Sari la conținut

Sondaj: ce parere aveti despre noul look IPB 3.2 ?

Postări Recomandate

• Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dl. miron, din pacate nu pot sa adaug o scurtatura in meniul editorului text ca sa genereze diverse litere grecesti, folosite in notatia obisnuita in diverse articole tehnice (nu este chiar asa simplu), dar se pot imprumuta din MS Word, ca de exemplu:

? ? ? ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se pot imprumuta din MS Word, ca de exemplu:

? ? ? ?

Da, pai asa am facut si eu, este mai greoi, dar nu imposibil.

Oricum, va multumesc ca ati luat in discutie sugestia mea.

Editat de miron1947
Link spre post
  • 3 months later...

As dori sa aduc in discutie un nou template sau look al site-ului Tehnium Azi. E vorba de acest template:

http://community.invisionpower.com/

Template-ul ar putea inlocui template-ul actual Tehnium (de fapt va exista numai acel template) dar inainte sa ma hotarasc sa fac asta as dori sa citesc si parerile voastre. Daca vor exprima un NU categoric, atunci voi renunta la acest lucru.

Dar, inainte de toate, nu e vorba numai despre template sau design, ci e vorba si despre noi functionalitati, in special la editarea sau adaugarea unor articole in paginile acestui site web. Trecerea la noul look o voi face, daca va fi cazul, mai mult pentru noile functionalitati. Asadar, dezvoltatorii IPB au introdus o noua optiune "Paste from MS Word" la adugarea unui articol in paginile site-ului. Imaginile se pot insera dupa acelasi procedeu, pe care il veti cunoaste daca voi adopta noua versiune IPB. Vreau mai mult sa fac acest lucru din cauza ca vreau sa ofer posibilitatea membrilor acestui site web sa adauge articole. Si inca ceva, daca vom trece la urmatoarea versiune, nu vom mai avea optiunea Arcade, care era foarte rar accesata (din ce observ acum in baza de date a forumului, ultima accesare figureaza din data de 16 ianuarie).

As dori sa cantariti bine aceasta propunere si sa formulati un raspuns sau mai multe opinii.

Subiectul il voi lasa deschis pana la data de 15 martie 2012, ora 22:00.

Multumesc anticipat pentru orice punct de vedere.

Desi tirziu, imi dau si eu cu parerea.

O MARE PORCARIE, merge ca un rahat, multe optiuni lipsa, quote idiot, copy/paste, doar cnd vrea el, il apuca apoi nebuneala sa micsoreze caracterele de abia le vezi, eu scriu cu negru si apare cu verde..

Exact ca si pe elforum, insa vad ca Vasile l-a facut cit de cit sa mearga bine.

Trebuia ramas la versiunea anterioara, nu tot ce e nou este si bun.

Alte forumuri ruleaza exceptional pe vechea platforma.

Multi zic ca functineaza mai bine cu mobilele.

Pai hai atunci sa aruncam cd-urile si sa ne luam toti mobile...

O alegere PROASTA, parerea mea.

Editat de DjLeco
Link spre post

O MARE PORCARIE, merge ca un rahat, multe optiuni lipsa, quote idiot, copy/paste, doar cnd vrea el, il apuca apoi nebuneala sa micsoreze caracterele de abia le vezi, eu scriu cu negru si apare cu verde..

Cum adica "quote idiot" ? Detaliaza ? Eu am impresia ca nu ai priceput toate functionalitatile forumului, dar asta nu inseamna ca nu e bun.

Faptul ca scrii cu negru si apare cu verde, este din cauza faptului ca ai dat copy paste din alta sursa. Dar asta nu e o problema! Cand copiezi din alta sursa text, in campul unde tastezi mesajul, in coltul din stanga sus este un buton de anulare formatare. Faptul ca nu stii sa folosesti acel buton, asta nu inseamna ca platforma actuala e proasta. Totodata, iti recomand sa citesti tutorialul de aici (poate nu l-ai citit):

http://www.tehnium-a...ma-tehnium-azi/

Link spre post

Cum adica "quote idiot" ? Detaliaza ? Eu am impresia ca nu ai priceput toate functionalitatile forumului, dar asta nu inseamna ca nu e bun.

