Sari la conținut

Demiterea presedintelui

miron1947
 Share

Postări Recomandate

in interpretarea dvs personala

Corect, fiecare are o interpretare personala, poate daca m-ar fi atras dreptul puteam polemiza cu Dvs. pe tema aceasta, acolo se aprofundeaza semantica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci argumentul dvs. e ca n-aveti argument.

s-auzim numai de bine, vorba Europei Libere..(cu riscul ca binele lor sa nu coincida cu binele dvs, si invers)

RR

Editat de roadrunner
Link spre comentariu

Poate imi indicati in text unde face referire la alegatori.

ia de aici

http://www.gandul.in...loseste-4009463

Circuitul „pulimii" de la Oprescu la Năstase: „Am spus pulime din respect pentru oameni...cred că i-a plăcut şi domnului Năstase dacă-l foloseşte"

de web-nastase-oprescu-1-mediafax-foto.jpg?width=630

Sorin Oprescu a declarat, azi, că termenul de „pulime", patentat de el şi preluat, acum câteva zile, de Adrian Năstase pentru a cataloga electoratul, a fost uzitat iniţial din respect faţă de oameni.

v-a umplut de respect tovarasu' asta ....

RR

Editat de roadrunner
Link spre comentariu

„Am vrut să spun că oamenii amărâţi nu beneficiază de niciun fel de serviciu medical şi nu ştiam cum să-i explic secretarului ăluia de stat care făcea pe nebunul. Era vorba de oameni bolnavi, săraci care nu aveau nici un fel de asigurare şi cărora ăştia le dădeau picioare-n fund. Nu cred că a deranjat pe nimeni din simplul motiv că eu am spus-o din respect pentru oameni", ne-a declarat Sorin Oprescu, precizând că el are o cu totul altă părere despre cei care sunt chemaţi la urne:Nu mă referisem la electorat. Cred că i-a plăcut şi domnului Năstase dacă îl foloseşte. Întreabă-l pe Năstase ce gândeşte el de termenul ăsta! În general el nu copiază pe nimeni, dar probabil că ăsta i-a plăcut. Electoratul e format din oameni inteligenţi pe care nu-i mai păcălesc partidele şi cea mai bună dovadă sunt eu".

Editat de miron1947
Link spre comentariu

ha ha ha

sa-nteleg ca si domnul Nastase se adresa unor oameni bolnavi, săraci care nu aveau nici un fel de asigurare şi cărora ăştia le dădeau picioare-n fund.pe blogul lui personal?

Electoratul e format din oameni inteligenţi pe care nu-i mai păcălesc partidele şi cea mai bună dovadă sunt eu

RR

Editat de roadrunner
Link spre comentariu

Nivelul de trai a romanilor e jenant. Oameni au tot dreptul sa protesteze pentru ca nu se mai poate! Nu se mai poate sa mergem in directia asta. E adevarat ca trebuie facute restructurarii dar nu asa violent si mai ales in perioada de criza fara sa investestii bani in educatie, sanatate si infrastructura. Taiem, taiem, si peste cativa ani o sa vedem ca nu a ramas nimic din industria acestei tari. Unde ajungem asa? Din cauza asta se gasesc din ce in ce mai putini oameni capabili in tara asta. In ritmul asta o sa ajungem o tara bananiera cu facultatii tehnice unde nu invata nimeni.

Subliniez si eu ca sunt multe firme private straine care nu gasesc tineri absolventi cu aptitudini sau sunt din ce in ce mai putini. Restul sunt niste relicve care asteapta sa se angajeze intr-o companie unde sa invarta doua hartii. Astfel de tinerii au niste pretentii dupa terminarea unor studii destul de firave in tara asta incat, dupa ce ii intrebi, dar tu ce stii sa faci, iti raspund sec: invat repede. Unii au goluri mari de cunostinte teoretice in domeniu. Au dreptate ca nu se poate trai decent cu 700 lei, nici cu 1500 lei, dar atat poate economia tarii in acest moment. Cand statul roman sugruma angajatorii cu tot felul de taxe, atunci esti nevoit sa ocolesti legea putin cate putin.

Mi-am adus aminte cum impartea Becali bani romanilor cu ocazia sarbatorilor de iarna. Initial, lumea se adunasera la poarta lui ca sa-l colinde dar in scurt timp, omul, si-a dat seama ca jumatate dintre cei adunati venisera numai pentru bani. Nu stiu, mi se face lehamite de astfel de situatii.

• Like 1
Link spre comentariu

...termenul "pulimea" e marca PSD...

Termenul are radacini care se pierd in negura anilor '90 si este foarte probabil sa fie ori "marca Iliescu", ori "marca Roman". Acest termen, a circulat liber si a fost preluat inclusiv in vocabularul unor membri ai staf-urilor intreprinderilor industriale din Romania. Eu l-am auzit pentru prima data cam prin 1991, din gura unuia dintre sefii mei, din staful superior.

...Taiem, taiem, si peste cativa ani o sa vedem ca nu a ramas nimic din industria acestei tari...

Chiar nu a mai ramas nimic! Aici am link-at (inclusiv intr-o postare anterioara) catre o analiza facuta de ziarul "Cotidianul". Se pare insa ca nimeni nu s-a obosit s-o citeasca.

Editat de ola_nicolas
Link spre comentariu

ha ha ha

sa-nteleg ca si domnul Nastase se adresa unor oameni bolnavi, săraci care nu aveau nici un fel de asigurare şi cărora ăştia le dădeau picioare-n fund.pe blogul lui personal?

Electoratul e format din oameni inteligenţi pe care nu-i mai păcălesc partidele şi cea mai bună dovadă sunt eu

RR

Vad ca esti avocatul basescului, desi o faci indirect pt a nu bate la ochi.

Daca esti asa inteligent poate ai auzit de mecanismul democratic numit "SCHIMBARE"?

PS. oamenii nu sunt prosti, sunt doar dezinformati de propaganda portocalie.

Link spre comentariu

mecanismul democratic numit "SCHIMBARE"?

Ce sa se schimbe domnule?Dupa '89 nu a fost tot iliescu in fruntea tarii(exceptand pe ramolitul de constantinescu),pana cand a venit basescu?Ce a facut iliescu si psd-ul lui pana la venirea lu'basescu?Oare nu in acest timp s-a furat tot din tara asta,s-au desfiintat toate fabricile si tot ce mai misca in tara asta?Hai sa fim seriosi...

Psd a dus cu zaharelu' toata "pulimea" prin acordarea de ajutoare sociale la orine le iesea in cale si binenteles ca la unii le-a convenit sa stea acasa si sa primeasca ajutor social chiar daca era mic...macar nu munceau nimic.In acest timp ei au furat si au distrus tot,l-au tot bagat pe basescu la inaintare cu flota lui de parca a bagat-o in buzunar.A fost un pretext ca sa iasa ei bine din toata treaba si astfel au putut fura si distruge tot.Acum toata lumea sare pe basescu ca nu are de unde le da bani,pai de unde sa le mai dea dupa ce au furat aia si fierul vechi ce a mai ramas.De cate ori a vrut pdl sa faca o lege,ceva,etc, opozitia tot contra,numa' motiuni de cenzura si kkturi ca sa se distreze ei acolo si sa nu poata face astialalti nimic.Acum le tre iar putere si etc ca a trecut mult timp de cand a fost iliescu presedinte si nu au mai putut fura cum au vrut.

Tare as vrea sa ma insel si sa fie psd "eroul cel bun" din toata treaba asta da' ceva imi spune ca nu o sa fie asa.Pana una alta "ma rog" sa nu apuce talharii iar la putere ca o sa murim de foame sigur,daca cu basescu nu am chiar murit.

Editat de Letcon
Link spre comentariu

Poate din cauza asta? post-9-046333200 1326920497_thumb.jpg

De cate ori a vrut pdl sa faca o lege,ceva,etc, opozitia tot contra,numa' motiuni de cenzura

Dar ce rezultat au avut motiunile?Poate nu stiti dar opozitia nu are majoritate pentru a impune ceva, daca majoritatea nu doreste.

Editat de miron1947
Link spre comentariu

Alta "treaba buna" instalata dupa revolutie odata cu democratia a fost libertatea asta specifica democratiei..libertate copiata de la americani in special.Adica fiecare face ce vrea,are toate drepturile din lume,poate da in cap la oricine ca nu este tras la raspundere,poate scuipa politistul in fata fara ca el sa-i poata face ceva,etc,etc.Noroc ca nu avem bani de cumparat arme si etc ca americanii ca ne impuscam in voie pe strada ca doar e democratie si avem voie,nu primim amenda si etc...

Foarte bine ca nu au majoritate,dar puteau face altceva constructiv in timpul ala ca tot se lauda ei ca is mai buni ca puterea.In loc sa faca motiune,trebuiau sa faca ceva bun sa vada lumea sa zica uite ce au facut,bravo lor.Din contra ei nici nu au facut nimic dar nici nu au lasat pe astia de la putere sa faca,Si-au jucat teatrul cu exercitiile lor democratice pe care "pulimea" le-a inghitit ca fiind un lucru bun...

Link spre comentariu

Din contra ei nici nu au facut nimic dar nici nu au lasat pe astia de la putere sa faca,

Inca o data, daca sunt minoritari, cum pot face ceva sau opri ceva, fara acordul majoritatii?Daca Dvs. sa spunem aveti o idee, buna/rea nu conteaza, care trebuie s-o aplicati pe spatiul comun si pe scara sunteti 20 de familii care nu sunt de aceiasi parere, cum puteti face ceva?

Link spre comentariu

Din cate stiu,inafara de ocupatia de al da jos pe presedinte si pe premier si din cand in cand cate o montiune,nu stiu sa fi venit cu vreo propunere buna sau ceva de genu'.Cel putin de cand e basescu in frunte si de cand a ajuns ponta asta mare scula in bascula,toate eforturile lor au fost concentrate catre demiterea lui boc sau basescu...altceva nu au stiut.Chiar ponta zicea,tin minte o replica de la radio,ca el are misiunea de a scapa Romania de basescu.

Ponta asta,dupa nastase,e cel mai spurcat dintre compatriotii nostrii dragi.A stat pitit ca un caine si incet incet a urcat in functie si acum se vrea a fi eroul tarii.L-a dat jos pe geoana,prietenul lui drag si coleg de partid,cu antonescu are legaturi doar din interes,in curand o sa-i vedem iar cum se injura,dupa care iar is cei mai buni colegi...etc

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Navigare recentă   0 membri

• Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock