Sari la conținut

problema procesor


dragos1294

Postări Recomandate

Am un procesor AMD 64 X2 AM2 cand l.am scos de pe placa de baza(nvidia nforce 570-ultra ht2000mt/s dual ch ddr2 800) doua ace erau mai negre(arse cred) si s.au desprins de pe procesor, este posibil sa pun procesor cu soclu AM3? cu ce procesor sa il schimb(nu prea scump:D)

Editat de dragos1294
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E normal sa faca asa pentru ca practic nu ai procesor.Cu proc. tau nu mai ai ce sa faci decat sa il arunci pt ca au intrat tranzistori in scurt,probabil din cauza temperaturi prea mari sau din cauza overclock'ului sau schimbarea tensiuni din BIOS!.etc....

 

 

Uite aici lista cu procesoare acceptate de placa ta de baza >>>>Click aici<<<<

 

Si daca vrei sa iti ei procesor iti recomand sa il ei pe asta >>AMD Athlon II X2 260 Dual Core,3200MHz, socket AM3<< ieftin si bunbiggrin.gif

 

Editat de FlorinPTM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pei da,ca e din plastic si sa prajit putin...giggle.gif ,pe spatele placi in locul unde sa ars e negru ??ceva?? fa o poza cat mai clara.

 

 

Uite aici o placa video ieftina cu care te vei putea juca (nu pe HIGH...dar merge)>>>>Click aici<<<<

Si uite aici o placa care se descurca foate bine cu toate jocurile aparute in ziua de azi>>>>Click aici<<<<

Editat de FlorinPTM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock