Sari la conținut

Statie 2x50w rms 4-8 Ohmi

Jhony21

Postări Recomandate

• 2 months later...

Ma scuzati schema ce am postato ultima data este a preamplificatorului.

Am facut o placa montoj mono 50w rms 4 ohmi cu jumatate din piese: potentiometrul semiregrabil 500ohmi; 4K7ohmi; 2k2 ohmi; 2 X 10kohmi; 470 ohmi; 7diode negre"1N4"; 2k7 ohmi; 100kil..ohmi; 470 ohmi; 3k3 ohmi si condensator!!! 5-10-15nF!!!??? --- in schema amplificatorul statiei imi apare o cota pana in 15 nF dar nu imi apare fix in schema...celelalte care nu le-am gasit in montaje sunt: IPRS beta 10uF sau 25uF 40Vcc!!!???; BC 107 SAU 109 vreo 2; 100uF 63Vcc; 2 x1N4 ceva de genul diodelor dar sun galbene "si mici"; 390 ohmi X 4; 100ohmi 1 sau 2; 1k5 ohm; 1kohm; 100uF 100Vcc; 2 X BD 139 SAU 2X BD237 si BD140 X 3. 2 X 2N3055 capsule transzisori Finali din germaniu si o rezistenta de 1,8 sau 2 ohmi din nichelina pe iesire cred.

Ajutatima la cele 2 piese cu semnul intrebarii si exclamarii.

Si puntea redresoare este formata din 2 x 1000uF 25Vcc; 2 x 4700uF Vcc; 2 diode mici negre; o punte redresoare din aluminiu dar problema e ca nu stiu la cati amperi??? si vreo doua rezistente mai mari si verzi nu am vazut valoarea si nu stiu ce rol au si nici valoarea???.

Numai bine.

AMPLIFICATOR FACUT DINTR-O PLACUTA IMPRIMATA - COPIA A CELEI DE PE STATIA CEA VECHE 2 X 50W RMS 4 OHMI.rar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

• Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock