Sari la conținut

Sa discutam despre useri

Postări Recomandate

Multi useri sau vizitatori, interesati de un anumit subiect, nu prea au timp sa parcurga un topic in care in care 50% din topicuri sunt in afara discutiei.

Aveti dreptate,dar poate o solutie care sa impace ambele,ar fi ca textele offtopic,sa le colorati diferit,astfel,cei care sunt interesati de comentariile la obiect,sa le poata ignora.Este o parere.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

• Răspunsuri 48
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aveti dreptate,dar poate o solutie care sa impace ambele,ar fi ca textele offtopic,sa le colorati diferit,astfel,cei care sunt interesati de comentariile la obiect,sa le poate ignora.Este o parere.

Domnul miron1947, nu credeti ca acest lucru este echivalent cu mutarea posturilor offtopic ??? Eu cred ca este mai bine asa deoarece nu se incarca prea mult topicul cu posturi offtopic iar un user sau vizitator citeste sau parcurge mai usor topicul.

Link spre post

Aveti dreptate,dar poate o solutie care sa impace ambele,ar fi ca textele offtopic,sa le colorati diferit,astfel,cei care sunt interesati de comentariile la obiect,sa le poate ignora.Este o parere.

Chiar daca unele texte sunt offtopic, in ele s-ar putea afla idei sau informatii de luat in seama si ar fi folositor sa stim in ce context au aparut. Deci solutia cu coloratul mi se pare buna si daca din punct de vedere tehnic nu prezinta neajunsuri atunci ar merita macar incercata.

Link spre post

Deci solutia cu coloratul mi se pare buna si daca din punct de vedere tehnic nu prezinta neajunsuri atunci ar merita macar incercata.

Dl.resort, o sa aplic metoda asta numai la anumite posturi OFFTOPIC care au cat de cat tangenta cu discutia.

Link spre post

• 1 month later...

D-le Donpetu, niste concursuri nu ar strica, cel putin parerea mea. Eu as fi bucuros sa particip la concursuri, chiar si fara premii, ar fi o concurenta intre membri...cred ca ar ajuta forumul. In plus, asa n-eam cunoaste mai bine, am sti ce poate fiecare.

Link spre post

D-le Donpetu, niste concursuri nu ar strica, cel putin parerea mea. Eu as fi bucuros sa particip la concursuri, chiar si fara premii, ar fi o concurenta intre membri...

adry, nu e o idee rea dar sa vedem ce spune admin-ul. :j4: :a8:

Link spre post

D-le Donpetu, niste concursuri nu ar strica, cel putin parerea mea. Eu as fi bucuros sa particip la concursuri, chiar si fara premii, ar fi o concurenta intre membri...cred ca ar ajuta forumul. In plus, asa n-eam cunoaste mai bine, am sti ce poate fiecare.

Ok, atunci sa realizam si concursuri. Cateva ideii ???

Link spre post

Idei se gasesc. Pot fi foto (de genul "cine face ceam mai buna poza), video (adica colaje, torituale, prezentari), de perspicacitate (ideea domnului SIG), de probleme (adica de calcule electronice), de creatii de scheme, orice. Ca sustinere a concursurilor sa se inscrie un numar minim de participanti (de exemplu, 5) si se tine concursul, se da cerinta, si intr-un anumit timp urser-ul respectiv trebuie sa vina cu creatiile sale.

Utilitatea este ca acesta este un inceput, urmand concursuri cu premii si alte chestii (asta am vazut ca este dorinta domnului Dompetru), si, prin cele video, de exemplu, se pot face torituale si prezentari care ar ajuta si pe alte persoane.

Link spre post

Se poate lansa un concurs foto,cu cea mai buna poza.

Buna in sensul de expresiva/profunda,sau haioasa,sau tragi-comica,etc.

Termen o saptamana,doua,sau trei.

Sa existe o posibilitate de vot de catre useri,ca si la chestionare de ex.

La final se anunta clasamentul.

Sunt bune si celelalte tematici lansate de @adry.

Link spre post

Se poate lansa un concurs foto,cu cea mai buna poza.

Dl. SIG, puteti deschide concursul la sectiunea Foto Video.

...prin cele video, de exemplu, se pot face torituale si prezentari care ar ajuta si pe alte persoane.

Dl adry, si aceasta idee este buna. Daca doriti sa deschideti in aceasta sectiune un tutorial despre utilizarea board-ului forumului, atunci va rog sa o faceti.

Link spre post

Dar cum facem ca in noul topic ce il deschidem sa existe un sistem de voting ?

Eventual la poll options sa punem 15 optiuni,care sa reprezinte exact posturile create de participanti.

Doritorii,concurentii, posteaza si userii voteaza pozitia,postul favorit.

Asa rezulta automat un clasament.Nu?

Chestia este ca nu trebuie sa se bage nimeni cu vre-o postare alta decat poza in sine.Altfel

postul,pozitia, din poll option nu mai intra in sistemul de voting.

Deci un mic regulament:

- Durata desfasurarii : 3 saptamani.

- Poza trebuie sa prezinte si data cand a fost efectuata.( element de securitate).

sa nu fie luata de pe net de undeva.Deci activam data la aparatul foto.

- La implinirrea celor trei saptamani se finalizeaza clasamentul in urma votingului.

Cu cat se posteaza poza mai repede cu atat sunt mai mari sansele sa fie votata mai mult.

Userii,inclusiv participantii,voteaza pur si simplu si se abtin de la a crea un post,in afara cazului cand vor sa ataseze poza ptr. concurs,ptr. a nu da sistemul de voting peste cap.

Ar'mai fi ceva de adaugat?

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.