Sari la conținut

Sa discutam despre useri

Postări Recomandate

Nu e rea deloc ideea sa vinzi donpetru niste kituri. Dar sigur cred ca te-ai gandit ca acest lucru implica realizarea unei mici productii de serie pentru obtinerea unor preturi rezonabile. Ma refer in special la faptul ca trebuie sa ai o colectie de PCB-uri pe care sa montezi piesele dupa ce se confirma comanda. Acest lucru presupune un risc. Adica ca sa-ti faca o firma la comanda 100bucati PCB-uri - spre exemplu: amplificatoare audio - trebuie sa scoti din buzunar si 10milioane sau 1000lei cum se spune mai nou. Deci...cam riscant zic eu, iar ca sa le realizezi personal prea multa chinuiala pentru nimic. In plus nu stiu cam cati useri ar fi dispusi sa cumpere ??? Concurenta exista, o vedem cu toti.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

• Răspunsuri 48
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Toate au un inceput @ releu.

Donpetru isi face el niste calcule si chibzuiala ii v-a spune ce kit sa faca si ce kit sa nu faca.

Bineinteles ca lainceput de drum nu v-a face kit-uri complexe.

Niste preamplificatoare,soft start-uri,filtre active,niste amplifuri cu TDA-uri,ceva in acest sens,eu zic ca ar'merge de inceput.

Daca nu e asa de dornic dupa un castig substantial la inceput , nu v-a fi asa de epuizant sau riscant.

Putem sa mai analizam in timp daca renteaza sau nu.

Mai cugetam nitel.

Link spre post

• 2 weeks later...
Am deschis acest topic deoarece as dori sa ne expunem aici parerile despre useri care frecventeaza acest forum si despre moderatorii si administratorul acestui forum. Adica, ce nu ne place in comportamentul lor si cum am dori sa se discute pe forum. Totodata as dori sa lamurim disparitia de pe forum a unor useri, cum ar fi celebri betamax, sacaz, pe care nu i-am vazut de mult pe forum, ca si RADU si demeter. As dori sa stiu motivul lor (aoleu, acu o fac pe moderatoru, sper sa nu se supere donpetru dar sigur nu, e un om de treaba).

Deci, as dori sa discutam si sa ne plagem aici, ca intr-o comunitate, ceea ce nu ne place la forum, ce am mai dori, sa intervina in acest scop si administratorul si sa punem cap la cap toate mofturile si neajunsurile pentru ale implini, respectiv elimina. As dori sa stiu daca priviti ca o idee buna deschiderea acestui topic, daca nu...il inchidem, cu ajutorul admin-ului bineinteles.

Deci...sa discutam.

:134:

Desi mi se pare o barfa o fac totusi.

Legat de Betamax,cred ca l-a parasit buna dispozitie si nu mai are chef sa intre pe forum.

Sacaz ,nu stiu de ce dar, cred ca nu mai apare ca efect de inductie la Betamax.

Demeter are el parca niste reclame bagate pe forum si cam atat.Sper sa nu gresesc,dar parca la el am vazut ceva link-uri catre alte destinatii.Deci poate acesta este si singurul lui scop.Daca gresesc imi cer scuze.

De Radu ,allias Bobby,nu stiu ce sa zic.Cat de intens in postari si completari era la inceputul forumului,pe atat de tare s-a dat la fund in ultima vreme.Nu cunosc insa motivul.

Gata cu barfa.Atat am avut sa va spun.

P.S.

Poate suferim cu totii de un complex,nu stiu de care natura anume,care ne face sa ne impunem la inceput,sa impresionam pozitiv,dupa care sa ne retragem savurand faptul ca colegii de forum le duc dorul,la modul sincer.

Acest forum,in comparatie cu alte forumuri, este unul cu cele mai putine atacuri la persoana sau cu cascade de ironii si deci in consecinta nu cred ca un user nu mai apare din cauza unui astfel de motiv.

Celelalte motive,care pot fi o sumedenie,ptr. care un user nu mai posteaza nu tin absolut deloc de forum ci sunt motive pur de considerente personale.

Asta este.

Nu am ( cred eu ) nici un complex de genul celui expus mai sus ! Motivul pentru care nu am fost activ o perioada pe forum este simplu ! Am avut de pus la punct niste aspecte din viata mea si din viitorul meu,atat!

Link spre post

RADU-le, ti-am inteles cred cu toti lipsa ta o perioda de pe acest forum dar e bine cand totul se termina cu bine si e si mai bine ca esti alaturi de aceasta echipa, cred eu intr-o continua crestere.

Deci, sanatate si la mai multi ani.

p.s. 28 se apropie, asa ca ...CASA DE PIATRA si mult multa sanatate inainte de toate si bineinteles fericire.

Link spre post

RADU-le, ti-am inteles cred cu toti lipsa ta o perioda de pe acest forum dar e bine cand totul se termina cu bine si e si mai bine ca esti alaturi de aceasta echipa, cred eu intr-o continua crestere.

Deci, sanatate si la mai multi ani.

p.s. 28 se apropie, asa ca ...CASA DE PIATRA si mult multa sanatate inainte de toate si bineinteles fericire.

MULTUMESC MULT , ASEMENEA SI TIE !

Link spre post

• 3 weeks later...
Despre demeter, spre exemplu, tind sa cred ca l-a interesat numai forumului lui (m-a invitat odata acolo dar nu prea am timp eu sa navighez pe o mie de forumuri). Pentru ca stiu ca esti sau ai fost si admin pe forumului lui macar din respect trebuia sa mai spuna si el doua trei lucruri aici. Oricum, stiu din ce mi-ai spus, ca te-a ajutat sa-ti deschizi forumul cand era pe server-ul vechi. Respect pt asta dar nu prea trebuie sa-i acord mult respect din cauza ca si-a urmarit interesul personal. Cine stie, poate dorea sa fi admin pe forumului lui si sa-i aduci clienti si bani. Cam smecher demeter asta?? Merita din acest punct de vedere o "CASTANA".

Da, este adevarat ca nu am mai intrat pe forumul asta demult (si pe nici altele) nici macar nu am avut timp de forumul meu.. ati observat si voi ca tehnium-azi deja m-a intrecut! Asta e.. din lipsa de timp.

Cine stie, poate dorea sa fi admin pe forumului lui si sa-i aduci clienti si bani. Cam smecher demeter asta??

clienti? bani? Este un site de electronica si informatica.. ce bani sa scot din el? Eventual ma sponsorizati dvs.

In rest ce sa zic.. este un forum fain:D (asta) band.gif

Link spre post

clienti? bani? Este un site de electronica si informatica.. ce bani sa scot din el? Eventual ma sponsorizati dvs.

Bine ai venit demeter. E suficient cat il ajut pe donpetru cu forumul, de alte forumuri precum vezi nu mai am timp. Totusi, sa nu visezi prea mult, prea multe forumuri avand ca tinta electronica strica si daca mai tarziu nu faci bani cu ele, se ia nevasta de tine si sigur inchizi taraba mai tarziu. Este un efort financiar a tine un forum. Multi o fac din pasiune, alti pentru bani sau si pentru una si pentru alta.

P.S. cred ca acestui forum ii lipsesc niste concursuri cu premii dar de unde sponsori...!!! Cred ca donpetru ar bate si s********* daca ar organiza concursuri cu premii cel putin 500Euro pe luna. Oricum, forumul concurenta e departe, totusi acolo e o gasca care au S.R.L.-uri si cativa clienti, de asta agitatia e mai mare. Noi aici avem un suflet de oameni dornici sa puna pe picioare un concept si cred ca am reusit, nu ?

Link spre post

• 3 weeks later...
Cred ca ar trebui sa inchid topicul asta, voi ce spuneti ???... Cam multa "barfa". :biggrin:

Ca bine ziceti! Am citit cu atentie toate interventiile si am vazut ca nu ducem lipsa, cam avem de "toate". Orice lucru bun are si partea rea, sau invers.

Link spre post

Vizitator spirtaru
Cred ca ar trebui sa inchid topicul asta, voi ce spuneti ???... Cam multa "barfa". :biggrin:

F?r? sup?rare, faptul c? ?nchide?i un topic la disu?ii libere seam?n? a cenzur? ?i lucrul ?sta nu va duce dec?t la dispari?ia unor membri de pe forum. De ce dori?i s?-l ?nchide?i? Fiecare ??i expune p?rerea.

Link spre post

F?r? sup?rare, faptul c? ?nchide?i un topic la disu?ii libere seam?n? a cenzur? ?i lucrul ?sta nu va duce dec?t la dispari?ia unor membri de pe forum. De ce dori?i s?-l ?nchide?i? Fiecare ??i expune p?rerea.

Va rog sa mai cititi o data tot contextul afirmatiei. Citez:

Cred ca ar trebui sa inchid topicul asta, voi ce spuneti ???... Cam multa "barfa".

Precum cred ca ati observat am adresat si o intrebare subliniata cu rosu. Deci, in nici un caz nu era vorba sa inchid "brusc" topicul sau daca era sa o fac, o faceam cu acordul "majoritati".

Link spre post

Cred ca ar trebui sa inchid topicul asta, voi ce spuneti ???... Cam multa "barfa".

..daca era sa o fac, o faceam o faceam cu acordul "majoritati".

Majoritatea de cateva voturi l-a omorat pe Socrate! Sunteti de acord cu teroarea majoritatii asupra minoritatii?

Link spre post

Vizitator spirtaru
Majoritatea de cateva voturi l-a omorat pe Socrate! Sunteti de acord cu teroarea majoritatii asupra minoritatii?

Uneori da. Apropo de activitatea forumului, toate mesajele offtopic s?nt mutate, ceea ce duce la confuzii ?n topicurile respective. O variant? mai elegant? ar fi s? se scrie de genul:

Offtopic: bla bla bla...

Link spre post

Sunteti de acord cu teroarea majoritatii asupra minoritatii?

Indiferent de sistem,apar erori,datorita calitatii(cunostinte,impartialitate) elementului decizional,deci nici dictatura nu este o rezolvare,chiar daca uneori un singur om poate avea solutia corecta.

Link spre post

Sunteti de acord cu teroarea majoritatii asupra minoritatii?

Teroare...???? Eu cred ca exagerati dar sigur exagerati !!!

Posturile offtopic le-am mutat ca sa nu incurce mai mult urmarirea discutiei. Multi useri sau vizitatori, interesati de un anumit subiect, nu prea au timp sa parcurga un topic in care in care 50% din topicuri sunt in afara discutiei.

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.