Sari la conținut

Un alt amplificator audio simplu !

Postări Recomandate

Eu unul nu prea am incredere in amp-urile astea simple. Am incercat acum vreo 10ani sa fac si eu unul dar cand dadeam volumul mai tare incepea sa creasca haotic curentul de mers in gol. Acum depinde de schema, poate schema care vrei sa o incerci e mai reusita dar in general multe sunt instabile, de puteri reduse si produc distosiuni mari pe iesire la putere maxima.

p.s. Acum din ce am mai auzit, cred ca amp-urile astea erau in amplificatoare audio din radiourile utilizate la tara, in curte, unde muzica lipseste, dar e prezenta multa vorbarie gen Romania Actualitati. Deci, cred ca in situatii de astea le gasesc utilitatea, in rest...mai putin. :a3:

Link spre comentariu
Eu unul nu prea am incredere in amp-urile astea simple. Am incercat acum vreo 10ani sa fac si eu unul dar cand dadeam volumul mai tare incepea sa creasca haotic curentul de mers in gol. Acum depinde de schema, poate schema care vrei sa o incerci e mai reusita dar in general multe sunt instabile, de puteri reduse si produc distosiuni mari pe iesire la putere maxima.

p.s. Acum din ce am mai auzit, cred ca amp-urile astea erau in amplificatoare audio din radiourile utilizate la tara, in curte, unde muzica lipseste, dar e prezenta multa vorbarie gen Romania Actualitati. Deci, cred ca in situatii de astea le gasesc utilitatea, in rest...mai putin. :a3:

Poate ? Dar acestea sunt cu tranzistoare de tip MOS-FET cea ce nu prea cred sa gasesti in acele radiouri din curte , nu ? !

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

• Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock