ar putea inchide, ce credeti ca ar insemna economic pentru Galati?

Edited by miron1947

Ia uitati ca mai sunt descreierati ca mine ce gandesc la fel, adica cam asa:

care sunt aia 12 ani de opozitie ai psd-ului?

daca tu crezi ca nastase a avut o contributie pozitiva in perioada 200-2004, esti libera sa o crezi. cum si eu sunt liber sa cred invers. pana una alta, cifrele sunt mult mai graitoare decat orice parere. te sfatuiesc sa cauti datele statistice ale perioadei nastase, referitoare la: gradul de ocupare al fortei de munca (cel mai scazut din ultimii zeci de ani!!), emigratie (mai ridicata pe vremea lui decat dupa intrarea romaniei in ue); cu alte cuvinte, am pierdut cateva milioane de oameni si cateva milioane de locuri de munca in patru ani. si asta pe fondul unei coruptii fara precedent! caz tipic: IPRS Baneasa, fabrica de piese electronice si semiconductoare, cumparata de la francezi cu gard cu tot in anii 70, la care au lucrat cercetatorii nostri de varf in domeniu, avea viitor (traim in era circuitelor electronice, sau nu?!), trebuia vanduta pe nimic lui omar hayssam, ca sa o praduie ala si sa o vanda pe nimic? acum nu mai avem industrie electronica!!!!! a fost de-industrializarea cea mai abrupta din istoria noastra. cred ca nici al doilea razboi mondial nu a produs asemenea efecte asupra societatii noastre precum guvernarea nastase. cand citesti cifrele, te cutremuri! cat priveste intrarea noastrea in nato/ue, poti sa consideri cum vrei rolul lui nastase; dar si eu pot considerea ca fara tandemul iliescu -nastase am fi intrat in nato/ue cu 5-10 ani mai devreme.restul sunt vorbe, vorbe, vorbe!?.

http://www.criticata...lor-la-suferin/ , parerea unui cititor oarecare din josul articolului respectiv.

In timpul mandatului lui Nastase au emigrat cei mai multi romani din istoria emigrarii romanesti, iar acum suferim de lipsa de meseriasi si intelectuali. De ce-or fi plecat daca dvs. spuneti ca duduia economia si inflorea tara sub Nastase ?

Edited by SIG

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies and related technologies to improve your experience on this website to give you personalized content and ads, and to analyze the traffic and audience of your website. Before continuing to browse www.tehnium-azi.ro, please agree to: Terms of Use.