Sari la conținut

Dvd Player Elta


Piotr

Postări Recomandate

Salutare tuturor. Mi-am luat un dvdplayer Elta este perfect functional, e micut si arata bine insa am o problema cu el : nu pot modifica din meniu fontul la subtitrare. Am inteles de la un meserias ca se poate rescrie softul cu un soft care are optiunea in meniu de modificare (marire) a fontului subtitrarii. Daca ma poate ajuta cineva... Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din spusele dvs. reiese ca doriti sa faceti un upgrade la soft-ul DVD-ului. Nu va recomand sa faceti lucru asta deoarece aceasta operatie presupune si riscuri. Spre exemplu, rescrierea memoriei (upgrade-ul propriu zis) poate esua astfel incat la final sa nu mai puteti folosi DVD-Player-ul.

In cazul in care va decideti sa riscati si sa faceti un firmware (update) la soft-ul DVD-Player-ului, atunci studiati bine cele spuse in legatura web de mai jos (presupun ca aveti o versiune de DVDplayer la fel sau cel putin apropiata cu cea tratata in articolul de mai jos):

http://www.drogoreanu.ro/tutorials/dvd-player-elta8883.php

Va rog sa studiati si sectiunea "Update firmware DVD player" din aceeasi pagina web.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din spusele dvs. reiese ca doriti sa faceti un upgrade la soft-ul DVD-ului. Nu va recomand sa faceti lucru asta deoarece aceasta operatie presupune si riscuri. Spre exemplu, rescrierea memoriei (upgrade-ul propriu zis) poate esua astfel incat la final sa nu mai puteti folosi DVD-Player-ul.

In cazul in care va decideti sa riscati si sa faceti un firmware (update) la soft-ul DVD-Player-ului, atunci studiati bine cele spuse in legatura web de mai jos (presupun ca aveti o versiune de DVDplayer la fel sau cel putin apropiata cu cea tratata in articolul de mai jos):

http://www.drogoreanu.ro/tutorials/dvd-player-elta8883.php

Va rog sa studiati si sectiunea "Update firmware DVD player" din aceeasi pagina web.

 

Inclinaciuni de multumire, concetatene (eu tot galatean fiind :)), am auzit de riscul acesta si anume de a face inutilizabil dvdplayer-ul si ca versiunile de firmware de pe net nu sunt sigure. Doream sa stiu daca are cineva vreun soft testat si functional pentru tipul meu de dvd. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock