Sari la conținut

Postări Recomandate

Imi place acum FAST REPLY. Dar ce nu imi place, dar am mai spus, lipseste emoticonul cu fumatul. Dar, ia stati asa, cred ca am gasit ceva: 21.gif E misto? A vrut adminul sa ma fac sa nu mai fumez dar nu a reusit.

Dar sa revin la forum. Am vazut ca lipseste optiunea quick edit post sau ceva de genul asta. Si cred ca ar trebui OBLIGATORIU login bar in index, cum era inainte, ca ma enervez tare sa intru in pagina de Login si apoi iar sa dau click. Enervant, ce mai! 50.gif

In fine, ce sa mai zic, e foarte misto. Si eu ma obisnuisem cu culoarea asta iar cine vrea si nu-i place coloana dreapta din forum, poate sa dea click pe ea si dispare. 93.gif

BAFTA 21.gif

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, bine, pana la urma am sa incerc sa reintroduc posibilitatea autentificarii din pagina index, asa cum a fost si inainte. Oi fi eu donpetru, dar nu le stiu pe toate! Deci, am sa ma documentez si o sa reinclud aceasta optiune.

Referitor la facilitatile acestui forum. As dori sa mai fac cateva completari. Pentru ca am auzit ca rubrica Stiri de pe site-ul revistei nu este chiar asa de bine privita si necesara, am considerat ca intr-un viitor foarte apropiat, cand voi schimba si look-ul site-ului Tehnium Azi, sa axez continutul site-ului doar pe articole, descarcari, media... Voi da atunci posibilitatea oricarui utilizator sa posteze articole. Voi incerca sa mai aduc oameni de valoare (nu ar fi rau sa faceti si voi asta), atat in practica cat si in teorie, ca sa posteze pe forum (inclusiv articole) si multe altele.

Spre exemplu, incepand cu data de azi, nivelul de avertizare a utilizatorului din forum va scade automat daca se imbunatateste activitatea lui de pe forum. In plus utilizatorii vor avea posibilitatea sa acorde "note" (reputatii) posturilor altor utilizatorii. Astfel vom stii cat de mult a ajutat un utilizator ceilalti membrii ai comunitatii. De asemenea, am adaugat un HELP, sumar, prin care orice vizitator de pe forum, e recomandat sa-l citeasca, inainte si dupa ce s-a inregistrat pe forum. Foarte curand voi da posibilitatea selectarii si limbii romane. Momentan, puteti alege trei skin-uri (template-uri) daca preferati un anume mod de vizualizare a forumului. Intentionez in cursul acestei luni sa adaug inca doua skin-uri, pentru a fi acest forum pe toate gusturile. Dar ceea ce este si mai important, e acela sa incercam pe cat posibil sa populam cu mai multe articole site-ul revistei. Dar acest lucru il voi face de abia dupa ce voi schimba template-ul tehnium-azi.ro

Daca mai sunt intrebari, va rog sa le spuneti acum, bune, rele, sunt binevenite.

Numai Bine

Link spre post

Mie imi place acum fast reply dar parca tot mai misto era afisarea noilor posturi la inceputul forumului (cum era inainte). Si in partea dreapta, e bine, dar.. parca nu chiar asa de bine 85.gif Am observat ca rubrica cu noile postari nu se reimprospateaza automat cum era inainte.

Si SIMILAR TOPICS e ceva interesant, ca sa stie ce sa mai citesti in forum. Si emoticoanele sunt super.

Dar, pana la urma, mai putin conteaza cum e forumul, sau ce are (sunt altele mult mai slabe la capitolul asta), ci e foarte important sa fie continut util, cat mai mult.

mult noroc

leo

Link spre post

leo, completez si eu, forumul trebuie sa se acceseze in primul rand foarte rapid. Si acest forum se acceseaza foarte bine (acum depinde si ce conexiune la net aveti).

Am vazut ARCADE din nou. E foarte bine. Am inteles de la administrator ca au fost cativa utilizatori care au dorit musai aceasta rubrica. Personal, nu o accesez (poate o data pe luna, dar rar).

leo, Recent Posts, e mai bine cred eu in partea dreapta pentru ca poti sa vezi mai multe posturi. Inainte se afisau doar 5 si daca cineva uita unde a postat (adica dupa un timp disparea din cele 5), se apuca sa posteze alt topic si nu prea era bine (si stiu cazuri cand s-a intamplat asta). Nu prea ma incanta Similar Topics, dar ma rog, poate unora le place.

Dar cea mai tare optiune in Fast Reply, este aceea de inserare a unor termeni cu exponent sau indice. Cred ca orice forum de tehnica ar trebui sa aiba asa ceva, ca doar de multe ori se intampla sa reproducem o formula si trebuie sa scriem X1+X2, cand putem, si mult mai frumos, e sa scriem.. X1+X2 (Fain, nu!). Acum sa nu-i spuneti administratorului sa bage ceva si cu integrale, ca se supara, glumesc, e suficient atat, vorba lui leo, continut util sa fie.

A.. si eram sa uit. Chiar as vrea si eu Username si Password in pagina index. 39.gif

Link spre post

Cred ca mai bine treceam pe alt skin sau sa putem alege mai multe skinuri (il mai vad cel Mobile care nu e chiar cine stie ce!). Deja, formatul asta a devenit clasic si ma oboseste. Ar mai trebui caseta pop-up de notificare a noilor mesaje cum era inainte si login in index.

39.gif

Editat de iuly2010
Link spre post

Salut,

iuly, imi place skinul asta. Poate ar trebui un albastru de fundal la posturi putin mai inchis (asta mi se pare prea deschis). In rest totul e OK. Administratorul a spus ca vor fi in total 5 skinuri sau template-uri pe care fiecare user le va accesa dupa bunul plac (4 skinuri pentru desktop si unul pentru telefon mobil - asa am inteles). Daca intri in contul tau si iti selectezi skinul care iti place (din partea de jos, stanga, a forumului), data viitoare cand mai intri, ai sa vezi ca te duce la ultimul skin ales.

stima

dan

Editat de dan_e
Link spre post

Asadar, sa asezam lucrurile la locul lor. Nu pot sa spun momentan daca vor fi 3, 4 , 5 sau 6 skinuri, dar acest lucru mai putin conteaza. Conteaza sa alegem care skin va fi cel implicit sau default. In cursul acestei saptamani am sa deschid un sondaj pe aceasta tema. Fiecare utilizator va avea ocazia sa testeze acele skinuri si sa-si exprime punctul de vedere, adica: care din skinuri va fi Default?

In al doilea rand, pentru ca am fost foarte ocupat cu asezarea forumului si cu alte treburi cotidiene, as vrea sa cer scuze acelor utilizatori care a fost ziua lor si nu au primit niciun mesaj din partea forumului, cu urarile de rigoare. Acest lucru il voi reimplementa in forum incepand cu aceasta seara.

Dupa forum va urma si site-ul revistei. Asa cum am mai spus voi renunta la rubrica stiri si ma voi axa doar pe articole (am renuntat la rubrica stiri si datorita timpului liber relativ redus.). Deci, nu am timp sa ma ocup si de stiri si articole. Oricum, articolele sunt mult mai importante si mult mai citite. Stirile care s-au scris pana in prezent vor fi mutate intr-o rubrica potrivita.

Numai Bine si daca mai sunt observatii, idei, va rog sa le expuneti.

Link spre post

Am mai spus, misto forumul, dar nu sunt de acord sa alegem din mai multe skinuri. E bine sa fie unul si numai unul si acela sa fie definitiv.

Cand vom putea vedea un modul de shopping in forum, unde sa intre fiecare si sa cumpere, un kit, o componenta?

Link spre post

@titi, sa stii ca ma gandeam si eu la asta, inainte sa fac actualizarea forumului. Deci, parca e mai bine sa ramana un singur skin care sa fie in concordanta si cu skin-ul revistei Tehnium Azi. Dar ma mai gandesc.

Oricum, intentionez sa transform Tehnium Azi intr-un adevarat portal tehnic. Acest lucru se va intampla pe parcursul acestui an. Voi reaseza rubrica de Download intr-un nou format, voi include o rubrica e-commerce, unde veti putea cumpara de toate (spre exemplu, utilizatori care au un mic business isi vor putea posta produsele intr-un cadru optim iar celelalte produse SH se vor vinde tot in rubrica de forum binecunoscuta). Tot pe parcursul acestui an am sa incerc sa schimb skin-ul Tehnium Azi. Precum v-am mai spus, stiri vor fi mai putine, scopul principal fiind acela de a aduce in prim plan noi articole (care se pare ca sunt mult mai citite si cautate).

Pentru ca am fost destul de ocupat, inclusiv cu asezarea forumului si alte aspecte ale vietii personale cotidiene, nu am avut timp sa public articolele mult asteptate. Imi cer scuze tuturor celor care le-au asteptat si vreau sa va anunt pe aceasta cale, ca articole voi mai incepe sa mai public de abia dupa ce voi transforma skin-ul revistei. O sa vedeti la momentul potrivit.

Tot pana atunci am sa incerc sa mai schimb skin-ul sau skin-urile acestui forum (mici retusuri). dl.miron, sa stiti ca nu am uitat de observatia cu culoarea ou de rata din skin-ul Tehnium Pro. Am sa schimb si acea culoare. Sau, daca o fi sa ramanem la un singur skin, atunci cred ca nu va mai fi necesar (doar daca nu ramanem la acela).

Totodata, am vazut ca unele mesaje vechi private nu se mai pot accesa corespunzator, asta datorita trecerii la noul format. Sper ca acest lucru sa nu fie un inconvenient, mai ales ca acele mesaje mai mult ca sigur au fost citite. Daca e asa, atunci va rog sa le stergeti din casuta de mesaje personala.

Daca doriti sa folositi facilitatea de editare rapida a postului (ca in formatul vechi) accesati skin-ul Tehnium Azi. Momentan la skin-urile Tehnium si Tehnium-Pro exista o problema de javascript care impiedica realizarea acestui lucru. Remedierea acestei probleme e de durata si ca drept urma, pana o voi remedia, va rog sa accesati skin-ul Tehnium Azi (asta daca doriti sa editati postul rapid).

In rest, daca credeti ca ar mai fi ceva de adaugat sau observat, va rog sa-mi spuneti.

Numai Bine

Link spre post
  • 1 month later...

Am si io o problema. Ori sunt eu orb si nu vad, ori nu mai exista optiunea de vizualizare a mesajelor noi, adica posturile aparute de cand am fost logat ultima oara. Pt. mine era o optiune foarte utila. Imi pare rau daca s-a mai discutat altundeva, va rog sa ma directionati acolo daca e cazu'.

Link spre post

Scuze de raspunsul dat asa tarziu.

@edy_wheazel, optiunea la care faci referire exista, este chiar link-ul inditulat "Cei mai activi membri", de langa formularul de autentificare (in header-ul pagini web). Se mai poate accesa, la finele forumurilor din index, optiunea Continut Activ Astazi. Daca doresti, as putea inlocui in header optiunea Cei mai activi membri cu Continutul Activ Astazi?

Mesajele noi se mai pot vedea accesand link-ul Portal, tot in header.

Totodata, am sa incerc ca aduc vechea optiune de care vorbesti si in profilul utilizatorului. Dar trebuie sa mai studiez nitel problema.

Numai Bine

Link spre post

Revin cu modificarea de care va spuneam mai sus.

Incepand cu aceasta data puteti accesa Vizualizati ultimele postari noi dupa ce va conectati in forum, asa cum era si in versiunea veche a forumului. Pentru configurare rezultate cautare, urmati instructiunile din imaginea de mai jos:

Tutorial configurare rezultate cautare mesaje noi.jpg

Numai Bine si daca mai sunt probleme va rog sa le spuneti.

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock