Sari la conținut

pompa electrica de benzina

Postări Recomandate

Intrebare:

Ce insemna sau ce trebuia sa fie AFML? :baned:

Raspuns:

...autoturism de foarte mic litraj (AFML) sau altfel cunoscut ca DACIA LASTUN...

Intrebare:Dl ola_nicolas, ati postat o imagine cu pompa de alimentare de Cielo. Precis este de Cielo? Stiu ca la acest autoturism este un modul de alimentare destul de complex care are si sonda litrometrica in componenta. S-ar putea sa ma insel eu, nu sunt foarte sigur!

Raspuns:

...L-am facut la rugamintea fiului meu, care are un DAEWOO CIELO...

Completare: Este pompa pe care am gasit-o pe autoturism. Eu personal am demontat-o. Blocul de alimentare probabil este construit separat. Se poate de altfel remarca la partea superioara in vederea din dreapta mufa de alimentare specifica cu doi pini - vazuta din fata. In vederea din stanga apare aceeasi mufa in proiectie laterala, virtuala (ea se gaseste undeva in raza vizuala a proiectantului, dar in spatele liniei imaginare de sectionare) cu linie-punct de culoare bleu. Asa dupa cum specificam si mai sus, desenul a ramas intr-o faza intermediara, nefiind complet terminat. Acum de fapt imi dau seama ca lipsesc nu numai linile de cota gabaritice, ci si hasurile de la capacul-suport al pompei, care pentru a oferi mai multe detalii a fost sectionat dupa un contur neindicat in clar. Daca va ajuta, pot sa completez desenul si sa vi-l trimit pe PM, sau chiar pe topic, daca sunt mai multi doritori.

Editat de ola_nicolas
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 31
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aceasta postare este adresata moderatorului, cu rugamintea de a inlocui desenul pompei de Daewoo Cielo atasat la un raspuns anterior cu cel atasat la prezenta postare, care ulterior se poate sterge. A se consemna in acest caz, ca acea postare a fost editata la dorinta mea.

post-7713-062465800 1290879354_thumb.png

Editat de ola_nicolas
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock