Sari la conținut

Genius 5005 circuit integrat BT1840PA


marko2222

Postări Recomandate

Stie cineva ceva despre acest circuit integrat BT1840PA. La partea din fata a vorbitorului ?n cazul ?n care bas de control, care s-au LED-uri albastre, care sunt amplificate. ?n cazul ?n care pot cumpăra circuitul integrat. Am o mulţime nu am găsit nimic despre preturio acest circuit integrat. Poate fi ?nlocuit cu altcineva? Dacă cineva ar putea m-au pus pe ceva despre asta pe forum pentru circuitul integrat ar fi foarte recunoscător să-l sau mă clarifica.

Multumesc anticipat

Orice ajutor este apreciat.

Acest circuit integrat nu este dreptul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ceva despre acest circuit integrat BT1840PA. La partea din fata a vorbitorului ?n cazul ?n care bas de control, care s-au LED-uri albastre, care sunt amplificate. ?n cazul ?n care pot cumpăra circuitul integrat. Am o mulţime nu am găsit nimic despre preturio acest circuit integrat. Poate fi ?nlocuit cu altcineva? Dacă cineva ar putea m-au pus pe ceva despre asta pe forum pentru circuitul integrat ar fi foarte recunoscător să-l sau mă clarifica.

Multumesc anticipat

Orice ajutor este apreciat.

Acest circuit integrat nu este dreptul meu

frate,in ce limba vorbesti...ca nu cred ca intelegi nici tu ce ai vrut sa zici...dar noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As I write . Problem is in Genius 5005 5.1 System . My integrated circuit is incorrect .Precisely in Integrated circuit with name " IC2 BT1840PA " on board where control woofer bass , VOLUME UP VOLUME DOWN and ..... Notwhere can`t find nothing of this integrated circuit . I see here is lot topic about repairs GENIUS 5005 SPEAKERS. I can replace this integrated circuit some other Integratet circuit ??? If anyone know about of my case can write here!! THANKS URGENT ME !

Similar case this http://monitor.net.ru/forum/genius-modelsw-hf51-5005-info-296688.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BT1840PA este foarte probabil un cod a unui microcontroler. Problema e ca acest microcontroler a fost programat si chiar daca o sa gasiti uC, nu o sa gasiti programul aferent. O astfel de problema se intalneste si in cazul combinelor muzicale care au in componenta lor un microcontroler.

Acestea fiind spuse concluzia o puteti trasa singur...these words belong to Mr. *donpetru*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I read this. I don`t understand where buy this microcontroller nowhere I can`t find this ... For example PT2258 I can everywhere find . What we need Bt1840PA a can`t find .. It is anyone have similar problem and how is fix problem ?? It is have some wep page for BT1840PA or PDF file would help me ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte probabil ca acel microcontroler BT1840 sa fie personalizat de producator numai pentru acel sistem audio, respectiv GENIUS 5005. S-ar putea sa fie personalizat si programul care e incarcat in acel microcontroler. Din acest motiv, e aproape imposibil sa gasiti acel microcontroler. O solutie ar fi sa apelati la producatorul sistemului audio (daca il cunoasteti).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock