Sari la conținut

Care joc va place si de ce?


SIG

Postări Recomandate

Nustiu cum de nu am observat pana acum topicul asta!Ma bucur ca sunt gameri si printre electronisti,cu toate ca din cate am vazut din posturile voastre preferati sa surubaiti.

Uu de cand am pus mana pe primul meu pc,un Compaq de 1000mhz,256 mb sdram si video onboard de 32 m-am infectat cu virusul asta care este netratabil.Primul joc a fost Duke Nukem 3D si de atunci am jucat tot ce am prins in afara de RTS si horor care nu-mi plac.Nu ma ghidez dupa jocurile care au super grafica,dar la care story-ul este de 2 lei,prefer un "oldies but goldies"dar care te tine .Am jucat si terminat multe jocuri dar un top 10 pt mine ar fi:

Locul 1-Seria (trilogia)S.T.A.L.K.E.R (Metro 2033 a fost o dezamagire cel putin pt mine)

2-Fallout 3 +addon-uri & Fallout Vegas+addon-uri

3-Far Cry

4-Seria F.E.A.R

5-Seria Half-Life(dar fara counter-strike pe care il urasc).Abia astept episode 3!!!!!

6-Gothic 1,2 si 3

7-Seria COD completa de la 1 pana la MW3(exclus 3 care nu este si pe pc)

8-Ghost Recon Advanced Warfighter 1&2

9-Rainbow six Vegas 1&2

10-Seria Medal of Honor

 

Mai sunt multe dar asta este "spuma" dupa parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Răspunsuri 35
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator uuciN

Personal,mie,nu imi place sa ma joc jocuri pe calculator,cu exceptia unuia singur,si anume FIFA,indiferent de variante,incepand cu varianta'98,si terminand cu varianta ultima,care nici nu stiu care este de fapt.

In general am observat ca foarte multe jocuri incita la violenta,din pacate.

Ce joc v-a trezit interesul in mod special si de ce?

URU: ages beyond myst - un joc absolut non violent.

http://youtu.be/nIc45xDmGy8

Editat de uuciN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Ma mir ca nimeni nu zice nimic de WOT,ca a ajuns un fenomen national.Cei care mai vin pe la mine sa le vind vreun pc,primul lucru pe care il intreaba:merg bine tancurile pe el? Peste 80 milioane de jucatori...au dat lovitura rusii cu asta.

M-a prins si pe mine febra WOT si cam de mult ca am deja tier 8 .Pt a crea un pluton dati PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unreal 1 si 2

 

Half Life TOATE

 

Undying (Clive Barker's Undying)

 

Max Payne toate

 

Serious Sam toate

 

F.E.A.R toate

 

Will Rock (gen serious Sam)

 

Tomb Raider ultimul, mai ales jucat cu hardware 3D, este SUPERB!

 

Tre sa ai PC calumea, sa te bucuri de grafica.

 

99,9% joc shootere iar restul adventure.

 

Nu joc strategii, nici nu stiu si nici nu ma pasioneaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DjLeco incearca si seria S.T.A.L.K.E.R.Pt mine este cel mai captivant joc,chiar si peste Fallout3.Atmosfera din seria S.T.A.L.K.E.R este ceva ce n-am intalnit in nici-un alt joc.Il poti juca de cateva ori si de fiecare data ti se pare diferit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat, ma oboseste, prefer metro2033 si last light, este mai activ.

 

Iti recomand sa joci Tomb Raider ultimul daca nu l-ai jucat, e f ok.

Editat de DjLeco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu chiar nu inteleg de ce va plac jocurile in care vi se spune tot ce sa faceti:Artiom fa aia ;Artiom aprinde becu;Artiom urca pe scara!!!!De fapt cine pe cine joaca,tu pe joc sau jocu pe tine.Am terminat amandoua jocurile pe care le enumeri mai sus:Metro 2033 si Last Light, dar am ramas cu un gust amar,nu se ridica la nivelul seriei STALKER(vb de gameplay nu de grafica). Tomb Raier 2013 nu l-am jucat(nustiu daca placa mea grafica este compatibila ca direct x,am Sonic RADEON HD4870 dual 1gb/256bit direct X 10),tre sa vad sis req la acest joc ca vad ca este foarte laudat,mai ales ca a aparut var GOTY.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca multi joaca pentru grafica, multi pentru storyline, iar cind gasesti un joc care sa le aibe pe amindoua, cum este Tomb Raider, e OK.

 

Pentru asta, ca sa te bucuri de grafica, iti trebuie o placa video DX11, ceva puternic.

 

E pacat sa te chinui sa joci la Low Details, se pierde farmecul jocului.

Editat de DjLeco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca vreau grafica,ies afara si ma uit la un copac,la o floare si ma minunez de creatia lui Dumnezeu,de perfectiune.La joacele pe pc caut mai mult un storyline bun care sa ma tina linga tastatura si o grafica acceptabila.Placa mea grafica actuala este http://www.guru3d.com/articles_pages/palit_radeon_hd_4870_sonic_dual_edition_review,1.html varianta de 1Gb GDDR5(sa nu se creada ca vreau sa ma laud,departe de mine gandul asta),dar ca sa mai cumpar una pe dx11 la puterea asta si la 115.2 GB/sec doar pt a juca vreo 2 joace.....nustiu daca se merita efortul financiar.Momentan joc online WOT cu ea la 70fps cu grafica la mediu,cand no sa mai faca fata o sa investesc ceva verzisori pt uppgrade(si asa dupa ce am luato pe asta am vazut ca nu duce sursa si am mai dat aproape 100eur pe o sursa decenta de 750w).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, te inteleg perfect, fiecare are chichita lui, si respect asta!

 

La mine este o configuratie mult mai puternica, destinata gaming ultimele aparitii, sint omul care iubesc, respect si platesc calitatea, chiar daca un gaming PC, este cea mai proasta investitie.

 

Tot asa, nu vreau sa ma laud cu configuratia, insa daca doresti, pot pune un printscreen.

 

Daca vrei un joc bun, cu o poveste ok, si grafica de pentium 3, (DX8 cred ca este) incearca Clive Barker's UNDYING, inceputul este putin plictisitor (load-uri dese si ceva vorbaraie), dar pe urma devine interesant, chiar foarte (mie unul mi-a placut tare mult la vremea lui), este un horror shooter.

Editat de DjLeco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa ne laudam cu configuratii de pc,departe de mine gandul acesta.Am jucat mai demult pe alt pc Clive Barker's UNDYING,este un Oldies But Goldies alaturi de superbul si ciudatul Call of Cthulhu:Dark Corners of the Earth.La fel ca si undying la inceput este un pic plictisitor dar mai incolo te tine lipit de pc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock