Jump to content
Sign in to follow this  
politehnica

STOP vizionare ANTENA 1, 2 si 3

19 members have voted

1. 1. Dupa tot scandalul mediatic sunt anti-antene 1, 2 si 3 ?

• DA
      15
    • NU
      4

Recommended Posts

Klaxxon,

am citit 127 de pagini pe nerasuflate, materialul ala e un dus rece care mi-a confirmat multe banuieli personale, e trist si adevarat tot ce scrie acolo. e istorie condensata adevarata fata a noastra ca popor si ca natie.

RR

da, posibil asa sa fim, dar tu ca roman (sau acum nu mai esti!) nu iti pui intrebarea de ce dracu suntem asa cum suntem? faptul ca de 1000 de ani suntem sub diverse stapaniri este totusi un miracol ca mai existam ca popor. si iti dau o veste trista: nici altii nu-s mai buni ca noi doar ca nu le merge gura.

nu iti pui intrebarea de ce dracu suntem asa cum suntem?

sincer, nu mi-am pus intrebarea pentru ca nu e relevant pentru mine, eu pot privii lucrurile astea detasat pentru ca nu ma mai afecteaza de multi ani.

e interesant cum vrei tu sa-mi dai mie o veste trista (trista pentru cine?) eu am incetat de mult sa ma raportez la altii, in general imi masor performantele fata de ce mi-am propus eu ca tinta, si-mi ajustez tintele periodic, nu ma raportez la cei mai buni sau cei mai slabi (nu sufar de complexul de inferioritate, eventual invers)

RR

Edited by roadrunner

Uselistii nici macar nu stiu cu ce trebuie sa il atace pe Traian Basescu !

Sau poate ca Antena 3 chiar nu stie cu ce !? Nu pot sa cred !

Eu cred ca astia sunt toti o gasca !

Daca nu erau o gasca , il atacau pe Basescu cu lucruri importante , nu cu cuvinte din acestea de gradinita. ''chioru' '' , ''basistu' '' !

Dar se vede ca sunt praf si pulbere ...... acum Ponta a ajuns mascariciul lui Basescu .....!

Pai nu ziccea Ponta ca el rupe acordul cu FMI ?! Ne-a mintit ?!

Deci Basescu si Ponta si care vor mai veni dupa ei.... sunt lacheii FMI ! Dar la ''noi'' la antena 3 nu se vorbeste despre asta ....nu e important!

Basescu zicea ceva de Statele Unite ale Europei ....ca ''trebuie sa cedam suveranitate'' ! Cum o fii asta ?!

Dar la Antena 3 nu e important asta ...... marionetele se mai harjonesc din cand in cand .....

Rosia Montana ....deocamdata nu am vazut niciun politician sa spun NU clar ..... totul este secretizat !

Dar la Antena 3 , MAREA ANTENA 3 , unde aflii stirile ''reale'' nu se vorbeste despre asta .....!

kery&co: (domnului presedinte Traian Basescu, dar ce rost ar avea sa ii expun eu greselile dumnealui :roll2: ) in termeni sociologici voi faceti parte din categoria electoratului captiv, adica oricate porcarii ar face alesul inimii sunteti in stare sa-i gasiti o justificare.

o discutie cu o astfel de persoana e o pierdere de vreme, revenirea sa la realitate se poate face printr-un de-click cauzat de o anumita fapta (chiar marunta a idolului) sau nu va avea loc niciodata.

Ce greseli a facut ''alesul inimii'' ? Ca a inceput sa bage la puscarie alti ''alesi ai inimii'' ? Stiu ca deranjeaza asta ....

Pe mine nu poate decat sa ma bucure ..... cu cat ajung mai multi dupa gratii , cu atat sar in sus de bucurie !

referendumul pt demiterea presedntelui , a fos o lovitura de stat ...tot sovietica.

Dragule, daca eu si altii inca 8000000 (opt milioane) de asa cum suntem am vrut sa "dam o lovitura de stat" LEGALA in tara noastra, te deranjaza?A fost lovitura stalinista? Cine sunteti voi restul sa faceti asemenea aprecieri? "Noua generatie"? Stati la coada si faceti ceva pentru tara asta si apoi veniti "sa cereti". Copilasule, HABAR NU AI ce inseamna democratie, nu sti pentru ca AI INCA CAS la gurita dar si intru intelegerea ei (a democratiei) chiar si in a stalinismului lipseste cunoasterea. Basescu, (sa fie sanatos ca om) a fost si este un securist versat fata de cei pe care-i acuzi tu de asemenea "apartenente". In ce hal v-a zapacit noua gasca de securisti de spuneti la negru alb si la alb negru. Mai ai de mestect multi ani din viata ca sa intelegi ce se intampla in mod real.

• Like 1

Dumneavoastra cine v-a spus ca ati fost 8 milioane ? Sunteti sigur ca ati fost 8 milioane ?

Eu cred ca ati fost 2, 5 milioane domnule DAN57 ! Sincer.....

Restul pana la 7,4 a fost ABUZ STALINISTI, JAF LA DRUMUL MARE, FURT, AUTOBUZE CU OAMENI OBLIGATI SA VOTEZE SUB PRETEXTL CA VOR FI CONCEDIATI , OAMENI CUMPARATI LA METRU CUB CU 50 DE RON (asta am vazut cu ochii mei) , 1000 de ron pentru fiecare membru de votare din comisiile din TR , ACESTIA AU INTRODUS VOTURI PANA LA 250 , 300% ........

Eu am fost victima a abuzului BOLSEVIC ! Sau nici asta nu o fii adevarat ! Cred ca am visat eu .....

Despre care 8 milioane vorbiti , ca nu am inteles ?!

Eu am fost victima a abuzului BOLSEVIC !

Este evident.

Despre care 8 milioane vorbiti , ca nu am inteles ?!

Eu vorbem despre cei ce s-au saturat sa muncesca pe un salariu mizer, REDUS, STORS sau chiar ANULAT pentru ca "o blonda" sa se etaleze cu genti de mii de euro sau sa-si plimbe ENORMITATEA de "dos" prin strainataturi sau o AGRAMATA sa ne reprezinte in EURO PARLAMENT si de ce nu ca "UNUL" care facea trafic de blugi (asa cum spunea chiar el) sa -si faca VILA de mii de metri patrati in timp ce marea majoritate de oameni abia isi mai trag ZILELE. Si astia sunt mai bine de 15.000.000 de oameni. Chiar vrei sa spui ca n-au fost 8 milioane? Adica tara asta este plina DOAR de MASOCHISTI si basisti? Mai numara tinere, mai cauta.

Eu personal n-am fost victima nimanui, m-am descurcat cum am putut in toate timpurile, fara sa incalc legea. Nu am cautat niciodata vinovati pe la televizor, ci m-am gandit ce pot face sa-mi imbunatatesc viata mea si a familiei. Pana acum sunt multumit a functionat, totusi cel mai mare avantaj in competitia cu altii mi-a venit de la talent + invatatura si dupa parerea mea asta e secretul. Politicienii vin si pleaca dar tot noi suntem cei ce facem alegerile in ce ne priveste, ce invatam, ce ne dorim de la viata etc. Probabil ca unii au plecat la drum cu asteptari mari de la democratie, au crezut ca o sa fie ca-n Germania (ei nefiind acolo niciodata) si au avut o mare dezamagire cand au realizat ca n-o sa fie ca-n Germania ca n-avem nemti.

RR

Edited by roadrunner
  • Like 1

Cu blonda nu a fost bine ...dar acum ati inlocit-o cu altii mai meseriasi ! PERFECT !

E mai bine cu Plagiatorul asta ordinar , cu Fenechiu , Nastase, Bekali , Vanghel'e ... -ati pus unii mai buni ! Va multumesc ca ati decis atat de bine pentru astia mai tineri ......

Altii nu ati mai gasit ? Eu daca votam, ii votam pe aia de la UDMR ! Ce era rau in asta ?! Sunt mai prosti decat USL?

Dragule, daca eu si altii inca 8000000 (opt milioane) de asa cum suntem am vrut sa "dam o lovitura de stat" LEGALA in tara noastra, te deranjaza?A fost lovitura stalinista? Cine sunteti voi restul sa faceti asemenea aprecieri? "Noua generatie"? Stati la coada si faceti ceva pentru tara asta si apoi veniti "sa cereti". Copilasule, HABAR NU AI ce inseamna democratie, nu sti pentru ca AI INCA CAS la gurita dar si intru intelegerea ei (a democratiei) chiar si in a stalinismului lipseste cunoasterea. Basescu, (sa fie sanatos ca om) a fost si este un securist versat fata de cei pe care-i acuzi tu de asemenea "apartenente". In ce hal v-a zapacit noua gasca de securisti de spuneti la negru alb si la alb negru. Mai ai de mestect multi ani din viata ca sa intelegi ce se intampla in mod real.

Asa este, nu sunteti 8 milioane, cred ca daca adunam asistatii sociali (bugetari, pensionari, smecheri afaceristi cu statul pe filiera USLista) cred ca sunteti mai mult de 8 milioane. Din acest punct devedere USL a inregistrat un esec la referendum, trebuiau sa-i sustina mai mult de 8 milioane, dupa cum am spus mai sus.

Noi astia care nu lingem in c*r vre-un partid ca sa ne iasa un loz castigator (a se citi afaceri cu statul) si nici nu suntem nepoti strecurati prin organigrama bugetara reconfortanta suntem o minoritate care in naivitatea noastra dorim ca Romania sa progreseze, chiar daca pe principiul - il votez azi pe Base ca sa scap de Nastase&Ilici iar maine il votez pe altul mai putin patat ca sa scap de Base si tot asa, insa sunteti prea multi voi astia cu referendumul ca sa reusim. Si uite asa Romania sta pe loc sau merge in spate, la vale.

Dumneata vorbesti ca tanarul asta (kery23k) nu are habar ce-i aia democratie? Dumneata care faci parte dintr-o generatie care a dat-o rau in bara cu comunismul (l-a sustinut si ovationat) crezi ca ai cadere sa vorbesti despre democratie mai mult decat tanarul acesta? Daca generatia dumitale a dat-o?n bara cu comunismul de ce nu aveti decenta sa lasati alte generatii, de pilda astea tinere, sa traseze viitorul Romaniei? Sau sunteti de rit ?la vremuri noi, tot noi??

asistatii sociali bugetari, pensionari,

Bugetari sunt si cadrele didactice, pompierii, politia lucratorii din adminstratie, cum sunt asistati social daca presteaza o activitate remunerata?

Pensionarii primesc inapoi contributia platita din retributie la fondul de pensii in perioada cat au fost in activitate, deci tot in urma unei activitati remunerate.

Edited by miron1947

1)Noi astia care nu lingem in c*r vre-un partid ca sa ne iasa un loz castigator

2) Dumneata vorbesti ca tanarul asta (kery23k) nu are habar ce-i aia democratie? Dumneata care faci parte dintr-o generatie care a dat-o rau in bara cu comunismul (l-a sustinut si ovationat) crezi ca ai cadere sa vorbesti despre democratie mai mult decat tanarul acesta? Daca generatia dumitale a dat-o?n bara cu comunismul de ce nu aveti decenta sa lasati alte generatii, de pilda astea tinere, sa traseze viitorul Romaniei? Sau sunteti de rit ?la vremuri noi, tot noi??

1) Puteai sa-l votezi pe Coposu sau Constantinescu daca erai atat de "democrat" ca toata lumea stia in 2000 de "activitatea" lui Basescu asa ca faza cu "linsu" e prelunga, ispititoare si "constanta" la unii.

2) De unde sti dumneata ce am facut eu dealungul vietii, poate am fost un securist sau activist, sau agitator (cum mai sunt si pe aici) dar poate am fost un dezident sau oprimat al regimului. Judeca omul DOAR din ceea ce spune si nu fa "judecati de valoare" ca "democratul" ales de domnia ta. NU dragule, eu sunt pentru ca cei ce poseda cunostiintele necesare si au caracterul format in asprimea vietii sa conduca tara. Intai trebuie sa te "calesti" si apoi sa conduci dar nu dupa ce ai fost la "Golden Bltz". Un mare intelept al omenirii (cel mai mare dupa unii, Solomon) spunea: "16. Vai de tine, tar?, al c?rei ?mp?rat este un copil, si ai c?rei voivozi benchetuiesc de dimineat?! 17. Ferice de tine tar?, al c?rei ?mp?rat este de neam mare, si ai c?rei voievozi m?n?nc? la vremea potrivit?, ca s?-si ?nt?reasc? puterile, nu ca s? se dedea la betie!"

Oare se asemana cu judecata si alesi de care spui?

Judeca omul DOAR din ceea ce spune si nu fa "judecati de valoare" ca "democratul" ales de domnia ta.

n-ar fi mai bine sa judecam oamenii dupa ce fac, nu dupa ce spun? hai sa mai treaca un ceva timp sa vedem ce fac baietii astia de la putere, sa nu ne grabim sa-i judecam sa le mai dam timp.

de douzeci si ceva de ani toti au spus si putini au facut, cred ca problema e cu facutu' nu cu spusu'.

RR

Edited by roadrunner

suntem o minoritate

Pai cum ramane cu democratia despre care predicati, daca Dvs. doriti ca o minoritate sa decida?

Democratia se mai intituleaza si dictatura majoritatii.

nu aveti decenta sa lasati alte generatii, de pilda astea tinere, sa traseze viitorul Romaniei?

Pai care ar fi solutia, noi cei mai in varsta sa stam acasa si sa nu votam, sau sa iesim din sistem(asa s-ar mai degreva si fondul de pensii)?

Din ce am vazut eu tinerii nu se inghesuie sa voteze(chiar la referendum erau la coada sa voteze noaptea cu berea in mana).

Edited by miron1947

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies and related technologies to improve your experience on this website to give you personalized content and ads, and to analyze the traffic and audience of your website. Before continuing to browse www.tehnium-azi.ro, please agree to: Terms of Use.