Sari la conținut

Probleme Server Local


octaviansan

Postări Recomandate

  • 2 months later...
Salut, pentru cei care au erori pe server lor localhost, sau ceva nu le merge, s? scrie?i aici, poate ?tiu rezolvarea.

 

Am 2 calculatoare acasa , si vreau sa configurez pe compul principal care sharuiaza netul sa imi aloce ip prin dhcp pt celalalt comp, ce setari trebuie sa fac,

Multumesc.

 

LATER EDIT:

Am 2 calculatoare: primul calculator are 2 placi de retea, din care pe o placa de retea am netul si pe cealalta de retea sheruiesc netul pt al doilea calculator. Acum vreau sa stiu ce trebuie sa fac, ca la al doilea calculator daca dau setari automate sa imi aloce ip prin dhcp,(adica sa nu mai pun eu manual ip-urile la calculatorul 2)

 

ce setari trebuie facute pe calculatorul 1 (care are netul) ca in cazul in care aleg automatic ip, la calculatorul 2 sa mi se aloce ip-urile automat

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdy, cred ca ai facut o confuzie aici. Ce legatura are, citez:

erori pe server lor localhost

cu problema ta:

Acum vreau sa stiu ce trebuie sa fac, ca la al doilea calculator daca dau setari automate sa imi aloce ip prin dhcp,(adica sa nu mai pun eu manual ip-urile la calculatorul 2)

 

Te rog sa deschizi alt topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock