Sari la conținut

Sondaj: ce parere aveti despre noul look IPB 3.2 ?

Postări Recomandate

• Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tot asa face

Va rug?m s? ne scuza?i dar nu ave?i permisiunea asta. Daca doriti sa descarcati fisiere sau sa vizualizati imagini, inregistrati-va sau conectati-va in forum.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ati incercat sa accesati Galeria Foto de la un alt PC ?

L-am rugat pe utilizatorul @Marian78 sa-mi trimita parola prin mesageria privata forumului ca sa accesez, pentru o simpla proba, contul d-lui dar pana in acest moment nu am primit nimic. Intre timp am solicitat si altor utilizatori sa acceseze contul si vad in cazul user-ului @ionut90 ca nu este nici o problema, fapt ce ma face sa cred ca totul vine de la calculatorul utilizatorului care acceseaza contul. S-ar putea ca denumirea unor imagini din galeria foto a site-ului sa nu fie pe plac browser-ului folosit iar din acest motiv, site-ul sa returneze o eroare. De regula, daca problema era pe parte de server se intampla in cazul tuturor utilizatorilor dintr-un grup de utilizatori, ceea ce nu se intampla, fapt ce denota ca problema este pe parte de browser web de utilizator.

Link spre post

Ca sa lamurim ultima problema adusa in discutie aici, am reverificat, cred, nu exagerez, a-15-a oara setarile si totul e OK.

Am constatat din raportarile unor utilizatori care fac parte din acelasi grup de useri (respectiv grupul "Members") ca la unii apare problema asta, la altii nu. Mie greu sa spun sau sa fac o statistica in acest sens.

Din acest motiv, rog un utilizator care are problema descrisa mai sus sa-mi permita sa folosesc o parola noua (din pacate parola voastra, asa cum va mai spuneam, eu nu o pot afla, chiar si din postura de admin). Deci, folosesc o parola noua, ma loghez in contul vostru si verific daca problema exista accesand contul cu ajutorul calculatorului meu. Dupa aceea, va comunic parola noua, utilizatorul respectiv se va autentifica folosind noua parola iar dupa aceea o va schimba din panoul de control al utilizatorului.

Asadar, daca doriti sa lamurim o data pentru intotdeauna aceasta problema, astept un raspuns vis-a-vis de cele spuse mai sus.

Link spre post
  • 2 weeks later...

Eu sunt nou pe aici, dar urmaresc forumul de cativa ani.

ATENTIE ! ce si cum modificati.

Asa a facut si Vasile pe El-forum cand a schimbat platforma si cam toti mesterii s-au mutat aici, vad ca aici se continua discutiile incepute pe El-forum, e bine ca nu s-au retras.

Pe vara pe El-forum au fost momente cand la pranz apaream doar eu pe tot forumul, acolo jos la statistici vizitatori, ceea ce e cam dubios.

Faceti ce vreti cu platforma, doar sa nu fuga si de aici vizitatorii.

P.S. Personal imi place fata actuala, imi place si cea de pe Rhc-forum, cea de pe El-forum nu ma atrage in mod special.

Daca schimbarea va avantajeaza pe dv. financiar sau ca mod de gestiune a datelor va recomand sa o faceti, ca doar nu platim noi factura la server.

Link spre post

Schimbarea la forumul Tehnium Azi s-a produs demult: au trecut mai bine de 2 ani (nu stiu ce va apucat pe toti sa va luati de aspectul asta tocmai acum). De fapt, din ce imi aduc eu aminte, atunci admin-ul a schimbat template-ul, pentru ca pe IPB se merge de cativa ani buni.

La ce banner are forumul Tehnium Azi si template, nu se compara cu elforum la capitolul asta. Un chinez sau neamt daca intra pe forumul Tehnium Azi, din banner isi cam dau seama ce se mananca pe aci, pe cand daca intra pe elforum, trebuie musai sa foloseasca Google translate daca nu cumva trec la alt site. Asta e diferenta. Nu ca ar conta, dar asa, ca idee, stiti voi, daca tot v-ati luat de discutie.

A..si inca ceva: prezentarea site-ului facuta de donpetru acum doi ani - vedeti pdf-ul de aici: - e bestiala. Nu a facut nimeni asa ceva la un forum in Romania. Deci, si aici forumul asta are un +10.

Si nu mai comparati IPB cu phpBB care e o vrajeala de script. Nu exista termen de comparatie.

:ball:

Link spre post

Da, scuze, acum vad, m-a derutat data. Cand am vazut scris ceva despre schimbare m-am gandit sa spun ce am vazut, poate faptul ca au trecut 2 ani isi spune cuvantul, fata asta mie imi place, daca asta e cea noua.

E o mare diferenta intre cele 2 forumuri:

1. Tehnium - s-a nascut din pasiune si dorinta de a prezenta diverse proiecte, nu vad magazin in spatele forumului. Mult timp forumul a avut doar cateva topicuri si cateva postari. In ultima vreme vad ca a explodat. Felicitari. E corecta acea idee ca urci, esti pe val si apoi cobori. Tehnium urca. Elforum e spre zona descendenta, cel putin oamenii de foarte buna calitate s-au plictisit sa scrie si sa nu-i auda nimeni, vad ca sunt aici si continua discutii frumoase.

2. El-forum - l-am cunoscut de la inceput ca pe un loc care sustine un magazin de componente cnc si electronice si se stergeau mesaje sau linkuri la firme concurente automat sau manual, ceea ce nu e neaparat corect.

Oricum, ma bucur ca se mai discuta treburi serioase despre invertoare caci pe elforum m-am plictisit, de se mutasera pe alte forumuri acei oameni.

P.S. Si ce ai vrea sa vada un neamt, sau un chinez??

Neamtu nu are ce vedea ca scheme corecte cam lipsa, proiecte gata, lipsa, franturi.

Un chinez n-are ce fura ca sa reproduca, asa ca astia nu prea se ingramadesc.

Poate pe Diy ca da acolo au venit multe proiecte, unul foarte discutat e si acel invertor SMPS+/- 50V din care au derivat foarte multe din topicurile actuale la categoria respectiva. Si de pe la rusi, ca aia sunt singurii care fac proiecte de invertoare cap - coada si le mai si posteaza pe net.

Link spre post

In fine, topicul acesta il voi inchide deoarece este expirat demult. Ce a fost, a fost despre tema IPB 3.2 - acum s-a lansat, asa informativ, IPB 4. Asa ca, nu are rost sa mai spunem ceva despre actuala tema 3.2 pentru ca, asa cum spuneam, este expirata, iar forumul actual merge pe versiunea 3.3.

TOPIC INCHIS

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.