Sari la conținut

Discutii despre probleme softforum

Postări Recomandate

• 2 weeks later...
  • Răspunsuri 44
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu-i student serios cine nu a avut restanta si nu e user serios cine nu a avut vreodata warn.

Foarte adevarat SIG. Bine, acum nu trebuie neaparat sa cautam sa avem "un warn". :l9:

apropo, betamax, ce mai spui omule, nu te-am mai vazut de mult pe aci?

Apropo, useri care sunteti pe forum, aveti si o bere prin preajma ? :e1:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

• 2 months later...

Eu asa cred ca o modificare ulterioara este interpretata ca o noua postare si,deci,userii vor avea simbolul sectiunii respective inrosit,iar topicul respectiv colorat in portocaliu,ca"citit incomplet".

Am observat acest lucru..

Nu mai tin minte exact insa daca atunci cand userii dau click pe ultima postare ei sunt sau nu "aruncati" direct la modificarea facuta de d-voastra.Logic asa ar' trebui sa functioneze.

Ptr. edificare am completat la topicul "Filtre active versus filtre pasive" ,postul #1,sectiunea " Incinte acustice si difuzoare" cu un mic text.

Functioneaza ce am scris mai sus?

Link spre post

Exista,o posibilitate,de a aduce in atentie, o adaugare(editare ulteriora),fara a fi nevoit sa creezi alta postare?

Exista aceasta posibilitate. Puteti, spre exemplu, sa utilizati functia edit (quick edit sau full edit). Apeland aceasta functie, din coltul dreapta a fiecarui post, puteti apoi sa completati postul, utilizand o precizare de genul: Editare ulterioara, LATEREDIT, careia sa-i ingrosati scrisul (eventual chiar si colora) pentru "a recapta" atentia asupra mesajului. Din pacate, dupa completarea postului, atunci cand vizualizati lista topicurilor sau lista categoriilor din pagina index, amplificatoarele operationale (iconitele macros) care erau implicit albastre, pentru ceilalti useri, acestea "nu vor deveni" rosii (rosu inseamna ca in sectiunea respectiva a aparut un mesaj nou = necitit). Era utila o astfel "de transformare" dar din pacate software-ul forumului nu o are inclusa.

Nu mai tin minte exact insa daca atunci cand userii dau click pe ultima postare ei sunt sau nu "aruncati" direct la modificarea facuta de d-voastra. Logic asa ar' trebui sa functioneze.

Logic functioneaza daca dati click in pagina index a forumului pe optiunea (titlul topicului) din dreapta fiecarei sectiuni, acolo unde este precizata si ziua si ora ultimei interventii sau postari.

Link spre post

Era utila o astfel "de transformare" dar din pacate software-ul forumului nu o are inclusa.

Da,doarece,daca modific un post care nu este foarte aproape de ultima postare,nu va fi evident,mai ales,daca este cumva pe o pagina anterioara.Deci ramane doar solutia unui post nou.

Link spre post

• 4 weeks later...

Am incercat ca intr-o postare sa fac trimitere la un alt post din topic.

Observ ca exista aceasta functie "Insert post link" dar nu reusesc sa o folosesc.Nu-mi iese.

Am pus un post anume,am pus un cuvant,gen "click me" cum sugereaza,dar nu merge.

De ce oare?

Incercati si voi sa vedeti daca va iese.

Mersi.

post-5-1206376884_thumb.jpg

Link spre post

Am incercat ca intr-o postare sa fac trimitere la un alt post din topic.

Observ ca exista aceasta functie "Insert post link" dar nu reusesc sa o folosesc.Nu-mi iese.

Am pus un post anume,am pus un cuvant,gen "click me" cum sugereaza,dar nu merge.

De ce oare?

Incercati si voi sa vedeti daca va iese.

Mersi.

A functionat,trebuie sa dati clic dreapta pe numarul postului si copy link location si paste in reply.

http://www.tehnium-azi.ro/index.php?showt...post&p=7254

Link spre post

Ma refeream la functiile pe care forumul le pune la dispozitie,si vizibile in partea stanga cand editezi un post.

Cred ca acelea sunt dedicate ptr. asa ceva nu?

Am incercat si cu click dreapta pe postul dorit,dar eu nu am nici un copy link location.

post-5-1206378255_thumb.jpg

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.