Faptul ca scrii cu negru si apare cu verde, este din cauza faptului ca ai dat copy paste din alta sursa. Dar asta nu e o problema! Cand copiezi din alta sursa text, in campul unde tastezi mesajul, in coltul din stanga sus este un buton de anulare formatare. Faptul ca nu stii sa folosesti acel buton, asta nu inseamna ca platforma actuala e proasta. Totodata, iti recomand sa citesti tutorialul de aici (poate nu l-ai citit):

http://www.tehnium-a...ma-tehnium-azi/

Uite, acum a dat quote, asa imi apare scrisul default, adica MIC.

La vechiul bulletin, era perfect.

Daca vreau sa selectez NUMAI o parte din intregul quote, nu-mi da voie, in special daca are attachments, trebuie sa pun intregul quote, de aia uneori bolduiesc sau inrosesc cite ceva, ca sa accentuez ce ma intereseaza din acel quote.

Link spre post

Sorry, but you don't have this permission. If you want to download files or view images, sign up or login in to the forum.

[#107187]

Sorry, but you do not have permission to use this feature. If you are not logged in, you may do so using the form below if available.

Asta este eroarea, imi apare si mie.

Am incercat si eu sa intru in Galeria Foto, dupa ce m-am conectat in forum, si pot sa accesez si sa descarc orice imagini doresc.

marian, observ ca facem parte din acelasi grup de useri - deci, nu ar trebui sa fie o problema la tine - incearca sa apesi tasta F5, sa vezi daca isi revine browser-ul tau web.

Editat de elco
Link spre post

@DjLeco,

vezi imaginea atasata mai jos:

Lamurire formatare text.jpg

Nu am intrat in soft-ul platformei ca sa setez sau sa elimin complet aceasta facilitate (aceea de a lipi text fara sa-i elimin formatarea - asa cum au procedat cei de pe forumul softpedia), deoarece am vrut sa ofer ocazia celor care posteaza articole si nu folosesc legatura speciala de Paste din MSWord, sa copie textul asa cum este el din documentul MS Word unde au editat articolul.

Totusi, ma gandesc intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat sa renunt la optiunea spusa anterior (adica, cand dati paste din alta sursa, sa nu se pastreze formatarea, adica sa nu fiti obligati sa faceti ceea ce am aratat in imaginea de mai sus). Dar la acest aspect ma mai gandesc.

Sorry, but you don't have this permission. If you want to download files or view images, sign up or login in to the forum.

[#107187]

Sorry, but you do not have permission to use this feature. If you are not logged in, you may do so using the form below if available.

Asta este eroarea, imi apare si mie.

@Marian78, puteti sa precizati exact imaginea sau poza din Galeria Foto a site-ului, unde ati dat clic si dupa aceea vi s-a afisat mesajul de avertizare din citatul de mai sus ?

Am reverificat setarile site-ului in acest moment, pe partea de permisiuni grupuri utilizatori si, cel putin pe partea asta de administrare, nu am constatat nici o problema.

Link spre post

Intr-adevar constat ca pot accesa liber orice alta subsectiune, inclusiv galeria video, eroarea respexctiva apare doar la accesarea galeriei foto... oricum asa cum ziceam, nu ma deranjeaza, ci am mentionat asta doar ca sa confirm nedumerirea cuiva care a mentionat inaintea mea acest lucru.

Ce pachet lingvistic folositi implicit sau cu care ati accesat Galeria Foto ? Romana sau Engleza ?

Link spre post

Chiar ma intereseaza sa rezolv aceasta problema, dar, problema este ca nu se manifesta la fel la toti utilizatorii (si nici chiar la toti utilizatori din acelasi grup de utilizatori), fapt ce ma face sa cred - tinand cont si de setarile forumului - ca problema este din calculatorul dvs. (un browser care nu interogheaza corect scriptul site-ului, ceva de genul --- s-ar putea sa aveti ceva probleme cu browser-ul la interogarea unor anumite java scripturi din anumite pagini web etc.).

Dar, oricum, intre timp eu o sa mai fac ceva verificari, dar pana acum ceea ce am verificat e OK.

Link spre post

Incercati totusi sa repetati ceea ce ati spus mai sus folosind si un alt calculator. Dupa aceea reveniti cu concluziile de rigoare.

Intre timp, puteti sa-mi trimiteti un mesaj privat cu parola iar dupa aceea, daca doriti, o puteti schimba. Din pacate, chiar daca sunt administrator, parola conturilor de utilizatori nu o pot afla deoarece acestea sunt criptate de soft in MD5 sau MD6. In cel mai fericit caz o pot modifica la cerere.

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.